Skocz do zawartości
demono1

120W Led

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko dwa kolory aczkolwiek te mieszane ładniej wyglądają jeśli chodzi o wybarwienie koralów :) ale ładnie wsio rośnie :) mam od prawie roku i przyrosty są dość spore nie zamieniłbym ich na nic innego :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A soczewki skupiające ściągałeś?Pytam,bo mam tą kolorową,ale ja ściągnąłem soczewki.Teraz zastanawiam się czy na niebieskie nie założyć soczewek spowrotem.

ja mam tylko dwa kolory aczkolwiek te mieszane ładniej wyglądają jeśli chodzi o wybarwienie koralów :) ale ładnie wsio rośnie :) mam od prawie roku i przyrosty są dość spore nie zamieniłbym ich na nic innego :)

A soczewki skupiające ściągałeś?Pytam,bo mam tą kolorową,ale ja ściągnąłem soczewki.Teraz zastanawiam się czy na niebieskie nie założyć soczewek z powrotem.Co do przyrostów korali nie mogę się wypowiedzieć(nie mam sps).Ogółem lampa adekwatna do ceny.

Edytowane przez roofii1 (wyświetl historię edycji)

Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model z kolorowymi diodami od ponad roku, ogólnie jestem zadowolony ale przyznam apetyt rośnie w miarę jedzenia i na pewno zamienię na inne albo dopalę T5 albo Kessil

roofi1 co znaczy Ogółem lampa adekwatna do ceny. ?


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko dwa kolory aczkolwiek te mieszane ładniej wyglądają jeśli chodzi o wybarwienie koralów :) ale ładnie wsio rośnie :) mam od prawie roku i przyrosty są dość spore nie zamieniłbym ich na nic innego :)

tobrze wiedziec :) ale tez mnie interesuje z tymi kolorami czy sa przyrosty ogulnie ?? I soczewki bez lub chodzi o to ze kont padania swiatla tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soczewki do baniaków płytszych niż 60 cm nie są potrzebne. Ogólnie to bardzo ładnie rośnie, przy kolorowych jest dodatkowo mniej trupio i podkreślone są bardziej inne kolory.

Poza tym soczewki możesz w każdej chwili zdjąć lub założyć, to dziecinnie proste.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soczewki do baniaków płytszych niż 60 cm nie są potrzebne. Ogólnie to bardzo ładnie rośnie, przy kolorowych jest dodatkowo mniej trupio i podkreślone są bardziej inne kolory.

Poza tym soczewki możesz w każdej chwili zdjąć lub założyć, to dziecinnie proste.

rozumiem mozna je zdiac ale nie jest tak ze te ktore z 2 kolorami bardziej widac przyrosty ? A kolorowe sredio bo mniej jest bialego i niebieskiego swiatla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyrsty sa ja mam ta kilku kolorowa ale mam same miekkie i lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyrsty sa ja mam ta kilku kolorowa ale mam same miekkie i lps

ok napewno tez i kolory inne mi bardzej chodzi o przyrosty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrosty masz na każdym rodzaju, różnica jest na pewno dla oka.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrosty masz na każdym rodzaju, różnica jest na pewno dla oka.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolorową od miesiąca ale dołożyłem T5 no i rewelacja. Pytanko co do soczewek jak tam sie dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolorową od miesiąca ale dołożyłem T5 no i rewelacja. Pytanko co do soczewek jak tam sie dostać ?

nie posiadam jeszcze ale podobno prosto zdiec je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz śrubki z obudowy - 6 szt, następnie odkręcasz śrubki z panelu led -4szt i z panelu zdejmujesz jedna po drugiej - bo są na wcisk.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziśiaj założyłem na próbę soczewki(tylko na niebieskie) :wallbash: .ściągałem natychmiast(one są na wtyk).


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziśiaj założyłem na próbę soczewki(tylko na niebieskie) :wallbash: .ściągałem natychmiast(one są na wtyk).

czyli lepiej zeby nie bylo ich ?? Lepsze swiatlo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strumień jest węższy, soczewki skupiają do 60-90 stopni, zależy jakie masz.

Lampa bez dodatkowych soczewek rozprasza światło do 120 stopni, więc jest szerszy strumień.

Ale moim zdaniem lepiej je mieć i zdjąć niż nie mieć a w razie czego martwić się skąd je wziąć - zresztą sam tak zrobiłem.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strumień jest węższy, soczewki skupiają do 60-90 stopni, zależy jakie masz.

Lampa bez dodatkowych soczewek rozprasza światło do 120 stopni, więc jest szerszy strumień.

Ale moim zdaniem lepiej je mieć i zdjąć niż nie mieć a w razie czego martwić się skąd je wziąć - zresztą sam tak zrobiłem.

bardziej oswietla wieksza czesc :) lub jak napisales lepiej je miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepie je mieć.Ale napewno je ściągniesz na dzień dobry. :smiling:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba bedzie zamuwic za jakis czas :) teraz narazie walcze z opieniaczem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Mam od roku te kolorowe, soczewki ściągałem. SPSy ładnie rosną.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

żeby były przyrosty to wystarczające są niebieskie i białe, reszta to jest tylko dla obserwatora. Ja używam RB i CW w stosunku 2:1 i nawet nie włączam czerwonego.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

żeby były przyrosty to wystarczające są niebieskie i białe, reszta to jest tylko dla obserwatora. Ja używam RB i CW w stosunku 2:1 i nawet nie włączam czerwonego.

ok i miękasy mam nadzeje ze tez rosną ? Do tej lampy doloze t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepie je mieć.Ale napewno je ściągniesz na dzień dobry. :smiling:

regulacja jakas jest nspewno :) zeby ustawic np. Na 50 % wtedy bedzie mniej niz 120w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.