Skocz do zawartości
diesel810

Problem z Euphyllia

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze

Chciałbym Was prosić o poradę dotyczącą mojej Euphylli

Krótki opis akwarium:

poj 150 L, prowadzę od roku czasu

odpieniacz sera marine 400 zewnetrzny

lampa blau 4 swietłowki 2xActinic + i 2x Lagoon Blue, swiecę start na aktynicznych od 10 potem po 3 godzinach dołączają się białe o 20 kończą się białe i do 21 30 aktynika

Mam filtr zewnętrzny fluidyzacyjny z węglem oraz phosguardem

pompa tunze nanostream 6025, wczesniej miałem ustawione 2 sztuki ale moim zdaniem cyrkulacja mogłabyć zbyt silna

sól:tropic marine, cotygodniowe podmiany ok 10%

Nie posiadam ryb,

Raz w tygodniu dokarmiam korale przy użyciu reef pearls

Światło wymienione aktynika tydzień temu w lutym wymieniam białe, swietlówki chodza od lipca

Parametry stabilne choć dolewam Ballinga "z ręki" stąd jakies wachania mogą wystąpić

Posiadam tylko LPSy

kh- 7,7

ca-420

mg-1280

no3-niewykrywalne

po4-? dawno nie mierzyłem, ale raczej niskie

od dłuższego czasu borykam się nie wiem czemu z Euphyllia

Sa pochowane, zmarnowane i nie mam pomysłu jak to rozgryżć, nie polipują i sa tak jakby napuchnięte czasem

Kompletnie nie mam pomysłu co może nie grać dlatego zwracam się z prosba o pomoc

Nie jestem super doświadczony, dlatego proszę o wyrozumiałośc jesli czegos nie napisałem

poniżej zamieszczam zdjęcie korala

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie

Adam

Uprzedzając pytania czytałem posty innych użytkowników ale nie znalazłem odpowiedzipost-22237-0-18945700-1420306637_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by tak trochę podkarmić mocniej tak aby to no3 było więcej niż 0 ?Wg mnie masz za czysto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem koledze do przetrzymania inna Euphyllie glabrescens na przechowanie bo podobnie sie zachowywała do typowego akwa SPSowego na zerowych parametrzach no3 i po4 i odzyła!! a u mnie wyglada nieciekawie i cos czuje ze jak ja ponownie wpuszcze to tak sao bedzie wygladała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za mocno na nią dmucha ??

jak tylko LPS to za sterylne warunki

NO3 podbij do 5/10

i tak jak pisał jarek PO4 trochę w górę


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak jak pisałem oddałem koledze inną glabrescens na przechowanie a ma zerowe parametry i odżyła stad zagwostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz wrzuć fotę całego baniaka

a tak z ciekawości cyt Mam filtr zewnętrzny fluidyzacyjny z węglem oraz phosguardem

po co Ci ten filtr ??

Edytowane przez kosciej72 (wyświetl historię edycji)

QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz zasolenie ? i czym mierzone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie 1,025 mierzone spławikiem

Miałem remont w lipcu łazienki i nie ukrywam ze wtedy zaczeły się problemy, ale udało mi się je w moim mniemaniu naprostować, kiedys euphyllie miały się rewelacyjnie, filtr z phosguardem zamontowałem, bo wywaliło mi sporo zielonego badziewia-glonów wiec zdecydowałem powalczyc z po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym mierzysz NO3 i PO4 , może tu tkwi problem, może warto by u jakiegoś kolegi sprawdzić czy ci testy nie przekłamują (sprawdź też może datę ważności testów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy saliferta na no3 Data waznosci w porzadku Ale takie chowanie się Euphylli to chyba nie raczej wpływ po4 i no3, poprawcie mnie jesli się myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mam ten sam problem z euphyllią puki miałem bagienko było wszystko ok teraz no3 0 po4 0.001 wszystkie korale miękkie Lps i Sps mają się świetnie tylko euphyllie grymaszą i nie wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mam ten sam problem z euphyllią puki miałem bagienko było wszystko ok teraz no3 0 po4 0.001 wszystkie korale miękkie Lps i Sps mają się świetnie tylko euphyllie grymaszą i nie wiem czemu

Uważasz ze w po4 i no3 tkwi główny problem??

kiedys miałem akwarium głownie spsowe ale po wielu porazkach postanowiłem zostac przy LPs, ale tak jak pisałem dokarmiam te Euphyllie wieć maja papu poza tym czerpia żarcie raczej głownie ze światełka w akwa

Dodam ze nie wszystkie Euphyllie mają się zle tylko 3 sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji coral vitalizer oraz reef pearls ze strzykawki raz w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedyś powiedział, że akwarium z samymi rybami bedzie miało się swietnie, za to akwarium z samymi koralowcami długo nie pociągnie.

jesteś kolejną osobą która ma problemy z euphyliami i ma zerowe parametry i akwa bez ryb. według mnie brakuje odchodów ryb i całego biologicznego procesu z tym zwiazanego, brak organiki z której korzystają bakterie, bakterie te znowu są pokarmem dla koralowców...

ta euphylia ma bardzo podkurczoną tkankę, musisz działać bo odpadnie od szkieletu,

ja zrobił bym podmianke na wodzie z działającego akwa, taką z N03... no i wpuścił ryby :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze nie wszystkie Euphyllie mają się zle tylko 3 sztuki

Euphyllie ogólnie nie są specjalnie wrażliwe na wahania parametrów ale nie wszystkie lubią wyjałowioną wodę . Piszesz że NO3 - 0 , phosguard w filtrze więc pewnie PO4 też bliskie zeru .

Przy moich euphylliach zauważyłem ogromną zależność pomiędzy poziomem PO4 i stopniem napompowania - glabarescens lubi czystą wodę jak pod spsy (przy PO4 > 0,20-25 zaczynała grymasić ) co ciekawe paraancora dokładnie odwrotnie (kiedy PO4 spadło poniżej 0,20 przestawała się pompować , natomiast polipowała do granic możliwości np. w PO4 - 1,2 - taki poziom fosforanów wynikał z felernej skały oddającej je do wody ). Paraancory miałem 2szt. i zawsze reagowały tak samo .

Cyrkulacja raczej nie miała wpływu - w 432l miałem jakieś 25tys l/h więc nie mało .

Korale powinno karmić się co 2-3 dni. Raz na tydzień to trochę mało.

Na początek proponuję zmierzyć PO4, i jeśli masz możliwość to jakimś fotometrem - salifert na PO4 jest do niczego ( taki wyjątek od reguły... )


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do opinii, są głodne. Ja karmię, można powiedzieć codziennie, ponieważ dostają RedSea A i B (w płynie), H2Ocean w proszku, mrożony Coraz food BCUK i zawsze z innych mrożonę dla ryb też coś złapią. Jeżeli chodzi przepływ to ważne by bezpośrednio nią nie szarpało, u mnie falownik buja delikatnie euphyliami we wszystkie strony i mają się świetnie.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.