Skocz do zawartości
Bartosz

swietlowki 8w

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam pytanko szukam swietlowek 8 W dla mini rafki, i nie moge znalesc :), znacie jakies dobre swietloweczki, zalezy mi bardzo zeby byly to 8W, akwarium bedzie malutkie 40x25x28 i chcialbym zeby sie zmiescily

i drugie pytanko, zestaw 3 swietlowek bedzie dobry ?

hh...moze jakis przykladzi kompletu :)

z gory dzieki za odpowiedzi :)


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu by się sprawdziły najlepiej powercompact które używają w Stanach. Zobacz www.aquarius.ima.pl maja sprzet z USa może akurat i świetlóweczki.

Cześć


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za link ale nie stety tam nie ma swietlowek

teraz tak wymyslilem sobie tak zestaw, prosze o opinie (czy wystraczy i czy jest on optymalny, w akwarium bedzie mala obsada, albo ukwial albo sklaka z grzybkami)

1x 15 W Marine-Glo

2x 8 W Power-Glo

- marine przyklejona po przekatnej(i tak za dluga :) ), a power po jej bokach

gora obudowy wyklejona cienkim lustrem co myslicie o takim oswietleniu ?

no i dalej licze na jakies przyklady mniejszych swietlowek, ktore moglbym normalnie na calej dlugosci pokrywy sobie umiescic


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej kupić trochę większe akwarium (dł. 45 cm), mniej kłopotu a i oświetlenie łatwiej zastosować.Wyjdzie taniej niż kombinowanie z lampami.

A co chcesz w tym akwa trzymać i jaki sprzęt zastosować?

Pytam bo też chcę taki zbiorniczek zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pawel bardzo bym prosił jeśli możesz napisać coś więcej o sprzęcie jakiego będziesz używał. Również mam zamiar założyć podobnej wielkości akwa. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy projektowalem oswietlenie do mojego akwa znalazlem naprawde IMHO opcje doswietlenia malego zbiornika malymi kosztami: mialem zamiar uzyc 2*Power Compact Briluxa, maja one moc kolo 24-36W, a temp barwowa 6400K i do tego dodac Osramowski Dulux o niebieskiej barwie. Ostatecznie zrezygnowalem, bo przesiadam sie na HQI, ale do nano-rafki kolo 45 litrow Brilux i Dulux Osrama to bardzo dobre rozwiazanie.


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.