Skocz do zawartości
WhiteSailor

Jestem nowy - chcialem o cos spytac...

Rekomendowane odpowiedzi

Dorgi Waldku!

Oczywiscie Twoje doswiadczenia i wiedza bylaby niezwykle cenna dla doswiadczonch akwarystow majacych juz zbiorniki i napotykajacych na nietypowe problemy na rozwiazania ktorych trafiliby na stronach Twojej ksiazki/strony. Jednak taki program, jak sam wiesz, to koszty i to przeogromne. Wiadomo, ze n.p. AquaMedic produkujacy gotowe systemy oswietleniowe nie zgodzi sie, by za ich pieniadze krecic program jak przerobic halopaka na HQi swiecace nie gorzej niz ich produkt. Natomiast zagadnienia (jak tu wielu proponowalo) budowy ph-kontrolera, dzielenia Sacrophytona czy hodowli fito nie moga znalezc sie w edycji programow majacych zachecic do zalozenia akwarium morskiego. To ma byc tylko FAQ - takie by ludzie nie mysleli ze sump to satek kosmiczny stojacy pod akwarium, a odpieniacz to urzadzenie w magiczny sposob oczyszczajace wode. Po prostu podstawy dla nie lubiacych czytac a preferujacych oglądanie. Bardziej zaawansowane zagadnienia znajdą w książkach - np Twojej. Wazne, by akwarystyka sie rozwijała. Wtedy wszystkim nam bedzie latwiej.

Ps. Polecam wątek na grupie natura.akwarium.morskie pt."Kiedy bedzie taniej"

pozdrawiam

Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Hmm..Napisać książkę? Nie czuję się na siłach. Pisząc o książce miałem na myśli swoją stronę www dział "PROBLEMY". Jeśli chodzi o w/w program i to, że mało jest akwarystów morskich w Polsce, to ujmę to tak. Zainteresowanie rafą koralową jest wśród ludzi ogromne. Sam widzę jak ludzie próbują się dostać do mnie przez piątych znajomych, aby tylko popatrzeć, a jeszcz jak im się niektóre rzeczy objaśni, to znów przez szóstych znajomych, chociaż sami nie mają akwariów. Chcą przyjeżdżać z całymi rodzinami. Sumując program taki miałby moim zdaniem DUŻĄ OGLĄDALNOŚĆ. Uważam, że przy dużym uporze, jeśli pierwsze odciniki by zostały wyemitowane, oraz redakcja stwierdziła sporą oglądalność (myślę, że by była), reszta by poleciała samym rozpędem.

Pozdrawiam Waldek:)


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Kiedyś na TVN24 był program z fajnymi akwariami. Czy ktoś to może ma nagrane i mógłby odsprzedać kasetę albo płytkę DVD?

Pozdrawiam


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio byl?

Kurde, a mi w TVN powiedzieli, ze chetnie to wezmą bo czegos takiego to jeszcze nie mieli... W takim razie chetnie tez bym na to rzucil okiem :)

Pozdrawiam

Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było to w magazynie styl. Ja mam nagraną tylko końcówkę z akwarium Grzegorza Burlińskiego. Zbiorniczek przepiękny.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myslalem o robieniu dzialu DYI, tylko o wspomnieniu ze cos takiego istnieje.

a jak sie glebiej zastanowilem, to taki program wogole ma niewielki sens

ani amatorzy nie znajda tam sensownych podstaw akwarystyki, ani zaawansowani akwarysci nie znajda tam nic dla siebie.

lepiej pokazac prawdziwa rafe (dzis bede ogladal IMAX Great barrier Reef, howgh) ale z punktu widzenia akwarysty. Cos tak jak film o tanganice czy malawi - kto widzial ten wie o czym mowie.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze jednak Grzegorz nie przejmie sie czarnowidztwem Marxa (ktory napisal: to taki program wogole ma niewielki sens) i zrobi jednak program :)

PS Marx, ja morszczyzny ucze sie z tego forum, z amerykanskich stron i ksiazek, a zauroczenie rafa i chec posiadania solniczki wziela sie z.....ogladniecia na zywo zbiorniczka 300 litrow i filmu o rafie wyswietlanego w sklepie, nikt nie wykladal mi sensownych podstaw akwarystyki, ksiazke M. Kosteckiego wrzucilem najglebiej do szuflady (ciagle moge ja komus oddac-za darmo;)) i ucze sie codziennie, wiec sadze, ze taki czy siaki program, wykladajacy taka czy siaka wiedze zrobi duzo dla popularyzacji akwarystyki morskiej, a i ogladalnosc bedzie duza

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Witam :)

Pozwolcie , ze i ja sie dolacze do rozmowy :)

Wiadomo ze kazdy robi w zyciu co uwaza za stosowne , co czuje ze powinien robic :) czy tez to co sprawia przyjemnosc .

Slusznie jednak, zgadzam sie z wypowiedzia Marxa:)

PZD. Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.