Skocz do zawartości
TMK

nasze akwaria...

Rekomendowane odpowiedzi

Tak oglądam i oglądam szukając inspiracji i zastanawiam się czy w Polsce nie ma ładnych baniaczków? No bo oglądam Reefkeeping akwarium miesiąca i Tam jest tego strasznie dużo.Podany wiek sposób filtracji,oświetlenie,wkomponowaniw baniaka w pomieszczenie, zdjęcia sumpa, nie mówiąć już o życiu. A w akwariach klubowiczów własciwie tylko2 opisane całościowo. ale skoro powstał dział fotografii to może w końcu się coś poprawi?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu dotknelas tematu ktory mnie tez od jakiegos czasu meczy. Dzienniki to owszem fajna sprawa ale przydalby sie chyba dzial menu pod nazwa wlasnie "Nasze akwaria" gdzie kazdy moglby opisac krotko swoj baniak i wstawic ze 4 zdjecia. Wiecie co mam na mysli? Cos takiego jak jest w gazetach akwarystycznych, np. Koralle ktore w kazdym numerze opisuje czyjes akwarium z wszelkimi danymi podanymi w formie czytelnej tabelki, 2-3 zdjecia, pare zdan o akwarium, troche ciekawostek...

Co Wy na to?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa - przygotowanie takiego materiału nie powinno zająć dużo czasu, a niesie sporo informacji dla czytających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, ale przydalo by sie wiecej niz 3-4 zdjecia i doglebny opis systemu jak i proces zakladania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie o czymś takim myślę. Jest dział Akwaria klubowiczów, ale jakoś w stanie agonalnym. żeby w jakiś sposób porównać akwaria(nie mówię o ocenie) powinno być podane trochę podstawowych informacji.Dla mnie to są:

- wiek akwaroum od zalania

- rozmiar akwarium i sumpa(może być grubość szkła)

- sposób cyrkulacji i filtracji -czyli pompy, odpieniacze, rewizje i przelewy i refugia.

- utrzymanie parametrów wody- kalkmiksery, grzałaki, chłodzenia, komputery, dozowniki, balling

- Oswietlenie co , ile świeci i co jaki czas wymieniane

- inne uwagi dotyczące funkcjonalności ,dostępu do urządzeń

- życie ( najbardziej tajne czyli ile udało się uchować korala) :)

A powaznie to szczytem marzeń byłby jeszcze widok akwarium po pół roku, roku, dwóch latach itp jeśli komuś udało by się utrzymać akwarium tyle czasu.

Tak się zastanawiam czy ktoś ma akwaium dłużej niż 2 lata? bo najcześciej to jakaś katastrofa, przenosiny do większego, zmmiana koncepcji set-upu -inna filtacja oświetlenie i dozowanie wapna itp.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Harari :

Super sprawa - przygotowanie takiego materiału nie powinno zająć dużo czasu, a niesie sporo informacji dla czytających.

Tu się nie bardzo zgodzę. wg powinien byś ktoś kto zatwierdza że, opis jest wyczerpujący. bo jak pooglądamy to co jest to informacje są szczątkowe. pewnie niektórym przydała by się pomoc fotografa. Wię trochę pracy by było. Mozna by wypunktować jakie powinny być informacje.

Poruszyłam ten temat bo zakładam nowe akwa tak ok 300 l(moje drugie)i chciałam pooglądać rozwiązania tak na konkretnych przykładach. No wiem, mogę iść na stronę Waldka, ale to trochę za duże dla mnie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy jesteście za to proszę nadsyłajcie opisy i fotki do działu akwaria klubowiczów i sprobujemy razem sprawdzić co ewentualnie uzupełnić w opisie.

Kto odważny?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, juz pisze.

Tylko zeby jeszcze Moje Pliki chodzilo, bo od miesiaca nie moge nic wgrac.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam Twój Dziennik z linka który podałeś. Dobrze się czyta. Dziennik to dokument zakładania i zmian. Przyznaję jednak, ze do opisu Nasze akwaria czyli +/- stabilnego działającego akwa chyba lepsze będą dane w jakiejś tabeli, albo wypunktowane. Chodzi mi o to, że np. Jesli chcę dowiedzieć się jakie masz światło muszę przelecieć cały tekst.

Na jakim etapie jest teraz Twoje akwarium? Ciekawe dlaczego Moje Pliki Ci nie działają?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też nie działają....


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działają, przynajmniej jeszcze 3 dni temu działały. Zawsze można taką stronkę złożyć np na onecie, przecież nie będzie ani olbrzymia ani robudowana


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super pomysł ale trzeba to według jakiegoś klucza robić czyli np:

- baniak wymiary i ile litrów akwa / w obiegu

- komin / sump / przelew / panel /brak

- rodzaj filtracji / ile skały

- sprzet , rodzaj oswietlenia itp

- obsada / ryby / bezkregowce / miekkie / twarde

- kiedy załozony baniak

- ew. problemy

- oczywiscie fotki z datą (najlepiej kilka w przevciagu co 3-6 miechow)

od kazdego opisu na poczatku taka lista z metryczka, a jak ktos ma sile i ochote niech opisze wszystko co mu na duszy lezy zwiazanego ze swoim baniakiem


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że wg klucza, nawet mogę ipracować pytania, tylko nie ma chętnych. czy ma ktoś akwa które stoi co najmniej 3 lata bez jakiejs dużej katastrofy i nie przekładane do wiekszego?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajcie że jest jeszcze garstka morszczaków którzy próbują prezentować swoje baniaki na soich stronach www, choć też mam wrażenie że i ten trand jest w odwrocie.

Pomysł prezentacji zbiorników bardzo mi się podoba, a jeszcze bardziej odpowiada mi propozycja SMK chcącego ustandardyzować taki opis (może warto przygotować coś na kszatałt szablonu, ankiety - będzie łatwiej wypełnić, a czytający bedą mieli możliwość porównać poszczególne zbiorniki).


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.