Skocz do zawartości
mr_mgr

Żółtek i algi nori

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od kilku dni jestem posiadaczem kumpla żółtka, świetna rybka:)

Mam pytanko co do karmienia: Zajada się mrożonkami, suchego nie rusza, kupiłem dla niego algi nori i też się zajada. Czy te algi powinien mieć cały czas dostępne?? czy może co dwa trzy dni??

Z góry dzięki za odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To roślinożerca, także jak najbardziej algi codziennie podawaj - dla urozmaicenia dobrze jest podawać na zmianę np.: jednego dnia zielone, drugiego brązowe, następnego czerwone itd

pzdr

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dostawać codziennie. Oprócz tego mrożonki - najlepiej Kryl albo lasonogi


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze też będzie jak go nauczysz jeść spirulinę. Ja moje pokolce uczyłem tak, że zawijałem spirulinę (płatki i granulki) w kawałek listka norii (jak ser w naleśnik). Przyczepiałem to do kawałka skałki gumką recepturką i myk do baniaka. Załapały w kilka dni.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe podpowiedzi, zastosuje się... dzięki

a czy hepatus też powinien wcinać algi?? bo mój tylko mrożonki i suche płatki. Rośnie i wygląda na zdrowego i raczej szczęsliwego:)

Edytowane przez mr_mgr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez powinien- jak to pokolec ;)

Natomiast moj nie chcial nic jesc procz mrozonek, dopoki nie przenioslem go do drugiego akwa I nie wpiscilem innych pokolcy, ktore pokazaly mu ze tez dobre :)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam trochę inne pytanie. Mam trochę glonów, które pokolce chętnie jadły. Odkąd zacząłem dawać algi siedzą i warują przy klipsie jak mnie tylko zobaczą a glony jak rosły tak rosną. Czy jeśli jeszcze mają glony na skałach do jedzenia to mogę ograniczyć podawanie alg?


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak. Moje "dziubki" dostaja 6kostek dziennie, w ciagu dnia troche spiruliny w platkach I granulkach. Dwa razy w tygodniu wciagna listek nori. Skaly I szyby (tyl I boki czyszcze co dwa tygodnie) sa ciagle skubane. Kamloty bez zadnych glonow :)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj żółtek z klipsa nic nie ruszał...wrecz sie go bał. Zjada doslownie wszystko co wpadnie do akwarium,z tym ze jednym pokarmem zajada sie bardziej a innym mniej, oprócz twego skubie skaly i niestety ostatnio zaczal maltretowac xenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybki wiedzą co dobre dla nich jak chce algi to mu daj nawet 2 razy na dzień nie zaszkodzi mu to ale za to będzie ci wdzięczny i będzie cię zauważał jak będziesz podchodził do akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem sparzona salate z ogródka. Też ładnie wcinal


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe podpowiedzi, zastosuje się... dzięki

a czy hepatus też powinien wcinać algi?? bo mój tylko mrożonki i suche płatki. Rośnie i wygląda na zdrowego i raczej szczęsliwego:)

jak jest szczęsliwy to najwyraźniej więcej mu nie potrzeba ale mój na ten przykład wcina Algi na równi z żółtkiem, hexataenią i halichoeresem :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie oba wcinają wszystko co podam - a suchych mam z 7 rodzajów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.