Skocz do zawartości
Roman Rożek

I to już jest koniec .....narazie

Rekomendowane odpowiedzi

Tragedia noł koment

Współczuje i łącze się z Tobą w bólu :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE,

jak czytam te wszystkie przykre momenty jakie doswiadczaja juz wprawionych znawcow tematu to az mam strach zalewac swoje akwarium z obawy czy podalam wyzwaniu...

mnie poki co spotykalo to w akwa slodkowodnym i byly to zazwyczaj plagi glonow...

Serdecznie pozdrawiam i zycze postawienia jeszcze piekniejszych baniakow...

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie! ta druga fotka jest przerażająca, porażająca i... normalnie nie wiem co powiedzieć. współczuję! obyś szybko zbudował coś piękniejszego jeszcze. pzdr!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i współczucia

Kiedyś pracowałem jako konserwator w przedszkolu i założyłem 240-stkę ala holender i pękła po jakimś czasie zalało przedszkole i wszystko padło.Założyłem potem małą 70-kę i też pękła i znów zalała(dziwne bo w domu nigdy mi nie pękł żaden zbiornik).Zarzekałem się że nigdy już nie postawie baniaka długo niemineła a miałem 180 a teraz 150.:)

Napewno będziesz miał baniak jeszcze lepszy to jest choroba:D

Pozdro


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):(:)

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakieś fatum krąży nad nami morszczakami... Ja wczoraj się też nieźle speniałem, na szafce było pełnmo wody. Ale nie było widać żerby gdzieś ciekło, wytarłem to i stwkierdziłem że musi z dna cieknąć, ale jakby była dziura to bym miał zalaną podłogę. Jak przyszedłem do akwa 5 min później to przylukałem że jest obluzowane kolanko od wylotu pompy nad akwa i cieknie na szafkę z drugiej strony.Tak więc woda opływała całą szafkę:) dobrze że w sobotę mam przeproadzkę bo by tam pogniło wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wildtom - wyjechalem na 12 dni - tez mialem takie czarne wizje baniaka - wroce zastane bagno. Dodatkowo u mnie czasami wywala glowny bezpiecznik. Sasiad zgodzil sie tylko raz dziennie go wlaczac. Zaopatrzylem sie w duzego UPS. Na szczescie nic sie nie (prawie) stalo lecz zle wyliczylem dolewke z RO. Bylo bardzo cieplo. To co sie dalo przelozylem na mechaniczne wlaczniki aby zachowac odpowiedni cykl.. szczegolnie dolewki z pompa usowajaca film z powieszchni.. i tak dalej...

Moje ryby nic nie jadly 12 dni !! Jedna ma duze oko - chyba padnie. Cos sie u mnie wydazylo... zreszta.. tony smieci... koralowce ok.

Bardzo Ci wspolczuje

Nastepnym razem wyjzedam w sierpniu zrobie co najmniej dwa zabezpieczenia na kazdy obwod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzym okiem sie nie przejmuj. Tak ryba reaguje na obtarcia, powstaje stan zapalny. Za kilka dni stanie sie mniejsze i w koncu zniknie opuchlizna. Mozesz podac czosnek z pokarmem(zawsze pomaga;)). Mialem to samo u blazenka.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki nowy :).. jutro podam czosnek... z delicjami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjalem dzis rano meska decyzje ... w przyszlym roku stanie nowy baniak. tez 250-tka i tez bez sumpa, z takim samym panelem jak moj stary, ale z optiwhite i z 10 mm szyba. tak na wszelki wypadek.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :-) Chyba wiekszosc forumowiczow czekalo na ta wiadomosc :-) Gratulacje podjetej decyzji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę trzymał kciuki za udane założenie akwa. BTW, jak akwa ma być z opti white - to, może piszę teraz truizm, że wystarczy aby z tego szkła były szyby tylko te, przez które ogląda sie zbiornik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, spoko. taki burzuj nie jestem zeby dno i tyl z opti robic :) bedzie tylko front i lewa szyba w opti, resztanie jest do ogladaia wiec bedize z normalnego :)

teraz z innej beczki - potrzebuje tipa na pompe obiegowa o wydajnosci rzedu 1200 - 1600 litrow krtora by byla CICHSZA od OR1200. znacie akas marke ?

aha, jeszcze jedno - AM Midiflotor kntra AM Turboflotor 750. ktory lepszy i jak sie wymiarowo roznia ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom... - wiesz co, jade na 10 dni do Chorwacji w rejs, co wiec sugerujesz osobie dogladajacej..?? - bedzie to robil moj 21 letni syn.


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brunon

tylko jedno - w razie jakichkolwiek problemow niech do Ciebie DZWONI !!! do mnie nikt nie zadzwonil bo "nie chcieli mi urlopu psuc"


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom tylko tym razem zamontuj jakis komputer co Ci bedzie SMS-y wysylal co sie dzieje w akwarium, sam widzisz jak mozna na ludziach polegac :|

No i chlodziarke, i UPS-a - ja dopoki nie nazbieram kaski na ww. urzadzenia to nie podchodze nawet do budowy wiekszego akwarium , za duzo sie katastrof naogladalem :|


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.