Skocz do zawartości
demono1

gąbki sycon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak kazdy pewno je ma lub nie :) (gąbki sycon) mam problem bardzo duzo ich w sampie jest tylko od jakiegos czasu coraz wiecej jest ich w akwarium miedzy skalami a nie chce plagi ich :/ czytalem ze sie pojawiaja i znikaja ... Rybka ktora sie zywi gąbkami nie nadaje sie do mojego akwarium 240l czy jest jakis krab ktory je wcina lub cos... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ma sporo w sumpie i akwarium tych gąbek, raczej bym się tym nie przejmował tylko cieszył ;)

zawsze możesz mechanicznie usunąć nadmiar, jak urośnie spora, to urywasz i po problemie ;)

dogadaj się z kimś kto ma zanclusa, to na pewno chętnie przyjmie od ciebie każda ilość ;)

pytanie tylko czy np. zanclus będzie jadł gąbki jak je damy, tak jak pokarm, czyli wrzucimy do akwarium, czy muszą być przyrośnięte do skały?

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Dlaczego mial bym sie cieszyc ?

2.Tak wlasnie robie usuwam je ale zaraz kolejne rosna a skaly nie mam zamiaru ruszac wyciagac i nie chce rak wkladac do akwa :/

3.Ta rybka fajna tylko jak wczesniej pisalem nie do moje malego akwa http://erybka.pl/product-pol-3108-Zanclus-cornutus-Jedzacy-Rezerwacja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Dlaczego mial bym sie cieszyc ?

2.Tak wlasnie robie usuwam je ale zaraz kolejne rosna a skaly nie mam zamiaru ruszac wyciagac i nie chce rak wkladac do akwa :/

3.Ta rybka fajna tylko jak wczesniej pisalem nie do moje malego akwa http://erybka.pl/product-pol-3108-Zanclus-cornutus-Jedzacy-Rezerwacja.html

Gąbki są pożyteczne, filtrują wodę. Dlaczego chcesz je usuwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat. Mam już chyba plage białych gąbek, zaczynają mi zarastać zoantusy. Mam też żółte gąbki ale one nie stanowią problemu.

Znacie jakiegoś kilera co to wcina? Zastanawiam się nad Idolem ale raczej na zasadzie zje gąbki i komuś do większego baniaka, tylko boję się czy przy okazji nie pozbęde się Lps-ów.

Poradzcie co robić.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup idolka to problem zniknie w mgnieniu oka. Edit jak masz bialobrodego to nie wpuszczaj Idola bo go zadziobie na smierc.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokolców ma Żółtka i Hepatusa. Tylko czy Idol mi korali przy okazji niewytnie, to chyba już ruletka.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ruszal za to zjadl mi ulubiona niebieska gabke. Ja go kupisz to nie dokupuj bialobrodego bo ta ryba ma obsesje na punkcie idola i go wykonczy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią przyjmę nadmiar gąbki, przyda sie jako filtracja biologiczna do refugium. Proszę o kontakt na priv.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) to się pojawiło i szybko znikło same powinny ci urosnąć dla jednych sa plagą ale jesli sa one to napewno akwarium jest na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laris52 jak będziesz we Wrocławiu to dam Ci setkę sykonów :)


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak ma dwa lata :) to już raczej świeżynką nie jest.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.