Skocz do zawartości
Shihwa

Umierający hepatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponad tydzień temu kupiłam hepatusa. Od razu jak go wrzuciłam do zbiornika porobiły mu się plamy, stracił kolor, parę dni później stracił wzrok, oczy mu spuchły i były całe przekrwione. przez trzy ostatnie dni go nie widziałam, byłam pewne że odszedł, a tu niespodzianka. dziś pod skałą zauważyłam rybcie. Wygląda fatalnie. wyłowiłam ją do sumpa, od tygodnia nic nie jadła, nie ma siły pływać. jak mogę jej pomóc, czy da się ją jakoś dokarmić skoro sama nie chce pobierać pokarmu? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ryba Ci nie pomoże to raczej nic nie zdziałasz :/ aklimatyzacja była taka jak powinna ? Jakie masz parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, za każdym razem tak samo aklimatyzuję rybki. Razem z hepatusem kupiłam zebrasomę i ta druga rybka ma się bardzo dobrze, przeszła tylko ospę, ale dwa dni i wszystko zniknęło. Cały czas mam włączoną lampę uv, ale nic nie pomaga. hepatusowi opuchlizna z oczu już zeszła, ale nie jest w stanie pływać, cały czas leży na dnie.

parametry po4 - 0, No3 - 0-2, Kh - 7,7, ca - 380, mg - 1290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno natlenianie strzykawka otwierasz pyszczek i jedziesz nic innego nie zrobisz temperaturę podniosłeś do 28 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno natlenianie strzykawka otwierasz pyszczek i jedziesz nic innego nie zrobisz temperaturę podniosłeś do 28 ?

Tj. złe rozwiązanie na pewno tym sposobem to mu nie pomożesz a nawet pogorszysz jego stan, choć pytanie czy można pogorszyć stan czy nie doprowadzi to do zgonu, Jak ryba jest już w takim stanie to musisz być przygotowany na najgorsze. Jak nie jest na tyle silna, żeby sama sobie pomogła to niestety.

Dodatkowy stres wyciągania go ze skał na pewno niebyło też niestety dobrym rozwiązaniem... ciężka sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędem było wyciąganie Hepcia zza skał, on tam czół się bezpiecznie

Hepatusy tak śpią zazwyczaj leżąc na boku między skałami.

Możesz próbowac go dokarmiać. Jak leży na dnie i oddycha to rzucaj mu kryla i lasonogi ( są bardzo pożywne ) tuż pod pyszczek, jak oddycha to zawsze coś tam wciągnie. I przede wszystkim zapewnić mu spokój.

Najważniejsze - jakie masz zasolenie ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam pewna, że nie żyje, więc chciałam go wyłowić. Tam nie miał jak pobierać pokarmu, więc na 100% by nie przeżył. On prawie nie pływa, jak go podniosłam do karmienia to nawet się nie bronił. Spróbuję go potrzymać w sumpie i będę go dokarmiać może przeżyje.

Dziękuję wszystkim za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie hepatusek miewa?

- Areyka nadaje mobilnie -


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety parę dni temu odszedł, a dwa dni po nim kolejna rybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że to zebrasoma je wykańcza jest to dosyć agresywny gatunek, wiem z doświadczenia lub po prostu z którąś z tych ryb przyniosłaś jakąś chorobę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatusa wpuściłam tego samego dnia co Zebrasome, przez pierwsze dwa dni cały czas razem pływały. Nie były agresywne w stosunku do siebie. W baniaku nie mam żadnych agresywnych ryb. Jak je wpuściłam to dawkowalam im leki herbtana, a pózniej lampę uv miałam włączona. Jedynie mogły mi paść przez złe zasolenie. Okazało sie ze miernik zasolenia mi sie zepsuł. Miałam 1.028 a w akwa w którym pływały było 1.017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym było mierzone zasolenie? Strzelam, że uchylnym salimetrem.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z hepatusem kupiłam zebrasomę

Ostatni zakup zrobiłam 03.10.2014 kupiłam 5 ryb, dwa czarne amphiprion ocellaris, dwa Pseudanthias i Zebrasoma flavescens.

Coś tu się nie zgadza. Szkoda się porywać na hepatusa jeśli półtora miesiąca wcześniej padają znacznie łatwiejsze rybki o 230l nie wspomnę i o 17 rybkach z pytaniem czy dać więcej zaraz po tym jak wcześniej ci padają o czym są posty, nie sądzisz że to przegięcie pały?

Jak można sprzedawać korale bez informacji o ryzyku kilka dni całe 5 po zgonach ryb gdzie napisałaś że są plamy na rybach?

Wypadało by poinformować zwłaszcza jeśli nie wiemy z czym oddajemy korale - choróbsko niezidentyfikowane .Niektóre choroby można przynieść razem z solanką , są to proste korale więc mniej doświadczeni mogą mieć ładną mine...

Nic osobistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.