Skocz do zawartości
-z-

Co to?

Rekomendowane odpowiedzi

... bo niestety mam zle przeczucia :)

Nie chce krakac - wypowiedzcie sie czy to to co mysle.

1438-cos.jpg

Zauwazylem dzis na skale ktora wlozylem w nocy z soboty na niedziele. Narazie dojrzalem tylko te dwa, wiekszy ma jakies 8mm srednicy.

Zbiornik dopiero dojrzewa, oprocz tego, mam jeszcze malutkie dwa rodzaje grzybkow, mala ksenie i sinularie.

Z gory dzieki za wszelka pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dlamnie to polip zoonthanusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja stawiam że to jednak nie zooathus - kształt tego najdłuższego ramienia polipa sugeruje że to jednak A... [ciiii może nikt nie usłyszy]


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak A...

Tego badziewia jest pare gatunkow a ten mi przypomina wlasnie taki jeden z prazkowanymi ramionami.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac chodzi ci o ten gatunek :) :

214-foto4_2m_2.jpg


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli narazie 2:1 :)

To w takim razie, powiedzcie, czy poki mam szanse dobrym pomyslem byloby wyciagniecie tej skaly i odlupanie mlotkiem i dlutem tego kawalka?

Czy moze juz i tak nie ma sensu?

Wolalbym nie lac zadnej chemii, no chyba ze bedzie trzeba.

Oczywiscie caly czas czekam na pozostale opinie odnosnie tego co to faktycznie jest. Bo naogladalem sie roznych zdjec i w sumie to nie mam pojecia czy to A. czy moze jednak Z. :con

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, że a....

Mam takich kilka. Teraz będą jej się ramiona wydłużać. Wiele wyzsza nie będzie.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kraszan ja z tego gatunku mialem takie o rozmiarach ponad 10 cm (średnica) - piękne ale zabójcze


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A....... napewno


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qbab - rzeczywiscie te są bardziej jadowite. Mam 3 rodzaje aiptasji (f$%k!) i ta jest najgorsza.

Te najpopularniejsze zalęgły się między zoanthusami i te po prostu się pozwijały - pozniej odżyły. A jak ta bestia ze zdjęcia @-z- dotykała kilku innych zoanthusów to te biedactwa się po prostu rozpuściły...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi!

Poniewaz juz nie mialem zludzen co do tego co "to" jest, postanowilem uzyc "podreczny zestaw eliminatora aiptasi", w postaci mlotka i srubowkreta :)

1438-aiptasiaout.jpg

Odlupaly sie dwa kawalki, ktore poszly do smieci...

Mam nadzieje ze to pomoze, chociaz skoro sie pojawila, to pewnie moze byc jeszcze w 1000 innych miejsc,ktorych nie widze (a nie widze sporo bo mam atak glonow)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda skały. Bazując na swoim bardzo znikomym i króciutkim doświadczeniu śmiało polecam "Cudowną Mańkę". Pierwsza A... wylazła mi prawie od razu po zalaniu, a 2 tygodnie później byłem w stanie zobaczyć kilkanaście. Spokojnie czekałem aż akwa w miarę dojrzeje, po czym wpuściłem L. Wundermani (foto w załączeniu). Po 2 tyg. aktywności tej krewetki w akwa 115 l. wody, nie widzę żadnej aiptasi więc wg. mnie i nie tylko jest to skuteczna metoda, a biorąc pod uwagę jaki ja miałem wysyp aiptasi w krótkim czasie musiałbym połupać młotkiem prawie wszystko więc chyba to nie najlepsza droga do eliminacji problemu.

wunder.jpg


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młotek to chyba specjalnie na tą okazję zakupiłeś?!! (widać jeszcze nówka z metką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timur jedna sztuke kupiles? Jak jest duza? Rozumiem, ze nie dokarmiales jej? Gdzie ja kupiles?

Rozne opinie slyszalem, ze trzeba stadko kupic, poniewaz same nie atakuja, ze niektore nie jedza aiptasi, ze grymasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz

tak mam tylko 1 sztukę ale jest bardzo aktywna - cały czas myszkuje po całym akwa i co chwilę coś wydłubuje z otworów w skałach. Oczywiście nie była niczym dokarmiana ale ostatnio, od kiedy mam pierwsze 2 rybki, trochę się rozleniwiła i czycha na pokarm dla rybek. Na zdjęciu jest sporo większa, jak wrócę z pracy to mogę pomniejszyć to zdjęcie tak by odpowiadało mniej więcej skali 1:1. Kupiłem ją za 60 zł. od gościa, który przywozi zwierzaki bezpośrednio z Niemiec (prowadzi w Krakowie firmę Diadema)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timur a zanim ja wpusciles to nie wyczytales przypadkiem ze jest to zwierzatko stadne i nalezy trzymac przynajmniej dwie sztuki??? Papuzke nierozlaczke tez bys pewnie jedna trzymal, bo taka ladna a dwie to juz za duzo.... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aquamaniac - czytałem ale tego się akurat nie doczytałem. Zresztą i tak była tylko jedna w sprzedaży. Chyba jednak faktycznie lubi towarzystwo bo jak grzebię w akwa to momentalnie włazi mi na rękę i sobie po niej chodzi, tak że trzeba uważać by jej gdzieś nie przygnieść między palcami.

A tak poza tym to poco te idiotyczne uwagi o papużkach pod moim adresem, na jakiej podstawie tak daleko próbujesz mnnie oceniać ?


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz

dokładnie tak :) następnym razem zrobię fotkę. Jest bardzo towarzyska, unika jednak Debeliusa, który strzeże swego kąta przed wszystkim co się rusza,


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.