Skocz do zawartości
agent 007 sumek

co zrobić z przelewem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumiowiczów i forumowiczki mam mały dylemat związany z przerobieniem spływu w szkiełku.

Ostatnimi czasy udało mi się zakupić rocznie szkiełko o wymiarach 84x50x60h.

Jedyna rzecz która mnie w nim zdziwiła to to iż w zbiorniku nie było komina a spływ był zrobiony z dwóch rur PCV, i tu mam problem bo nie wiem jak to "UGRYŻĆ"

Otwory w zbiorniku są powiedziałbym w bardzo nietypowym miejscu:

post-15474-0-77840500-1421077163_thumb.jpg

post-15474-0-05973500-1421077185_thumb.jpg

jak widać na dołączonych zdjęciach są one prawie że pośrodku głębokości akwarium a żeby było trudniej są odsunięte od bocznej szyby aż :( 8cm przy czym śrubunek kończy się po 13cm

Chciałbym to przerobić tak żeby mieć komin w rogu. Co radzicie ??????

Edytowane przez agent 007 sumek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal to, zaklej dziurę kawałkiem szkła i powieś pudełko przelewowe.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke niezrozumiale sa fotki jak dla mnie.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poco na co to kupowałeś ? wyjedziesz kolankami do rogu zbiornika a rurki zamaskujesz piachem i skałą,tak to widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa. Albo te otwory "zaślepić i założyć pudełko przelewowe, albo wyciąć spód i przykleić nowy z prawidłowo wywierconymi otworami


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad tym aby zrobić z kolankiem jak kolega VOLF napisał a w rogu wkleić w szybę skośną od komina ale tylko na jednej rurze drugą zaślepić, O pudełko przelewowe już pytałem ale troche drogie :wallbash: chyba żę ktoś ma używke na sprzedaż .Wymiana dna nie wchodzi w rachubę chyba że ostatecznie zaryzykuję i podejmę próbę wywiercenia otworów w rogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puścisz kolankiem do rogu,w narożniku rurką do góry na wysokość poziomu wody powiedzmy 2 cm od krawędzi i masz elegancki spływ do sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,a na koniec rurki obudowę ze starego cyrkulatora wtedy masz 100% pewności że ślimor nie wejdzie,zamaskujesz fajnie skałą i masz spływ bez żadnych pudełek czy kominów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rewizja??


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka rewizja? to nie komin ani pudełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.