Skocz do zawartości
jinjer

Ociupinka Pacyfiku w domu, czyli moje prawie 1000L :)

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec jestem i ja - totalny amator, ktory niebawem bedzie wiedział wszystko co trzeba ;) Porwalam sie z motyka na slonce ale dam rade. To moj maly wodny swiat :)

post-22820-0-40400400-1386941195_thumb.jpg

post-22820-0-45885500-1386941201_thumb.jpg

post-22820-0-73720400-1386941206_thumb.jpg

Edytowane przez jinjer (wyświetl historię edycji)

angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze Angela,

Po 1 - witaj na naszym forum :smiling:

Po 2 - No mam nadzieje że akwarium to nie "widzi mi się" a faktycznie Twoje nowe hobby i pasja

Po 3 - Uwaga bo chyba koral Ci się sypie ( ten na środku różowy traci tkankę)

Napisz coś więcej o systemie co masz i czego nie masz :) Chyba że poprzedni właściciel był na naszym forum to już będziemy więcej wiedzieli o zbiorniku.

Tak czy siak - 3mam kciuki :thumbsup::clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie na forum z zazdrością patrząc na bardzo słuszną pojemność zbiorniczka.

Śląsk jest bogaty akwarystycznie, sklepy, masa aktywnych, ujawniających się hobbystów.

W Poznaniu jakoś inaczej to wygląda i nikt do końca nie wie z czego to wynika.

Edytowane przez tomm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa zapowiada się rewelacyjnie


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjemnie wygląda , jednak bez ryb to długo ten zbiorniczek nie pociągnie .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzebień na kominie da się podnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :w00t: przydało by się trochę prawdy o zbiorniku ,na pewno dasz radę ,jeżeli kochasz ten świat ,trzymam kciuki.

Akwarium bardzo ładnie się prezentuje :thumbup:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zostalo zakupione w Warszawie, a raczej odkupione. Wyposażenie : 120 kg skaly, korale SPS i LPS - a jakie to szczerze nie wiem bo jeszcze sie nie rozeznalam, rybek narazie brak, ale za to mieszka w nim wezowidlo i jezowiec :) Lampy ATI 8x80W, pompa GROTECH dozujaca Ca, KH i Mg, sump 150l z filtrem ROWE, odpieniacz ATI, pompa obiegowa AQUASPECIAL 8000. Wiem, porwalam sie z motyka na słonce ale chcialam od razu duzo i ladnie ;) Jestem totalnym amatorem ale szybko sie ucze wiec licze na Wasze rady i pomoc. Zastanawialam sie nad serwisem ale mysle ze z Wasza pomoca i pomoca sklepu w Zabrzu (slyszalam ze to jeden z najlepszych) poradze sobie z ogarnieciem wszystkiego.

grzebienia nie da sie dac wyzej ale kupilam dzisiaj nowy wiec moze to jakos przerobie. Rybki beda - pierwsze przed swietami, narazie zalicza skon NO3 ( wczoraj 10) wiec na spokojnie wstrzymam sie te 10 dni z rybkami az sie unormuje - ale beda oczywiscie ze beda :)

Pytalam juz o tego korala i faktycznie stwierdzone bylo ze traci tkanke bo sie odbarwial na bialo a teraz wyglada jakby wracal kolor (chociaz nie wiem czy to mozliwe) C0s sie tam dzieje, bo zaczyna sie okrywac jakby glonem, w srode bedzie u mnie ekspert to wszystko oceni.

Edytowane przez jinjer (wyświetl historię edycji)

angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SF napisalas ze NO3=0. Ten sam test? Ktokolwiek bedzie u Ciebie w srode popros, abys mogla zrobic testy pod jego okiem.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Angelika :)

No to rozpoczynasz szeroko :) Cz ty jesteś faktycznie z Piekar? I czy szkło stoi w Piekarach? Bo jak tak to będziemy za chwilę mogli bez wyazdów zrobić spory zlot posolonych na Szarleju :)

Z R@F@L'em też jesteśmy miejscowi do tego jeszcze kilka osób na forum :)

Czy masz takie mleko w wodzie czy tylko tak wyszły foty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek, liczyłem że się odezwiesz bo Koleżanka szukała kogoś z Piekar kto ją poratuje dobrą radą :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bytomia z wodą też możesz zawitać zobaczymy co tam się dzieje.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SF napisalas ze NO3=0. Ten sam test? Ktokolwiek bedzie u Ciebie w srode popros, abys mogla zrobic testy pod jego okiem.

Pozdro

kolejny test, podnosi sie te NO3, jutro znow zrobie pomiary i napisze co sie dzieje.

Nawet nie macie pojecia jak mnie cieszy ze tak licznie sie odwywacie z checia pomocy.

Zbiornik jest w Piekarach a dokladnie w Brzozowicach, wiec oczywiscie ciekawskich zapraszam na ogledziny, bedzie mi bardzo milo :)

Ta mleczna woda byla w pierwszy dzien, teraz juz jest super :) nie mam jak pokazac zdjec, bo mi wyswietlacz padl dzisiaj w telefonie a nim dzisiaj zrobilam foty :(

...a co do zlotu to ja pierwsza chetna, zapraszam do CHILLI PUB-u do brzozowic - mozemy tam cos zorganizowac - chetnie poslucham ciekawostek i oby szybko bo musze ogarnac temat :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik spory ,zwierzaków również sporo musisz szybko ogarnąć temat bo w prowadzenie serwisowe jakoś nie wierze,w okolicy jest sporo osób oklepanych w temacie które pomogą tylko pisz co się dzieje a bez pomocy nie zostaniesz.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... wiec oczywiscie ciekawskich zapraszam na ogledziny, bedzie mi bardzo milo :)

Taki maluni piątkowy offtop :) Bo się zastanawiam czy chłopaki chcą oględziny akfa tylko zrobić bo mało kobiet jest w naszym matrixie ;)

A co do korala i tkanki - obawiam się że do środy to może zostać sam szkielet. Gdyby jakiś kolega wpadł wcześniej to można by jeszcze może szczepki z tego porobić. Tak czy siak na pewno chłopaki pomogą.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki maluni piątkowy offtop :) Bo się zastanawiam czy chłopaki chcą oględziny akfa tylko zrobić bo mało kobiet jest w naszym matrixie ;)

no ja mam nadzieje ze chodzi o zbiornik :)

co do korala to slabo go widze - a sama nie rusze.


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ten koral, który leci to na moje oko Seriatopora Hystrix. Zmierz CA i KH i pilnuj żeby były stałe. Dość wysoko postawiłaś sobie poprzeczkę-z reguły lepiej zacząć od miękkich ewentualnie LPS. Można od razu iść w SPS ale to raczej pod okiem doświadczonego. "mentora". Tak czy inaczej pamiętaj, że porywczość i brak cierpliwości w naszym hobby=stratami w życiu i portfelu...Pozdrawiam


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super akwarium pozdrawiam dziewczyny tez potrafią ja za niedługo stawiam swoje 800l

Hey Angelika :)

No to rozpoczynasz szeroko :) Cz ty jesteś faktycznie z Piekar? I czy szkło stoi w Piekarach? Bo jak tak to będziemy za chwilę mogli bez wyazdów zrobić spory zlot posolonych na Szarleju :)

Z R@F@L'em też jesteśmy miejscowi do tego jeszcze kilka osób na forum :)

Czy masz takie mleko w wodzie czy tylko tak wyszły foty :)

ja jestem z Siemianowic Śląskich wiec miasto ościenne to tez chcetnie sie wprosze zobaczyc akwa

Upominam, nie pisz posta pod postem.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam zapraszam, mile widziane wszystkie pomocne dlonie :)

Dzis zrobilam pomiary i :

KH - 5,4 (wiem za malo- podnieslismy dawkowanie na 200ml dziennie)

NO3 - 5

PO4 - 0

Ca - pow. 500 (nie wiem ile dokladnie bo kolory sie nie zmienily )

Mg - pow 1500 (-II-)

zasolenie - 0,021

dzs robilismy podmianke 100l wody

Mg i Ca odlaczylam z pompy wiec za dwa dni zobaczymi czy cos spada.


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki zrobione dzisiaj, widać że ten fioletowy koral marnieje - mimo to cały czas mam nadzieje ze dużych strat nie będzie. Wczoraj zrobiliśmy podmianke wody i pokazały się okrzemki (chyba pośpieszyłam się z tą podmianką) - proszę o rady jak się ich pozbyć.

post-22820-0-79126100-1387131276_thumb.jpg

post-22820-0-83754500-1387131284_thumb.jpg

post-22820-0-82904600-1387131291_thumb.jpg

post-22820-0-58667900-1387131300_thumb.jpg


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angela, temat okrzemek (i innych plag) byl wielokrotnie walkowany na NR. W celu odszukania proponuje uzycie googla w formacie:

"nano-reef.pl +szukana fraza"

Proponuje rowniez zapoznanie sie z Regulaminem >> http://nano-reef.pl/topic/18642-regulamin-forum-wazne-przeczytaj/

Pozdrawiam i zycze sukcesow :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki w trakcie dojrzewania zbiornika (chyba ma to teraz miejsce) to jeszcze nie jest jakiś wielki problem. Ból to będzie gdy niebawem przyjdzie Dino. Obawiam się, że za miesiąc zostaną Ci głównie miękasy.


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak postepy? Idzie we właściwym kierunku?


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.