Skocz do zawartości
Tigr123

Zawór przeciwzwrotny do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanko gdzie taki zawór dostać? Znalazłem sam małe 6mm. A może ma ktoś jakiś pomysł żeby kulki się nie cofały. Dzięki za odp :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaw%C3%B3r561georgfischer.jpg

Są w Budmechu


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaw%C3%B3r561georgfischer.jpg

Są w Budmechu

Dzięki to samo znalazłem :) A ta sprężyna nie zardzewieje?

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi być taki jak na zdjęciu, zobacz w Budmechu, mają wszystkie rozmiary


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wylot z przepływki poniżej pompy a nie będzie zasysać materiału...u mnie to działa...

inaczej to gów...o zmniejszy Ci moc pompy


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiger123

Budmech nie ma klejonej 16, rozmiarówka zaczyna sie od 20.

Gwintowane są od 16

Edit:

a maja i od 16 :) nowe modele

Edytowane przez mati (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiger123

Budmech nie ma klejonej 16, rozmiarówka zaczyna sie od 20.

Gwintowane są od 16

Edit:

a maja i od 16 :) nowe modele

Nie bierz tego modelu 16mm ze sprężyną. Po co ma Ci zardzewieć za jakiś czas. Weź wersję bez sprężyny (symbol HVD). Najmniejszy rozmiar to 20mm, ale wystarczy do niego wkleić redukcję krótką 20/16mm, która nawet nie wychodzi milimetra poza kołnierz i masz zawór zwrotny 16mm bez sprężyny. W poprzednim tygodniu dokładnie ten sam temat przerabiałem bo PO4X4 cofało mi się z filtra przepłyowego do pompy, a chciałem wyeliminować dolną gąbkę w filtrze. Wszystko oczywiście do dostania w budmechu. Zawór ten w ilości kilku sztuk mają tylko w centrali pod Wawą (Wola Mrokowska), gdzie osobiście się wybrałem, by to kupić bo nie chciało mi się czekać, aż sprowadzą do oddziału. U mnie działa bardzo sprawnie i nie mam niepotrzebnego metalowego elementu. W moim wątku na forum ( http://nano-reef.pl/...45/page__st__40 ) możesz zobaczyć na filmiku jak to wygląda (3 strona, film nr 8).

No i jeszcze jedna rzecz: zanim znalazłem model bez sprężyny, kupiłem model ze sprężyną i okazało się, że pompka (Tunze 1073.008) do filtra przepływowego nie dała rady pokonać oporu sprężyny i nie mogła tłoczyć wody do filtra (zawór się nie otwierał, miałem więc na oporze stratę doskonałą 100% :p). Przerabiałem też model, który teoretycznie może działać w pionie po wyciągnięciu sprężyny, ale nie działał i wodę z adsorberem również ciągnęło z powrotem, tyle że wolniej. Jedyny model jaki u mnie zdał egzamin to właśnie HVD. Dodatkowo przez to, że nie ma sprężyny, a więc dodatkowego oporu, nie będziesz miał tak dużych strat na tłoczeniu, jak w przypadku wersji sprężynowych (o ile w ogóle pompa pokonałaby opór sprężyny i otworzyła zawór). Obiegówka otworzy, ale pompka do filtra przepływowego, tak jak u mnie już niekoniecznie.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.