Skocz do zawartości
dale

Odpieniacz pod peletki do 250 l obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomóżcie proszę podjąć decyzję :) Mianowicie, zamierzam wzbogacić system filtracji o peletki. Obecnie mam ok 250 l wody w obiegu (w baniaku 216 "nominalnie") - obsada mocno przerybiona, korale typu miękkie/lps/sps, chciałbym iść powoli w kierunku przewagi sps. Dlatego myślałem o włączeniu peletek. Obecnie mam odpieniacz typu blau scuma it 110. Pieni w miarę przyzwoicie, wszystko żyje. Ale do peletek chciałbym coś mocniejszego. myślałem o tym http://www.fish-street.com/coral_box_d500_dc_skimmer_uk_delivery

Co o tym myślicie ? Oraz ewentualnie co byście polecali w cenie zbliżonej do powyższego (za ok 200 $ - koszt całkowity). Czy też taka cena z wymaganą wydajnością jest nie do pogodzenia ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny,ale $ drogi.

Wolałbym od razu d700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny,ale $ drogi.

Wolałbym od razu d700

czy taki drogi? 180 zielonych a pompa na igle, regulacja no i nówka sztuka nie śmigana

pytanie czy ktoś przetestował już tego pieńka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak patrzałem za d700, policzyło mi na PP 935zł. Szczerze - doloże kilka $ i mam 1455 z gwarancją w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak patrzałem za d700, policzyło mi na PP 935zł. Szczerze - doloże kilka $ i mam 1455 z gwarancją w PL.

masz trochę racji szczególnie z gwarancją ale między d500 a deltekiem o którym piszesz będzie jakieś 600zł różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,patrzałem na d700

Wysyłka droga i kurs$ niekorzystny niestety. Dlatego kupiłem.... Schurana200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,patrzałem na d700

Wysyłka droga i kurs$ niekorzystny niestety. Dlatego kupiłem.... Schurana200

he he no to chyba nie oszczędziłeś.... ale wybór rewelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Panowie, tylko pozostaje pytanie czy wydajność odpieniacza opiera się tylko na wydajności pompy ? To znaczy, w Blau mam pompę o wydajności 1000 l/h, w tym z fish street jest pompa o wydajności maks 2000 l/h

W obu wypadkach jest to wydajność nominalna i nie ma informacji co do powietrza - zakładam że jest ono zasysane proporcjonalnie.

Pozostaje pytanie czy do obecnego zestawu - pod peletki warto brać pienidło z pompą dwa razy większą, czy szukać czegoś mocniejszego ? Bo nie ukrywam że obecnie mam azotany i fosforany mierzalne...

Bo ten model (D300) odpuściłem, pompę ma niewiele mocniejszą niż mój obecny.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może napisać do nich o przesłanie pełnej specyfikacji bo z tego co piszesz to troche po omacku robota :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.