Skocz do zawartości
Gość

[420] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Debora dawaj całość i rozwiej wszelkie wątpliwości :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękności :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedościgniony dla mnie wzór.

Naprawdę piękne - Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Deborko ... ale cukierasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest zdjecie całości i trzeba powiedzieć ze to piękny zbiornik, a na zywo to dopiero jest na co popatrzeć i oczy nacieszyć pięknem korali .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora wszystko to bardzo fajnie wygląda, tylko ten zielony koral w tle ja bym ciut zredukował, średnio lubię takie zagony jednokolorowe –monotonne, lepiej to porozsadzać albo sfragmentować i zrobić super kontrasty przykładowo na tle fioletu super wygląda taki neon zielony, a kombinacji jest bez liku. Ja wiem, że jedne korale rosną szybciej inne wolniej i czasami tak wychodzi, że fioletowa kolonia dominuje na foto, ale właśnie przez to mam taki swój utarty schemat działania, że żadnej kolonii nie pozwalam przerosnąć te 25-30 cm i jak tylko wychodzi przed szereg to ma szybsze strzyżenie niż inne, ale to tylko moja subiektywna opinia.

Dziękuje za fotki z kratką rastrową, teraz wiem, że kolory nie są z lightroom’u, bo sam się w ciągu roku dwa razy napaliłem się na kolory z foto i kupiłem szczepki z Kanady dwóch korali, a jak się okazało to makro-foto było tak podkręcone, że to co ja dostałem po dwóch dniach transportu to było coś zupełnie innego, zamiast maleficent acro i jaw dropper acro dostałem korale w tym samym kształcie co na foto tylko zupełnie inne kolory niż na fotkach, a przecież w transporcie kolory nie brązowieją tylko płowieją więc zrobiono mnie na szaro.

A i jeszcze taka moja jedna uwaga skoro już używamy imion to prosiłbym bez tego Pan przed, tutaj na forum wszyscy jesteśmy dla siebie chyba per Ty, więc jak piszesz Pan Michał to mi się przypomina jak lat temu, ponad 30 znajomi wybudzali mnie ze zmęczenia i recytowali coś w stylu Panie Michale, larum grają, wróg u bram, wojna, a ty się nie zrywasz! szabli nie chwytasz! na koń nie siadasz!, więc jak mogę sobie pozwolić na takie spoufalenie to Michał jestem.

Pozdrawiam serdecznie, gratuluję efektów i życzę Ci jeszcze lepszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję bardzo wszystkim, cieszę się, że się podoba.

Michale ( :) ) - zielona florida właśnie robi mi ładne tło ale myślę, że to jej maksymalny rozmiar na jaki jej pozwolę w moim akwarium, które przecież nie jest duże. Jak wszystkie koralowce będą zbliżone to jej wielkości to będę zadowolona :)

A te kontrasty w akwarium podobają mi się najbardziej więc trochę serca wkładam w miejsce korala aby kolorystycznie grał z resztą.

Jak to dobrze, że jest nas więcej:)

Można znaleźć gdzieś w sieci Twoje akwarium?

Będę się starać, żeby było coraz lepiej :blushing:

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podlacze pod pytanie Debory czy można gdzieś zobaczyć Twoje akwarium Michale.

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jest na co popatrzeć. A tak się broniła :). Mogę powybrzydzać i poprosić jeszcze o zdjęcie z boczku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prosił o zdjęcie z podskoku, zza okna od podwórka i z telefonu ajfon 4 bo on najlepiej odwzorowuje barwy. Tylko ten na starym sofcie bo nowy juz troszkę przekłamuje... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę jeszcze o więcej zdjęć makro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne cacko - wiesz może co to jest ta 3-cia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ładne cacko - wiesz może co to jest ta 3-cia?

Podobno to A.Turaki. Dajmy jej czas-urośnie to się dowiemy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te fotki macro ale w ten sposób korala zobaczymy tylko na zdjęciu i czy tam tkwi to całe piękno w tych zbliżeniach może i tak ale nawet bakterie pod mikroskopem mogą okazać się ładne :-P

99f4250c6e60feadaf70ba7618ee51d7

Ps mi najbardziej podoba się żółta milleopora na żywo wygląda super :thumbup:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jako, że przeglądałam ostatnio jakieś stare zdjęcia i natknęłam się na stare zdjęcie jednej z moich ulubionych acropor to wklejam porównanie i prośbę o indentyfikację bo nie mogę sobie przypomnieć nazwy tego korala:

gallery_14004_2363_21801.jpg

Przy okazji pytanie: jaki okres powinien upłynąć pomiędzy zdjęciem z lewej a zdjęciem z prawej?

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna choinka - to chyba acropora długopolis (vel a.gomezi ?) - nowy gatunek ;-)

a różnica w czasie - z Twoimi idealnymi parametrami - stawiam 10 tygodni

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest acropora sp a czas na taki przyrost to z 2-4 miesiące;-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kilka nowych zdjęć:

DSC07908ml.jpg

DSC07910ml.jpg

DSC07920ml.jpg

DSC07924ml.jpg

IMGP2308ml.jpg

DSC07901ml.jpg

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci chyba zabiorę ten aparat :) -


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja Ci chyba zabiorę ten aparat :) -

Problem jest taki, że to nie aparat:p

To wszystko wina korali:)

Dzisiaj galeria jednego korala:)

Jest ze mną od dłuższego czasu ale jako, że zaczął fajnie rosnąć to robię mu czasem zdjęcia i doklejam do poprzednich.

Jako mała szczepka wpadł w ricordee odklejony od skały ale teraz trzyma sie całkiem nieźle:)

Lubię go.

gallery_14004_2363_45791.jpg

gallery_14004_2363_103747.jpg

gallery_14004_2363_106035.jpg

I to mi się najbardziej podoba - oglądanie jak korale rosną, jak się zmieniają.

Życzę wszystkim takiej udanej zabawy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.