Skocz do zawartości
Gość

Produkty Seachem - kolejność w kaskadzie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Planuję do kaskady:

1)Seachem Matrix

2)Seachem Matrix Carbon

3)Seachem Phosguard

4)Seachem Purigen

Pytania:

1)Czy to dobrze dobrany zestaw do kaskady?

2)Jaka kolejność?

3)Czy wywalać z kaskady prefiltr z gąbki?

4)Czy wszystko to nadaje się na start małego 64L (lub ociupinkę więcej- 91L) baniaczka, czy też lepiej startować z innymi mediami, a potem dołożyć co trzeba? Wytłumaczcie "lajkonikowi", proszę…

Startuję na suchej skale(!!!), żywym piasku (Nature's Ocean), Soli Instant Ocean i ze wspomaganiem Fauna Marin Bacto Gel Start. Jest w moim rozumowaniu i doborze jakiś błąd? Proszę o sugestie i korektę.

Oczywiście rzeczy typu pompy cyrkulacyjne, posiadanie RO+DI, grzałki, specyfików do pomiaru parametrów wody, sposobu w jaki wystartować baniak etc.- pomijam, bo tego jestem w pełni świadomy.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję do kaskady:

1)Seachem Matrix

2)Seachem Matrix Carbon

3)Seachem Phosguard

4)Seachem Purigen

Moim zdanie póki nie dojrzeje te specyfiki są niepotrzebne

2)Seachem Matrix Carbon

3)Seachem Phosguard

4)Seachem Purigen

Oczywiście rzeczy typu pompy cyrkulacyjne, posiadanie RO+DI, grzałki, specyfików do pomiaru parametrów wody, sposobu w jaki wystartować baniak etc.- pomijam, bo tego jestem w pełni świadomy.

Nie bardzo rozumiem, pomijasz bo masz cały sprzęt i wiesz co i jak czy pomijasz bo uważasz że sobie poradzisz bez tego świadomie .

Może zamiast kaskady pomyślisz o panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomijam, bo wiem co i jak i chcę uprzedzić porady typu "najpierw sobie spraw filtr RO+DI", refraktometr etc. :)

Większość ludzi na tym foru są nad wyraz uczynni, a ja chce oszczędzić im czas.

Czyli co? Startować na filtrze z gąbką, Matrixem, Bacto Gelem Start i po ustabilizowaniu się parametrów dołożyć resztę? Matrix zostawić, czy też dać nowy po dojrzewaniu? Co z gąbką? Niektórzy wywalają ją zupełnie.

Nie zależy mi na czasie żeby dojrzało szybko. Wrzucę wszystko jak należy, będę podmieniał z piąteczkę co tydzień (wiem, wiem- są dwie szkoły, jedni polecają nie ruszanie, a drudzy zalecają delikatne podmianki przy dojrzewaniu) i potem za jakiś tam miesiąc- test i zmiana mediów (dokładka i ewentualne usunięcie/podmiana obecnych). Proszę mnie wyklarować co i jak krok po kroku, bo mam jeszcze trochę watpliwości, a nie chce zrobić jakiegoś poważnego błędu.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.