Jump to content

edison

Klubowicz
 • Content Count

  122
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Poznań
 • Akwarium
  144l.-60x60x40h / panel / Red star fish SQ-90 / 60w led Jebao / RW4 / start 03-09-2014 kontynuacja 23-10-2016

Recent Profile Visitors

2250 profile views
 1. Freszu krewetek na targach nie będzie, przyjedź w październiku Moim zdaniem warto zahaczyć o AquaNature i Aquamedic i mieć swoje zdanie. W wtorek idę na zakupy do Reef Poznań i zobaczy jak z życiem. Jesteś od środy ?
 2. W tej chwili z tego co wiem Aqua-Nature Salon Akwarystyki Naturalnej i Morskiej ul.Niecała 10/10 Reef - Poznań ul. 28 czerwca 1956 223/229 Aqua Medic Janikowo k/Poznania, ul. Asfaltowa 3
 3. I coś było, bo z postów nic nie wynika. ?
 4. Piach stary wyrzuciłem, było go z 3 litry, więc szkoda zabawy nawet z ponownym płukaniem . W nowym akwarium jeżeli nie będzie problemów dosypie po miesiącu , używam suchego z Happetu.
 5. Wejdź do znanego poznańskiego sklepu na ul. niecałej , tam sobie zobaczysz jak pracują w ich zbiornikach, byli też na targach z całą linią, można było dotknąć, pomacać i zobaczyć w jednym zbiorniku jak działa.
 6. Używam Żwirek koralowy - Coralsub Happet , nie pyli , szybko się płucze .
 7. Przesiadka na większy litraż 144l, narazie obyło się bez strat zważywszy na to że to akwarium w ciągu 4 dni było rozebrane całe i składane 2 razy. pojemność 144l. wymiary 60x60x40h. z tyłu panel. - skała ,2 litry sera siporax 25mm, 1l. matrix, purigen Seachem, węgiel aktywny AF, phosguard Seachem lampa Jebao AK-60 pompa obiegowa Newa jet 800 cyrkulacja Jebao RW4 i hydor koralia nano 1600 odpieniacz AM turboflotor 500 blue autodolewka Aqua trend Życie w całości przeniesione z poprzedniego akwarium z tego wątku.
 8. Wszystko się udało a teraz mam nadziej że w czasie nic się nie wydarzy.
 9. Akwarium już ustwawione i pierwsze 15 litrów już faluje i czeka. Dołożyłem też siporaxu bo w nowym akwarium mam więcej miejsca na złoże biologiczne. Podłączyłem też grzałke aby woda nie zeszła poniżej 24stopni. Po przenosinach już mam uszykowane węgiel aktywny AF, Purigen i Rowa Phos ExPhos.
 10. Są wersje do akwarium słodkiego i morskiego ale nadal jest to jakieś nieporozumienie. Świeci tragicznie.
 11. Lampa ma uchwyt dosyć solidny, można nim regulować wedle uznania. U mnie wisi 25cm od tafli wody bo narazie nie mam innego wyjscia, takie mam mocowanie z poprzedniej lampy. Kanał niebieski na 100 % , biały na 50% ale ustawienie zależy od osobistych preferencji. Mogli dać niebieskich diod znacznie więcej. Teraz świeci nad 85l. ale za 2 tygodnie robie przenosiny na kostke 140l. I zobaczymy tam jak oświetla i jak korale się zachowują. Promień swiatła daje na 60cm . Język Polski w aplikacji nie jest potrzebny, jest bardzo przejżysta i intuicyjna, swobodnie można się w niej poruszać. Z aplikacji jeśli mamy podłĂ czony telefon do intetnetu a w domu jest sieć wifi rownież z dostepem net można sterować lampą poza domem.
 12. Zdjęcia w dodatku na ledach chyba nigdy nie oddadzą tego co widzi oko przed zbiornikiem, W porównaniu z moją lampą led to jest jak piekło i niebo kolorki są bardziej wyraziste, Lampa kupiona w Aquario za 799zł Bawie się aplikacja na androida , można sobie procentowo sterować dwoma kanałami , w programie można sobie ustawiać zapalanie i gaśnięcie o żądanej godzinie z określoną mocą kanałów ale coś narazie mi nie działa.
 13. Akwaryjko dostało nową lampke Jebao AK-60 wifi. kolorki bardziej żywe i te bliki
 14. Przyda się mam jeszcze 3 tygodnie aby wszystko przygotować.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.