Skocz do zawartości
volf

transformator do led

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zmianie oświetlenia zdemontowałem taki transformator,podłączone były 3 lampki 12V 50W na trzech osobnych wyjściach. jestem zielony z elektroniki a chciałbym się pobawić z led i moje pytanie,czy się nadaje,są trzy wyjścia ale 11,5V to jak do tego dopasować ilość ledów i jakie. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, z elektroniki najlepszy nie jestem, ale wedlug mnie transformator daje prad zmienny a do led potrzebujesz staly, przy 11,5 jest pofalowany znaczek (~) co by tez o tym swiadczylo. Musial bys dolozyc jakis mostek greatza czy cos zeby to zadzialalo.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest pofalowany,jest prosta kreska - czarna magia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna czarna magia , nie wiem co tam widzisz jest to najzwyklejszy transformator napięcia zmiennego i nie nadaje się do bezpośredniego podpięcia pod ledy


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie nadje się do ledów gdyż ledy zasilane są prądem stałym a transformatory zmieniają tylko wartość napięcia(V) i natężenia(A) a nie częstotliwości. W dodatku transformatory nie działają na prądzie stałym. Do ledów musisz kupić odpowiedni zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

[polecam maritex i zasilacz stało prądowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik pan może posiada ?

Co to za problem dołożyć 4 diody i choćby LM7815 jako wyrównanie, do tego filtr RC i mamy ładny zasilaczyk do ledów. W dodatku można dorzucić potencjometr i będzie regulacja napięcia więc można się pobawić.

Aczkolwiek wolałbym sprawdzić miernikiem jaki tam jest faktycznie prąd, stały czy przemienny, zrobisz to multimetrem, bądź typowym woltomierzem. Coś mi się wydaje że ten zasilacz posiada w środku już układ graetza i jakieś filtry itd.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się więc niema problemu.Nie znam się na tym więc nie będę kombinował,transformator ląduje w garażu-może się kiedyś przyda

Zacytuje jeszcze zdanie z jego instrukcji którą znalazłem bo mowa tam o diodach 'Konstrukcja transformatora umożliwia''

''Podłączenie dowolnego obciążenia np 1W w przypadku zastosowania diodowych źródeł światła''

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu pokazany jest transformator elektroniczny do zasilania lamp halogenowych na wyjściu ma prąd zmienny o sporej częstotliwości i zwykłym miernikiem nie zmierzysz prawidłowo napięcia. Nie nadaje się do zasilania diod (prąd zmienny a diody zasilamy prądem stałym).

Teoretycznie po znalezieniu odpowiednio szybkich diod można by to było wyprostować a potem odfiltrować jednak konstrukcja transformatora nie jest do tego przystosowana i na wszystkich forach elektronicznych jest odradzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.