Skocz do zawartości
marking

Problem z Euphyllią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem z Euphyllią przedstawiony na zdjęciach. Na 1 zdjęciu Euphyllia (ogólnie ma ona 5 główek) jedna główka od wczoraj rano wygląda tak jak na foto. Na innej główce tego samego korala zauważyłem to co widać na foto numer 2 jakby jakieś gluty. Co to może właściwie być?

Mimo wszystko pozostałe główki poza tą 1 (na której glutów nie ma) pompują się prawidłowo.

Inne euphyllie w zbiorniku też wyglądają ok.

Teraz tak parametry:

NO3 - 10 trochę więcej ostatnio karmiłem bo miałem ciągle na poziomie około 0

Po4 - 0-0,03 coś pomiędzy kolor saliferta niby nie 0,03 ale ciut więcej niż całkowicie przezroczysty ;)

Ca - 400

kH - 7,7

Mg - 1260 (spadło mi strasznie ostatnio w ciągu 10 ostatnich dni) - może to? Aczkolwiek nie wydaje mi się, aby Magnez mógł tak zadziałać, chyba że się mylę)

Dziś zrobię podmianę, mimo że robiłem tydzień temu, a robię co 2 tygodnie.

Sól Aqua Forest ReefSalt.

post-23960-0-22500800-1418985839_thumb.jpg

post-23960-0-58141200-1418985849_thumb.jpg

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/70252-to-utrata-tkanki/

tak to u mnie bylo. Dodam ze u mnie nie bylo to uszkodzenie( jak co niektorzy pisali ), euphyllia ma sie dobrze i w dalszym ciągu od napisania mojego tematu ppodzial jej glowek nadal trwa. Nie wiem czy u Ciebie to samo ale warto poczytac tematow jest masa.

I jeszcze to przeczytaj.

http://nano-reef.pl/topic/63657-euphyllia-podzial-glowki-czy-cos-innego/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to w sumie byłoby to z 2 zdjęcia, tyle ze ona nie miala kiedy być uszkodzona mechanicznie.

A dlaczego jedna z główek nie pompuje się, jakby szkielet na wierzchu jest, ale tych glutów nie ma.....


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisalam ze u mnie to jednak nie bylo uszkodzenie, chodzilo mi o to zebys poczytał tematy innych o podobnej treści, obserwowal swoje euphyllie i sam wyciagal wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphyllie podciągają tkankę, coś je stresuje prawdopodobnie. Jakie koralowce są w sąsiedztwie?

Z tego co kiedyś pisał AquaManiac to te białe "gluty" to takie parzydełka służące do obrony/ataku czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lurthel tylko inne euphylie, ale do tej pory stykały się i nic się nie działo.

Dobra no to powiedzmy że gluty rozwiązane, a ta jedna główka która zmarniała? Pasowałoby do uszkodzenia mechanicznego, ale nie ma możliwości jakoby takowe ostatnio miało powstać.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli większość wygląda dobrze , to nie ma co sobie zawracać głowy jedną szt.. Obserwuj , czy jakiś intruz nie naciera..Wg. mnie to po prostu mechaniczne uszkodzenie i tyle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz czy nie ma pasożytów jakichś. Na tej główce co marnieje zostało mało tkanki na szkielecie, zwykle euphyllie mają 1-2cm tkanki poniżej główki. Jak tak dalej pójdzie to może po prostu odpaść od szkieletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.