Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Adam,

projekt z lodowka rozumiem, ale to nie chwyci. Zimna woda wyleci zgodnie z projektem a przeplywajaca juz nie zdazy sie schlodzic. Te lodoweczki sa po prostu za slabe. Dasz dluzszy zwoj weza, to tylko powiekszysz ilosc przbywajacej w lodowce cieplej wody.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,

projekt z lodowka rozumiem, ale to nie chwyci. Zimna woda wyleci zgodnie z projektem a przeplywajaca juz nie zdazy sie schlodzic. Te lodoweczki sa po prostu za slabe. Dasz dluzszy zwoj weza, to tylko powiekszysz ilosc przbywajacej w lodowce cieplej wody.

Stani zobaczę jak to będzie działać chłodzi bardzo mocno i bardzo szybko :)

panel wsadziłem za akwarium jutro poprzekładam wszystko z filtrów wsadzę odpieniacz i przestawię skałę :)

okrzemki i dino ustępują mam rewelacyjnego kraba który to wszystko wcina :D

polecicie mi jakaś gadzinę na zielone glony jakoś super dużo ich nie ma nawet mi to za bardzo nie przeszkadza ale jednak wolał bym ich nie mieć :p

Edytowane przez adamusk28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc temat okrzemek i dino na daną chwile to przeszły temat :thumbup: tak jak mówiliście samo przyszło samo odeszło :) muszę kupić coś na zielone glony panel spełnia swoje funkcje jak najbardziej dołożyłem 1kg żywej skały :) parametry cały czas w normie

z nowości doszło trochę koralowców dalej są to prezenty od znajomych ^^ i kupiłem pierwszą rybcię oczywiście błazenka a dzisiaj jadę po kolejnego ^^

dodaje tylko zdjęcia ślimaka były wpuszczone dwa i jedyną oznaką ich istnienia do tej pory były widocznee rurki do oddychania a dzisiaj z rana udało się jednego uchwycić

resztę zdjęć akwarium dodam wieczorem :)

post-24575-0-96046900-1422878377_thumb.jpg

Edytowane przez adamusk28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz na srodki przeciwko glonom wydawac pieniedzy. Daj zbiornikowi dojrzec, to same przejda. Pilnuj jedynie parametrow i czekaj, bez podmianek wody, tylko wylewaj z kubka odpieniacza :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz na srodki przeciwko glonom wydawac pieniedzy. Daj zbiornikowi dojrzec, to same przejda. Pilnuj jedynie parametrow i czekaj, bez podmianek wody, tylko wylewaj z kubka odpieniacza :thumbup:

pisząc że coś na glony miałem na myśli coś żywego :) nie jestem zwolennikiem lania chemii do wody nie byłem w słodko wodnym w morskim też nie chcę :) co do podmian wody robię co 10 dni 10% jakieś 14litrów ale jak mówisz aby nie podmieniać zobaczymy jak się parametry zachowają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozwiązałeś zaciąganie wody z akwa do panelu,z tego co widzę będzie on sporo wyżej od krawędzi akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozwiązałeś zaciąganie wody z akwa do panelu,z tego co widzę będzie on sporo wyżej od krawędzi akwarium

zastosowałem pompę z filtra przepływowego wieczorem porobię zdjęcia i wstawie zobaczysz to sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne,czyli kaskada diy o zwiększonym litrażu.Też tak miałem jakiś czas w starym zbiorniku i spełniało zadanie,tylko woda spływająca z wylotu będzie robić dużo piany i trzeba coś podłożyć żeby złagodzić spadek powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem przewidziałem ten spadek wody :) dokleiłem sylikonem kawałek pleksi

i woda spływa prosto do akwarium nie chlapiąc :)

Zależy co chcesz wsadzać, tu masz np siatkę n a drobne coś http://erybka.pl/pro...iltracyjne.html, są tam też inne, większe z większymi otworami. Możesz i gdzie indziej poszukać pod nazwą siatka filtracyjna.

co do siatki już znalazłem ale dziękuje na przyszłość będę wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że za jedną skałą nagromadziło się mnóstwo syfu odsunąłem ją od szyby i włączyłem falownik i teraz w akwarium unosi się mnóstwo pyłu czy jest to strasznie groźne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jakąś aktualną fotke jak możesz, jak się spisuje panel ? Jak sobie radzisz z filmem na powierzchni wody ?


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety foty jak na razie nie mam czym zrobić samsung zdechł :veryangry: alcatel robi zdjęcia masakra, co do kaskady po tym co było w akwarium a jak po 1/5 godzinie wróciłem z siłowni woda prawie kryształ jeszcze tylko jakieś drobinki się unoszą więc spisuje się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie kupiłem z leoparda zoologa z tulipana błazenka albo mi się wydaje albo ryba jest ślepa na początku nie zauważyłem nic szczególnego po wpuszczeniu ryba skryła się w rogu akwarium od kiedy zaczęła pływać zdarza się jej odić o skałe szybę drugi błazenek od Co-2 zachowuje się całkiem normalnie Pterapogony też zachowują się normalnie więc nie wnioskuje aby jakieś parametry były zachwiane fakt wczoraj trochę zrobił się dym w akwarium jak falownik wydmuchał syf za skały ale rano zrobiłem testy i są bez zmian :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki pewnie za głupie pytanie, ale jaka jest nazwa rybki w paski ?


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki pewnie za głupie pytanie, ale jaka jest nazwa rybki w paski ?

nie jest głupie pytanie nie jesteśmy encyklopediom a to jest Zebrasoma veliferum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak ją zobaczyłem u Ciebie już sie podgrzałem :) żeby była i u mnie ale z tego co wyczytałem rozmiary akwarium trochę za małe dorasta do 40cm.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błazna oddaj do sklepu i muszą wymienić-tylko nie odpuszczaj

chyba że używałeś do akwa strzykawki po omce albo teściu? :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błazna oddaj do sklepu i muszą wymienić-tylko nie odpuszczaj

chyba że używałeś do akwa strzykawki po omce albo teściu? :rofl:

mam magistra farmacji w domu strzykawek u mnie całe pudło więc stosuje zawsze nowe dzwoniłem do sklepu gwarancje masz do drzwi szkoda rybki bo na pewno jest ślepa ;/

Kurde jak ją zobaczyłem u Ciebie już sie podgrzałem :) żeby była i u mnie ale z tego co wyczytałem rozmiary akwarium trochę za małe dorasta do 40cm.

ona u mnie nie będzie na stałe jeśli stwierdzę ze już jest za duża to albo znajdzie dom w łódzkim ZOO albo ją sprzedam mam plagę zielonych glonów a ta zaraz po aklimatyzacji i wpuszczeniu zabrała się do jedzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widzę nagromadzony syf gdzieś w zakamarku to odsysam przy podmiance, lepiej tego nie rozdmuchiwać

z tą wielkością ryb to lekka przesada,nie wszystkie rosną w akwarium,niedawno bez wiedzy żony sprzedałem picassa jakieś 6cm.teraz suszy mi głowę i każe kupić drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi mądry człowiek po fakcie na szczęście nic się nie stało ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jeszcze co to jest miliony białych małych robaczków na szybach widać je na ostatnich zdjęciach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skieruj jeden z cyrkulatorów na powierzchnię wody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.