Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

Pompy dozujace. Zastosowanie i jakosc.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo istnieje potrzeba podawania roznych rzeczy; jod, stront, pierwiastki sladowe, cos innego.

Jak wg Was jest z przydatnoscia / niezbednoscia stosowania takich pomp dozujacych? Mozna oczywiscie lac recznie, ale jest to (chyba) mniej dokladne i moga wystepowac skoki parametrow.

I druga sprawa - wazniejsza. Jak to sie sprawdza w praktyce? Jak z trwaloscia wezykow?

Slyszalem opinnie, ze: jak miesiac wytrzyma to dobrze,

a opinnia z innego zrodla ze: wymienia sie raz do roku i to tez nie z potrzeby, ale "na wszelki wypadek, dla spokojnego snu".

Przyznam sie, ze moj ideal to akwarium "bezobslugowe" w tym sensie, ze zautomatyzowac na tyle duzo rzeczy, na ile sie da.

W kontekscie powyzszego, ktora firma warta jest uwagi?

W sensie trwalosci i niezawodnosci wezykow, dokladnosci programownia dozowania oraz ceny ew. czesci zamiennych.

Ze znanych mi firm to AM Reefdoser, GroTech - TEC III NG oraz IKS Vario 4 pro - ale ten ostatni to sterowany jest chyba IKS computerem, wiec cenowo odpada.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze samemu zmontowac na strzykawkach lub grawitacyjny, ale nie ma moim zdaniem jak pompa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Grotecha. Mam starszą wersję TEC III i jestem z niej bardzo zadowolony. W związku ze zmianami w zbiorniku kupuję następną, nawą wersję i z tego co wiem z wiarygodnych źródeł nie występuje w nich problem pękających wężyków. Dodatkowodzięki małej średnicy węża cechuję je duża dokładność dozowania.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz naprawde dobrej pompy to np. laboratoryjna. Sam mam jakas stara firmy Desaga. Zamontowalem ja latem 2004 i do dnia dzisiejszego dziala bez problemow. Na wezykach nie widac sladu zuzycia.

Pompa ma szesc rownoleglych kanalow. I to chyba jest jej jedna z wad w porownaniu do Grotecha, gdzie mozna sterowac kazdym kanalem niezaleznie. Ale kosztowala mnie tylko chyba niecale 30€.

Druga wada to pobor mocy bo az 70W. Dlatego nie nadaje sie ta pompy do ciaglej pracy wlasnie ze wzgledu na pobor pradu. Sam uzywam jej do Ballinga i pracuje 5min/24h tak tez nie mam z tym problemu.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.