Jump to content

flower

Klubowicz
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Olsztyn
 • Akwarium
  130 L

Recent Profile Visitors

1053 profile views
 1. Cześć mam na sprzedaż. Odpieniacz typu HOB czyli wieszany na szybie Deltec MCE 600 na pompie Aquabee wirnik igiełkowy, odpieniacz leciwy ale pieni jak szatan. Do odpieniacza gratis zapasowa pompa Deltec DCS 600 klon Aquabee. Deltec DCS 600 jest sprawna ale ma ułamaną rurkę na którą naciąga się wężyk doprowadzający powietrze . Odpieniacz nie posiada rurki od przepełniania kubka a otwór jest zaklejony. Cena 650 zł. Mogę wysłać InPost kurier lub Paczkomat należy wtedy doliczyć 10 zł.
 2. Cześć. Akwarium już po rewolucji . 14.08.2019 została wymieniona w 100% skała i dodany żwir koralowy na dno. Skała Marco Rock żwir Aqua Medic. Obsada będzie LPSowa wszystkie miękkie korale znalazły nowy dom. Przed wymianą skała i żwir moczona 2 miesiące w wodzie z podmian + bakterie i cyrkulacja. Zmienione zostało oświetlenie obecnie mam AI hydra 26 rewelacyjna lampa po głowie mi chodzi by dodać belkę orphek or blue . Nadal jest bez sumpa ale doszła kaskada Tidal 110 a w niej 2.5 litra Life bio fil AF. Kolejną nowością jest pompka dozująca Jebao która dozuje ATI essentials PRO. Pozdrawiam.
 3. https://youtu.be/ePNw3H9rYuI Trochę kontrowersyjny pomysł ale skuteczny. Dipowałem w ten sposób nowe szczepki acan i maja się bardzo dobrze.
 4. Robi wrażenie . Podziwiam takie projekty i zazdraszczam oczywiście
 5. flower

  Hydra 26

  https://www.aquaillumination.com/signature_series/david-saxby Polecam ustawienia opracowane przez Davida Saxby . Lampa jest świetna. Dobry wybór.
 6. Ilu akwarystów tyle teorii i sposobów. Mój sposób ; - Odmulać żwir - Bakterie bio gro w dużych dawkach lub często w mniejszych jak coś mi się na dnie pojawi to leje codziennie 10 ml rzez ok tydzień. Po podaniu bakterii wyłączam odpieniacz na 2-3 godziny. - Wymiana żywicy po RO
 7. Temat o pompie po co te idiotyzmy o polaczkach i Polsce . A ty kim niby jestes
 8. Co masz na myśli wydawało mi się że światło ze świetlówek jest mocno rozproszone i łatwo się miesza. Jeśli nie to jak wysoko nad lustrem wody powinny być świetlówki by światło w miarę się wymieszało? W przypadku 2ch świetlówek o rożnej barwie. Też planuję dołożyć 2 rurki do lampy LED. Lampa LED centrum, świetlówki tył i przód. Planuje ATI blue+ z ATI coral +
 9. Ja mam kaskadę a w niej tylko life bio fill bez gąbek żadnych i waty. Płucze tylko w wodzie z podmiany. Wsypuje kamienie do sita plastykowego takiego jak do odcedzania makaronu i ładnie można wypłukać. Czynność wykonuje raz na 2 miesiące.
 10. Piękne zdjęcia. No i te Acany ...
 11. nh3/4 masz wykrywalne No2 i No3 jeszcze nie cykl azotowy w pełni nie zaskoczył jeszcze . Spokojnie odpali za jakiś czas. Obstawiam 4 tydzień początek zielonego. Ale każdy zbiornik jest inny. Kibicuje i Pozdrawiam
 12. flower

  Żywa skała

  Popularne metody to kwas , chlor lub perchydrol.
 13. Ocet ponoć nie odżywia cyjanobakterii. Mój patent na Cyjano był taki by doprowadzić do sytuacji by ilość odsysanych glutów przy cotygodniowych podmianach była większa niż ilość jaka namnoży się przez tydzień. - wymiana żywicy po RO jeśli jest zużyta Nie wiem czemu ale wydaje mi się że zużyta żywica jest gorsza niż jej brak po ro. Dolewam odparowaną wodę z ręki i czasem zdarza mi się wlać kranówki i nic a jak TDS pokazuje 2-5 to po 2ch 3ch tygodniach zaczyna się robić bordowo. - zadbać o cyrkulacje, przedmuchiwać skałę i korale - daje tez startowe dawki bakterii BIOGRO co 2gi dzień Z drugiej strony znam zbiorniki nad którymi świecą stare świetlówki , cyrkulacja ledwo miesza wodę, prefiltry i żywica wymieniana od święta a cyjano nigdy w nich nie było
 14. Też się nad tym głowiłem . Wydaje mi się ze jak mają co jeść to jedzą coś co im bardziej pasuje niż korale. Jak się to skończy to zaczynają żreć korale. Jak mi szyby zachodziły glonem dość szybko to było ich sporo i łaziły po szybach. Jak przestał porastać glon szyby to rozlazły się wszędzie a ich liczba z czasem zmalała na tyle że mi nie przeszkadza i mało je widać. Ale jak jakaś się wyróżnia kolorem wielkością od innych to jednak eksmituje. .
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.