Skocz do zawartości
adamusk28

Jak wykonać panel w środku akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wykonać panel w środku akwarium nie mam możliwości założenia sumpa więc w grę wchodzi taki panel lub filtr zewnętrzny kubełkowy

wydaje mi się że z panelem jest o tyle lepiej że można w nim ukryć grzałkę i odpieniacz

czy jakiś dobry forumowicz jest w stanie narysować mi taki projekt akwarium ma wymiary 80dł 35ze 50wy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego takie akwarium to moim zdaniem nie bardzo bo szerokos 35cm a panel zajmie z 15 cm to zostaje 20cm szerokosci dla zycia w akwarium wg mnie to zdecydwanie za malo ;)


3b95dcd494001ace618b93dcfe6934a8u792a696.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm o tym nie pomyślałem niestety szersze akwarium nie wchodzi w grę chyba że się rozwiodę na rzecz zbiornika :) więc w grę wchodzi jedynie filtr dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj panel na boku akwarium - zachowasz wtedy całą szerokość i tak małą a z tych 80 cm ucieknie Ci ok 15 cm. Będziesz mógł też dzieki takiemu rozwiązaniu umieścić belkę świetlną o długości 60 cm i akurat będzie jak znalazł - przy tym litrażu 4x24W T5 będzie akurat - pytanie czy podwieszana czy stojąca - jest tego na allegro sporo lub jakiś LED

A co do samego panelu to zacząć musisz od jaki odpieniacz tam będzie i jaka pompa bo to one będą decydować o poszczególnych komorach i szerokości panelu


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

raz - panel z boku

dwa - dlaczego 15 cm ? 8 do 10cm spokojnie wystarczy, zmieści się tam jakiś niewielki odpieniacz - z zapasem

np Resun SK-300 (Wymiary: 90x50x220 mm)

media w "skarpetę" i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz szkic kostki z panelem,nie ma już fotki,ale było zdjęcie pokazujące powrót wody.Wywierciłem otwór w panelu i przełożyłem rurkę od pompy obiegowej.

http://nano-reef.pl/topic/33444-projekt-nano-30/

Tu jest fotka http://nano-reef.pl/topic/33444-projekt-nano-30/page__st__60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj panel na boku akwarium - zachowasz wtedy całą szerokość i tak małą a z tych 80 cm ucieknie Ci ok 15 cm. Będziesz mógł też dzieki takiemu rozwiązaniu umieścić belkę świetlną o długości 60 cm i akurat będzie jak znalazł - przy tym litrażu 4x24W T5 będzie akurat - pytanie czy podwieszana czy stojąca - jest tego na allegro sporo lub jakiś LED

A co do samego panelu to zacząć musisz od jaki odpieniacz tam będzie i jaka pompa bo to one będą decydować o poszczególnych komorach i szerokości panelu

to jest bardzo dobry pomysł też się nad tym zastanawiałem i 12 cm głębokości tego panela starczyło by mi jak nic :)

A jak zrobić przegrody ? i jeszcze jedna sprawa b mam wielkie okno w salonie i jak by to wpłynęło na sytuację z glonami ;/ chodzi o to że bokiem było by bardziej narażone na promienie słoneczne

Tu masz szkic kostki z panelem,nie ma już fotki,ale było zdjęcie pokazujące powrót wody.Wywierciłem otwór w panelu i przełożyłem rurkę od pompy obiegowej.

http://nano-reef.pl/...rojekt-nano-30/

Tu jest fotka http://nano-reef.pl/...30/page__st__60

dzięki wielkie w sumie rozwiałeś moje wątpliwości co do przegród w panelu

raz - panel z boku

dwa - dlaczego 15 cm ? 8 do 10cm spokojnie wystarczy, zmieści się tam jakiś niewielki odpieniacz - z zapasem

np Resun SK-300 (Wymiary: 90x50x220 mm)

media w "skarpetę" i gotowe

ten odpieniacz nie będzie za słaby akwarium ma 140L a tu piszą że jest do 100L

jeszcze mam pytanie co do odpieniacza mam coś takiego pytanie czy spełni swoją funkcję http://allegro.pl/odpieniacz-bialek-skimmer-akwarium-morskie-i4973473838.html co wy na to czy zainwestować w coś lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no nie doczytałem że to 140L :p

nie bierz tego na kostki lipowe - nie nadają się (a ten to nie wyrobi nawet na 50L a co dopiero 120 jak w opisie)

projekt panelu (wymiary) zacznij od wyboru odpieniacza :) - żeby wlazł

(3 komory wystarczą)

media , odpieniacz , pompa + grzałka

wpisz w googlach "panel filtracyjny w akwarium"- i zobacz fotki - pełno tego

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - jego szerokość uzależnisz od odpieniacza i pompy - ja u siebie mam 4 komory - 1 spad wody i koszyki na media - mam koszyki od reefmaxa więc u mnie szerokość panela wynosi 16 cm - oczywiście nie trzeba tego tak robić bo można na dół dać duże kawałki skały aby woda miała przepływ i na tym układać wedle potrzebne skarpety z absorbentami, potem dołem woda do drugiej komory i tam jest grzałka potem 3 - spad na odpieniacz i potem spad do 4 w której jest pompa.

Co do odpieniacza nie uważam że te na kostki się nie nadają - wszystko zależy od obsady - miniflotor z jakąś pompą 200 litrów będzie wg mnie ok - nie zajmie dużo miejsca - jak chcesz mogę zmierzyć ile mu tak naprawdę potrzeba bo sam tak mam jeszcze u siebie (Deltec jeszcze musi poczekać kilka dni na montaż)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - jego szerokość uzależnisz od odpieniacza i pompy - ja u siebie mam 4 komory - 1 spad wody i koszyki na media - mam koszyki od reefmaxa więc u mnie szerokość panela wynosi 16 cm - oczywiście nie trzeba tego tak robić bo można na dół dać duże kawałki skały aby woda miała przepływ i na tym układać wedle potrzebne skarpety z absorbentami, potem dołem woda do drugiej komory i tam jest grzałka potem 3 - spad na odpieniacz i potem spad do 4 w której jest pompa.

Co do odpieniacza nie uważam że te na kostki się nie nadają - wszystko zależy od obsady - miniflotor z jakąś pompą 200 litrów będzie wg mnie ok - nie zajmie dużo miejsca - jak chcesz mogę zmierzyć ile mu tak naprawdę potrzeba bo sam tak mam jeszcze u siebie (Deltec jeszcze musi poczekać kilka dni na montaż)

był bym naprawdę wdzięczny o wymiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy mu 10 cm szerokości, przegroda długości 10 cm potrzebna, a wysokość szkła w przegrodzie na którym będzie wisieć to ok 35-36 cm. Musisz teraz dobrać pompę i zobaczyć ile ona potrzebuje miejsca.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu nie rób panela, na media kup fzn-3, a odpieniacz albo jakiś estetyczny w stylu tunze 9004 lub hydora slimskima 250 albo wiszący na krawędzi w stylu am turboflotor blue 1000.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli turboflotor blue to 500 wystarczy


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu nie rób panela, na media kup fzn-3, a odpieniacz albo jakiś estetyczny w stylu tunze 9004 lub hydora slimskima 250 albo wiszący na krawędzi w stylu am turboflotor blue 1000.

też brałem pod uwagę ale myślałem że nadaje się do o wiele mniejszych zbiorników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale 500 w środku akwarium już nie wygląda tak estetycznie, lepie wtedy wziąć tunze lub hydora.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i fakt że pod względem estetyki Tunze byłoby najlepsze

p.s.

A co z obiegówką - jaką wybrałeś?

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy obiegowej jeszcze nie wybrałem jeszcze zastanawiam się co zrobić ale chyba jednak stanę na panelu

odpieniacz tak jak pisaliśmy aqua medic miniflotor

co do pompy obiegowej to jaką powinna mieć moc ?

Edytowane przez adamusk28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze panel nie zrobiony to pomyśl jeszcze nad inna opcją - pierwsza komora wąska jako spad tylko taka aby wsadzić gąbkę dla wyciszenia spadu wody potem dołem do komory dla odpieniacza lub nawet jej brak i od razu odpieniacz ale jak pisałem zapewne będzie głośno od wody potem spad to wąskiej kolejnej komory gdzie na brzegach wkleisz podpórki i położysz kratkę lub nawet dwie półki i będzie miejsce na gąbkę i absorbenty i potem dołem do ostatniej komory z pompą. - powiedzmy coś takiego http://nano-reef.pl/topic/47193-nowe-wieksze-1000l/page__st__80 - tak będzie chyba lepiej - musisz tylko podobierać wysokości odpowiednio. Wtedy w ostatniej komorze z pompą jakby co powiesisz sobie czujnik od dolewki.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli turboflotor blue to 500 wystarczy

u mnie ciagnie 80l z panelem ten odpieniacz i wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze dos dawno temat był założony ale jak cos to może coś takiego

http://www.allpondso...aquarium-filte/

a o rozwodzie pomyśl :) moja ex tez mi dala wybór :) i została ex :)

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.