Skocz do zawartości
dawid

250l w Olsztynie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zrobiłem testy:

temperatura 25 oC

zasolenie: 1,022

NO3 75 ?

PO4 0,25-0,5 ?

KH 6,4

Ca 300

Mg 990

Ja bym to interpretował jako niewystarczająca sól (ocean instant) to wymiany na inną, ew, jaką?

Cięzko mi oceniać kolorki NO3 i PO4, w teście wyszło że coś jest, w akwarium jest przewymiarowany odpieniacz i 5 małych rybek, glonów nie stwierdza się.

post-7575-0-09913900-1449658599_thumb.jpg

post-7575-0-12583900-1449658611_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, zrobiłem testy:

temperatura 25 oC

zasolenie: 1,022

NO3 75 ?

PO4 0,25-0,5 ?

KH 6,4

Ca 300

Mg 990

Ja bym to interpretował jako niewystarczająca sól (ocean instant) to wymiany na inną, ew, jaką?

Cięzko mi oceniać kolorki NO3 i PO4, w teście wyszło że coś jest, w akwarium jest przewymiarowany odpieniacz i 5 małych rybek, glonów nie stwierdza się.

Optymistycznie odczytane testy. :rolleyes:

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że pierwszy raz je robiłem i miałem wąptliwości dlatego zamieściłem zdjęcia, chociaż aparat trochę podkolorywuje te kolory.

Czyli pierwszy krok to większe i częstsze podmiany wody?

Edytowane przez dawid (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to interpretował jako niewystarczająca sól (ocean instant) to wymiany na inną, ew, jaką?

Ja bym rozwazyl sciezke "niewystarczajaco soli " i zweryfikowal zasolenie bo moze po prostu za malo soli bylo wsypane.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem o zmianie soli na inną, wyrównaniu zasolenia i będę lał bakterie.

Zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zasolenie za niskie (pytanie jeszcze wg czego padałeś - czym mierzysz?) - ma to wpływ na pozostałe parametry jak MG czy Ca a te masz sporo za niskie

2. Pamiętaj że fiolkę należy podnieść 2 cm nad kartkę z cyferkami - przynajmniej tak jest w Salifercie

3. Patrząc na Twój odpieniacz to na pewno nie jest przewymiarowany ale na bank jest ustawiony źle - za bardzo na mokro

4. Nie próbuj tylko podnieść zasolenia przy pierwszej podmianie - trzeba to zrobić stopniowo

5. Zrób podmianę i zmierz wtedy Ca i Mg - jeśli za niskie podnieś je - oczywiście też nie na raz tylko z dnia na dzień powoli do góry

5. Użyj jakiś absorbentów aby zmniejszyć NO3 i PO4 lub użyj jakie polimery - najprościej Ci chyba będzie zastosować aquaforestu -np pro + i do tego pro bio S (skoro zalecają) - te do dodawania kropelkowo wychodzą taniej niż baniak pod pompę dozującą


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze miezysz Salinity, optymalny wynik dla korali powinien wynosic 1,026 czyli 35ppm czyli jak widzisz sporo soli trzeba dodac ;)


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Zasolenie mierzone jest refraktometrem, odpieniacz już poprawiłem i pieni na sucho.

no to masz za niskie zasolenie - podbij do poziomu jaki napisał @Aleksander. wtedy pozostałe parametry też wzrosną i się ustabilizują i wtedy dopiero ewentualnie będziesz je podnosił ale zacząć musisz od zasolenia - akwarium też z czasem to odczuje na PLUS


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jaką ,,szybkością,, podnosić zasolenie?

Wymienić wodę do 1,023 i potem co kilka dni dolewać solankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest ok chociaż mogłoby być lepiej...

parametry z dzisiaj (19.01 było wymienione 10% wody).

stale mam problem z odczytem NO3 więc wklejam zdjęcie.

pozostałe parametry PO4 0,25

Ca 420

Mg 1350

KH 6

zasolenie 1,025

temp 25.

Bardzo ładnie rośnie mi Caulastrea, Xenia... (tą to bym widział by zamienić miejscami z Caulastreą po odczepieniu Xenii ze skałki),

Nie chcą rosnąć Zoanthusy, te szczepki mają kilka miesięcy), proszę o poradę.

Wrzuciłem pierwszego spsa (Stylophora) oraz nową odmianę Euphylii :)

W planach korona potem dalsze zarybianie oraz jak zaczną rosnąć zoa to kupiłbym kilka fajnych odmian bo w akwarium dominuje zieleń.

Pozdro

post-7575-0-28434600-1453640317_thumb.jpg

post-7575-0-31769900-1453640323_thumb.jpg

post-7575-0-93983200-1453640329_thumb.jpg

post-7575-0-09729400-1453640336_thumb.jpg

Edytowane przez dawid (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Stylophora się miewa . Też planuje w najbliższym czasie patyka jakiegoś . Mam parę szczepek do wydania ale niestety też wszystko zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.