Skocz do zawartości
lapsiak84

SUMP do aqua 112L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie tego jakiego sumpa mogę a właściwie powinienem wykonać. Dodam tylko, że mam bardzo ograniczone możliwości. Akwarium mam 112L w tej chwili na odpieniaczu miniflotor oraz na filtrze kubelkowym zewnętrznym JBL.

Mam bardzo ograniczone możliwości bo szafkę pod akwarium mam o wymiarach wysokość 50cm szerokość 50cm, głębokość 22cm.

Czy da się do takiej szafki zmieścić jakiś sump który dałby radę spełniać swoje właściwośći?

Chcę wszystko połączyć za pomocą pudełka przelewowego.

akwarium mam profilowane 112L o wymiarach 80x35x40 cm. Sump chcę taki, żeby w przypadku braku prądu nie zalać sąsiadów.

Możecie wrzucić też jakiś choćby prymitywny rysunek w paincie takiego sumpa jak powinien wyglądać ?

Chcę tam przenieść odpieniacz grzałkę oraz zamieśćić niezbędne media.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie tego jakiego sumpa mogę a właściwie powinienem wykonać. Dodam tylko, że mam bardzo ograniczone możliwości. Akwarium mam 112L w tej chwili na odpieniaczu miniflotor oraz na filtrze kubelkowym zewnętrznym JBL.

Mam bardzo ograniczone możliwości bo szafkę pod akwarium mam o wymiarach wysokość 50cm szerokość 50cm, głębokość 22cm.

Czy da się do takiej szafki zmieścić jakiś sump który dałby radę spełniać swoje właściwośći?

Chcę wszystko połączyć za pomocą pudełka przelewowego.

akwarium mam profilowane 112L o wymiarach 80x35x40 cm. Sump chcę taki, żeby w przypadku braku prądu nie zalać sąsiadów.

Możecie wrzucić też jakiś choćby prymitywny rysunek w paincie takiego sumpa jak powinien wyglądać ?

Chcę tam przenieść odpieniacz grzałkę oraz zamieśćić niezbędne media.

Będę wdzięczny za pomoc.

Mysle ze sump o wymiarach 45cm szerokosci 45cm wysokosci i 20cm glebokosci Ci wystarczy a w nim 3 komory po 15 cm jakis odpieniacz w 1, 2 media 3 powrot? Taki sump bedzie mial niecale 40 litrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co 3 komory?

Wystarczy tylko rozdzielić miejsce na odpieniacz i pompę.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co 3 komory?

Wystarczy tylko rozdzielić miejsce na odpieniacz i pompę.

To moja sugestia dlatego ze ja do srodkowej bym wrzucil jakis siporax czy cos ale to tylko moje zdanie i kazda uwaga sie liczy a autor tematu sam wyciagnie wnioski. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja sugestia dlatego ze ja do srodkowej bym wrzucil jakis siporax czy cos ale to tylko moje zdanie i kazda uwaga sie liczy a autor tematu sam wyciagnie wnioski. pozdrawiam

Tez bardziej sie sklanialem na 3 komory. Powiedzcie jeszcze prosze czy praca takiego sumpa jest slyszalna? Bo teraz filtr jest praktycznie bezglosny. Grzalke umiescic w komorze z odpieniaczem? Czy komora na glony jest konieczna?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bardziej sie sklanialem na 3 komory. Powiedzcie jeszcze prosze czy praca takiego sumpa jest slyszalna? Bo teraz filtr jest praktycznie bezglosny. Grzalke umiescic w komorze z odpieniaczem? Czy komora na glony jest konieczna?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z szlyszalnoscia to roznie bywa ale idzie to wyciszyc popytaj kolegow jak wyciszysz splyw, grzalka moze byc w komorze z odpieniaczem. komora na glony nie jest potrzebna ale to od ciebie zalezy co bedziesz mial media glony czy piasek. do glonow dodatkowe oswietlenie 6500k powinno starczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze sump o wymiarach 45cm szerokosci 45cm wysokosci i 20cm glebokosci Ci wystarczy a w nim 3 komory po 15 cm jakis odpieniacz w 1, 2 media 3 powrot? Taki sump bedzie mial niecale 40 litrow.

Ok: komora pompy 15 cm, komora odpieniacza 15 cm, wklejki i bubble-stop zajmą ok. 8 cm - zostaje 7 cm na trzecią komorę co jest w ogóle bez sensu. Dwie komory, trzecia jest niepotrzebna.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z 3 kom. Też miałem 3 g gdzie komora pompy miała 15 cm, obiegowka tunze (cicha) mimo to drgania pompy na silikonowym wężu zrobiła głośnik z tej komory (buczenie) , powiększyłem tą komorę i jest lepiej a absorbery i siporax czy na czym tam bedziesz jechał to dasz sobie do worków albo koszyków (w sumpie)


Akwarium: 60x40x40 (96l + 52l), Odpieniacz- Skimm 800 aquarium system

światło: 4x24w diy, obieg: tunze 1073.02, cyrkulacja: tunze 6015, hydor nano 900, grzanie hydor 100w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.