Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie kupiłem 2 punktowy miernik TDS firmy HM digital DM-1 i niewiem jak go podłączyć wiec prosze o pomoc. I drugie pytanie czy taki miernik sie kalibruje jak tak to jak. Dzieki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrocie, czujnik 'IN' dajesz po osmozie, przed zywica a czujnik 'OUT' za zywica. Miernik jest juz wyregulowany fabrycznie.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam i ja w takim razie, zrozumiałe jest, że nowego nie kalibrujemy jest gotowy do pracy i wskazywać powinien dobrze ale z czasem czy jest jakaś kalibracja, powiedzmy po 2 latach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok doczytałem teraz dobrze bylo by aby kolega siano_wroclaw zerknął do instr. (o ile takową posiada) i potwierdził typ roztworu do kalibracji czy jest to napewno: 342ppm NaCL ja swojej instr. nie mogę znaleźć a jest to ten sam typ TDS-a.

Edyta:

Już znalazłem, wkleję a może komuś się przyda jeszcze:

Calibration

Your monitor was factory calibrated to 342 ppm (NaCl). This level is suitable for

most tap water/filtered water applications. However, you may need to re-calibrate

based on your needs, as well as from time-to-time to ensure best results.

1. Purchase a calibration solution from your dealer that is correct for your needs.

2. Disconnect both T-Fittings from their hoses. Do not remove the sensor from the T!

Ensure the orientation of the sensor to the fitting is correct, as in the illustration.

3. Turn on the monitor and place both T-Fittings (with the sensors in them) into the

calibration solution. You will get a reading.

4. If the reading on the monitor (for both lines) does not match the solution, adjust the

reading up or down by gently turning the orange screw on the rear of the monitor

clockwise or counter-clockwise.

5. The monitor should read approximately 10% below the calibration solution. The

monitor is designed for flowing water and this discrepancy will compensate for that.

(NOTE – if you are calibrating with a flowing solution, ignore this).

6. Once the reading is correct, turn the monitor off and remove from the solution.

Your monitor is now calibrated.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki a co do płunu to wlasnie taki jak w instrukcji jaka wrzucil kolega :-)

A mam jeszcze pytanie o czym nalezy pamietac przy odpaleniu osmozy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepuszczeniu przez 15min wody przez prefiltry zanim wepniesz membranę


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o pamiętanie ale taki patencik jeszcze u siebie zastosowałem, że mam trójnik z zaworkiem między RO i żywicą. Gdy na IN TDS-a pojawi się 005 (taki standard u mnie) dopiero puszczam wodę na DI aby nie przyjmowała zbyt wiele syfu na początku, wystarczy minuta czyli ok. setki i jest ok. a żywica nie zanieczyszcza się tak szybko.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrocie, czujnik 'IN' dajesz po osmozie, przed zywica a czujnik 'OUT' za zywica. Miernik jest juz wyregulowany fabrycznie.

Nie wiem czy położenie IN/OUT za czy przed żywicą ma jakiekolwiek znaczenie. Moim zdaniem zmierzy tak samo.

Więc kwestia tego aby jeden z nich dać przed żywicą aby wynik podawał wartość membrany a drugi po żywicy aby było widać odczyt końcowy i stan żywicy :)

Jeśli się mylę poprawcie mnie :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to in i out jest opisane zeby ludzie na slepo nie szukali ktory wynik podaje rownie dobrze mogloby byc 1 i 2 albo czerwony i niebieski tyle ze oznaczenie in i out jest bardziej czytelne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy położenie IN/OUT za czy przed żywicą ma jakiekolwiek znaczenie. Moim zdaniem zmierzy tak samo.

Więc kwestia tego aby jeden z nich dać przed żywicą aby wynik podawał wartość membrany a drugi po żywicy aby było widać odczyt końcowy i stan żywicy :)

Jeśli się mylę poprawcie mnie :)

Chodzilo mi tylko o to ze biorac na 'chlopski rozum' in- wejscie out- wyjscie, zeby sie nie mylilo. Ile razy wyciagalem nie ta wtyczke bo nie byla opisana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pojęcie gdzie dostanę ten roztwór do kalibracji 342ppm NaCL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie posprawdzałem kilka sklepów on-line i nie posiadają w sumie znalazłem na alle.... tylko dochodzi przesyłka i nie bardzo ufam, może faktycznie poszukam w sklepach z filtrami, w moim zapyziałym mieście nie posiadamy aż tak dobrego sklepu akwarystycznego a 90 km. nie uśmiecha mi się jechać do Wrocka specjalnie po płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.