Skocz do zawartości
Wieczny

Akwarium z koralowcami i drapieżnikami ????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie bo od zawsze interesowały mnie drapieżniki czy to wędkarstwo czy akwarystyka, i chodzi mi po głowie pomysł połączenie akwarium rafowego z koralami z kilkoma drapieżnikami, i tu moje pytanie czy akwarium z koralowcami miękkimi jak i lps da się połączyć z drapieżnikami, czy jest w ogóle taka szansa by mieć takie akwarium z sukcesem, czy to już jedno wyklucza drugie???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki etap że rownież myślałem o takim połączeniu. Rozmawialem nawet z osobami bardziej doświadczonymi i wyszło że jaknajbardziej takie połączenie jest możliwe, ba układ korale-ryby-drapieżniki też jest możliwy tylko ta ostatnia grupa z czsem może sie drastycznie zmniejszać...

Ale taki widok pięknych koralowców i skrzydlicy lub mureny... bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem swoich faworytów co chciałem je mieć u siebie w baniaku z koralami myślałem o tych rybach

Pterois antennata

Antennarius

Equetus lanceolatus

Pegasus laternarius

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam parę morskich akwariów rożnego rozmiaru i uważam ze jest to możliwe pod warunkiem ze właściciel zbiornika wie co wpuszcza i rozumie z czym to się wiąże.

Skrzydlica, pozornie najprostsza z Twoich typów - to ryba wymagająca pewnej opieki, przede wszystkim musisz kupić w sklepie taką która je (porostu), bo często bywa ze nie jedzą. Kolejna sprawa to ze karmienie skrzydlicy jest jak karmienie małego dziecka (nie wystarczy wrzucić i patrzeć jak wpiernicza - pipetka albo przy mniejszym akwarium gupiki, oczywiście żywe.

Antennarius - jak dla mnie bomba, bardzo lubię, ale ta ryba tak jak rekin bambusowy 90% dnia spędza na staniu/leżeniu w miejscu, sapaniu i wywijaniu okiem (w przypadku rekina).

Equetus lanceolatus - nigdy nie widziałem ani w akwarium ani w hurtowni ( a coś tam widziałem), ale wystarczy spojrzeć na zdjęcie i wiadomo ze będzie zjadać ślimaki kraby itd, wiec po 3 m-c glonowy raj.

Pegasus laternarius - nie znam, ale jak znajdziesz w Polsce to zasługujesz na medal :thumbsup:

Generalnie drapieżcy zjadają czyścicieli wiec to już podnosi trudność w utrzymaniu zbiorników w dobrej kondycji, no i maja konkretna przemianę materii, szczególnie te większe wiec albo denitryfikator+komputer albo częste podmiany.

Chętnie wyczytam sprostowania do moich wywodów, nie jestem omnibusem żadnym, porostu dziele się wiedza nabytą i tyle, chętnie skorzystam z wiedzy i nauczę się czegoś od innych użytkowników forum.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.