Skocz do zawartości
APAP75

Kolejny etap - przesiadka na 160l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dziękuję, za dotychczasową pomoc przy moim 30l słonej wody. Na reszcie nadszedł czas na coś większego. Wczoraj zalałem 160l. Z racji tego, że akwarium stoi w pokoju dziennym musiałem zachować estetykę - odmienni niż przy 30l. A dodatkowo, że śpię obok - zadbać o ciszę ;) Kosztem małych kompromisów i wygłuszaniem wszystkiego co się da jakoś mi to wyszło.

Dodam tylko, że wszystko poza akwarium (grzałką, termometrem i pompkami) jest DIY - w takiej konwencji chciałbym prowadzić to akwarium.

Ruszyłem na suchej skale. Teraz czekanie, Czekanie, CZEkanie, CZEKAnie i CZEKANIE ;)

post-22738-0-88967000-1419350556_thumb.jpg

post-22738-0-54422600-1419350643_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dziękuję, za dotychczasową pomoc przy moim 30l słonej wody. Na reszcie nadszedł czas na coś większego. Wczoraj zalałem 160l. Z racji tego, że akwarium stoi w pokoju dziennym musiałem zachować estetykę - odmienni niż przy 30l. A dodatkowo, że śpię obok - zadbać o ciszę ;) Kosztem małych kompromisów i wygłuszaniem wszystkiego co się da jakoś mi to wyszło.

Dodam tylko, że wszystko poza akwarium (grzałką, termometrem i pompkami) jest DIY - w takiej konwencji chciałbym prowadzić to akwarium.

Ruszyłem na suchej skale. Teraz czekanie, Czekanie, CZEkanie, CZEKAnie i CZEKANIE ;)

Uprosiłem :secret:witaj efekt ułożenia skały jak dla mnie na piątkę+ ,zapowiada się fajne szkiełko poproszę w chwili wolnej zdjęcia zaplecza komory, odpieńka, dolewki itd. z przyczyn czysto ciekawskich jak i nabywania nowej wiedzy.

Będę śledził temat, trzymam kciuki i służę pomocą Andrzejku do przodu! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaglądam co dzień z nadzieją na fotki....to taka mała sugestia w czasie wolnym :dj: pstryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu - też Cię witam ;)

Nic nie pisałem, bo nie było o czym. Jednak teraz troszkę się zmieniło - skała już nie jest taka biała - zaczęło się dojrzewanie.. ale powiem wam, że te glony które mi się pojawiły są.... ładne - coś ala moczarka kanadyjska w wersji mini - ładne długie zielone łańcuchy.

Musiałem opuścić pokój syna - 30l. przestało istnieć. Życie przeniosłem do 160l. Mimo, że akwarium miało dopiero trzeci tydzień, to życie zaczęło rozkwitać ( w 30l była to wegetacja). Wśród skał odnalazł się ŻYWY ślimak, którego wpuściłem ponad pół roku temu.

Dodatkowo doszła babka kopiąca. Jak na razie ryby i korale w dobrej kondycji, parametry - no może nie zerowe, ale akceptowalne (lepsze niż w 30l).

W międzyczasie musiałem zmodernizować oświetlenie - wywaliłem taśmy led i wstawiłem 3W'towe diody LED (taśmy nadają się tylko do kuchni).

A teraz odnośnie sprzętu - odpieniacz własnej roboty (na kostce) - pieni ładnie (teraz, bo kilka dni temu nie pienił w ogóle - powód pompka się zatkała i był słaby przepływ wody).

Trochę zdjęć:

Pompka - myślę, że dla wszystkich znajoma ;)

Jest cicha (dlatego padło na nią), jednakże przydałoby się coś o większym przepływie niż nominalne 500l/h. Może coś polecicie?

post-22738-0-66944100-1421347973_thumb.jpg

post-22738-0-40692000-1421347981_thumb.jpg

post-22738-0-87798100-1421347988_thumb.jpg

post-22738-0-44059400-1421347999_thumb.jpg

post-22738-0-94673600-1421348292_thumb.jpg

Edytowane przez APAP75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu aktualizacja :) jak na dojrzenie zbiornika nie jest źle aczkolwiek troszeczkę się nie pośpieszyłeś z tymi przenosinami ???? w sumie to miałem podobnie :) zbiorniczek fajnie się zapowiada tak trzymaj .... wpraszam się do oględzin na żywo :)

Edytowane przez agent 007 sumek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo przyjemny projekt.

Podoba mi się jak ułożyłeś skałę po lewej stronie zbiornika, natomiast chyba pokobminowałabym jeszcze z tymi skałami po prawej stronie - może jedna kolumienka wyżej? Bo tak jak teraz, jest bardzo "spokojnie". Z drugiej strony krajobraz podwodny to kwestia gustu, najważniejsze, żeby Tobie się akwarium podobało B)

Jakie zwierzaki zamierzasz trzymać w akwa?

Pozdrawiam i życzę powodzenia :welcome:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do przedmówcy przyjemny baniaczek,powodzenia i czekamy na c.d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.