Skocz do zawartości
Jaras

Co myslicie o tym filtrze RO+DI

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr jak każdy inny a wkłady kupi się prawie w każdym sklepie z filtrami,ja używam liniowych po 4zł za sztukę.

http://aquafiltry-sklep.pl/go.live.php/PL-H10/produkty/363/filtr-akwarystycznyakwaq.html?title=Filtr%20akwarystyczny%20-%20AKW-AQ

Cena dobra ale bez DI

Co myslisz o DI ?? Nie jest to koniecznosc ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostałbym przy tym pierwszym czyli rozmiarówka 10'' i poza podstawowym składem czyli 5 mikronów -> węgiel > 1 mikron -> membrana 75 dodałbym jeszcze jedną obudowę na żywicę - popatrz u tego http://allegro.pl/obudowa-przezroczysta-do-wkladow-10-gwint-1-4-i4769431955.html


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak cenowo - tzn czy jest OK - nie chce mi się szukać ale popatrz u tego sprzedawcy z mojego linka z allegro. Tylko jak kupisz taki zestaw to zmień układ tak aby węgiel był w środku a za nim wkład 1 mikron i pamiętaj że jak będziesz odpalać taki zestaw to zanim podłączysz membrane to żeby się woda przez te 3 wkłady przelała tak przynajmniej ze 30 minut a potem dopiero podepnij do obiegu memebranę i żywice


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze poszperać i przemyśleć który filtr kupić ale dzięki wielkie "Kroczek" za radę. Napewno to wezmę pod uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile będziesz wody zużywał- wydajność membrany, jakie wielkości akwarium ma obsługiwać.Ważne jest to, aby jednak miał żywicę w komplecie.

Osobiście męczyłem się przez rok czasu na wersji bez DI,żałuję do tej pory bo wzrost korali był mocno wyhamowany(teraz to widzę) olbrzymie ilości okrzemków co 3 dni doprowadzały mnie do szewskiej pasji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz z miejscem na ten filtr ?

Filtr muszę mieć w szafce pod zlewem a w sumpie mam miejsce na dolewkę automatyczna

Wszystko zależy od tego ile będziesz wody zużywał- wydajność membrany, jakie wielkości akwarium ma obsługiwać.Ważne jest to, aby jednak miał żywicę w komplecie.

Osobiście męczyłem się przez rok czasu na wersji bez DI,żałuję do tej pory bo wzrost korali był mocno wyhamowany(teraz to widzę) olbrzymie ilości okrzemków co 3 dni doprowadzały mnie do szewskiej pasji.

Akwarium ma około 180 litrów +sump

A jednak filtr z DI jest konieczny wiec taki szukam

Chyba zdecyduje się na zestaw z erybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj i kup,jak Neptun przykazal, RO+ DI i chwal sie za czas jakis przyrostem zycia :).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co mu filtr demineralizacyjny ?? nie ten układ co trzeba - no chyba że chce mieć wodę do picia a nie do akwarium


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co mu filtr demineralizacyjny ?? nie ten układ co trzeba - no chyba że chce mieć wodę do picia a nie do akwarium

Co masz na myśli ?? Filtr z linku "swish" jest nie ok ?? Czy poprostu chodzi o układ o którym wcześniej pisałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.osmoza.pl/aquarius-75-najpopularniejszy-filtr-ro-p-573.html

Za 80zl dokupisz caly korpus DI razem z wkladem.

Za 23zl masz komplet zapasowych filtrow.

Wysylka free

Kolo 300zl I masz spokoj na dlugo, tylko zywice na wymiane z czasem dokupisz.

Bedziesz zadowolony


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co dał Tomek to małe filtry, a do tego brak filtru po węglu przed membraną ale ma mineralizację wody czyli do picia ideał, zamiast kupowania tego co jest w sklepach a Tobie chyba chodziło o wodę do akwarium czyli kup zestaw jak w erybce - czyli 3 filtry + membrana + żywica - tylko zobacz czy nie można kupić tego taniej


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co dał Tomek to małe filtry, a do tego brak filtru po węglu przed membraną ale ma mineralizację wody czyli do picia ideał, zamiast kupowania tego co jest w sklepach a Tobie chyba chodziło o wodę do akwarium czyli kup zestaw jak w erybce - czyli 3 filtry + membrana + żywica - tylko zobacz czy nie można kupić tego taniej

Paweł "de"-mineralizacja :) to przeciwieństwo mineralizacji :), a najlepsza do picia zmineralizowana masz racje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,nie kombinujcie i nie odkrywajcie Ameryki setny raz, bylo juz tematow na forum na peczki. Takie cos http://sklep.osmoza.pl/aquarius-75-najpopularniejszy-filtr-ro-p-573.html plus puszka z zywica z tego samego sklepu,calosc ponizej 300 pln i wszystko,jak w ksiazkach pisza ;).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,nie kombinujcie i nie odkrywajcie Ameryki setny raz, bylo juz tematow na forum na peczki. Takie cos http://sklep.osmoza.pl/aquarius-75-najpopularniejszy-filtr-ro-p-573.html plus puszka z zywica z tego samego sklepu,calosc ponizej 300 pln i wszystko,jak w ksiazkach pisza ;).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Jarek podałem linka do filtra RO ze złożem demineralizującym kompletny za 220 zł, więc nic nie przekombinowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,wlasciwie masz racje,tylko ze za niewiele wieksze pieniadze masz filtr na wiekszych puszkach i z podwojnym prefiltrem mechanicznym.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he,he...no nie moge:lol:,z nieskrywana skrucha przyznaje,ze nic nie mam na swoje usprawiedliwienie :huh:,no chyba,ze przymkniesz oko na to,ze w miedzyczasie wyskoczylem do kuchni w celu napelnienia szklaneczki swiatecznym plynem :p.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.