Skocz do zawartości
barbara

czy bedzie dobra jako cyrkulacja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie chce zrobic dobra cyrkulacje i nie wiem jaka pompe kupic czy ta bedzie dobra Marea Stream 2400 - wydajność 2400l/h, moc pompy 5W

Jezeli nie to pomozcie i powiedzcie jaka

do 120-litrowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj barbara a mozesz cos wiecej opisaco akwa czy jakis sump jaka pompa obiegowa?jezeli tylko ta cyrkulacja by byla to powinno byc okolo 30 x pojemnosc akwarium wiec raczej 3200 marea 11 W.

jesli masz jakas obiegowa to moz ebyc juz inaczej ale potrzeba nam wiecej szczegolow

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic poniewaz mieszkam w bloku male mieszkanie i nic nie moge z tym zrobic .Mam pompe AQUELA 1100 ale jest bardzo glosna i chyba nie wystarczajaca,chce zrobic jakies dobre falowanie ,rybki ze 4-5 blazenkow a co do korali i innego zycia to prosze o podpowiedz co moge zrobic w 120litrowym akwarium i jaki sprzet jest mi potrzebny mowie o pompach i innych potrzebnych sprzetach.

Mam odpieniacz miniflotor

fluvala 205

i ta slaba pomke

Akwarium ma juz ponad dwa miesiace i ciagle cos nowego musze kupic lub zamienic to co mam na inny sprzet poniewaz jest za slaby ten ktory kupie ,zaden znajomy czy sklep zoologiczny nie zna sie na tym ,zostaly mi tylko fora i dlatego prosze o pomoc

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
barbara :

Akwarium ma juz ponad dwa miesiace i ciagle cos nowego musze kupic lub zamienic to co mam na inny sprzet poniewaz jest za slaby ten ktory kupie ,zaden znajomy czy sklep zoologiczny nie zna sie na tym ,zostaly mi tylko fora i dlatego prosze o pomoc

Wpierw forum nano-reef, poszperaj po archiwum-jest wyszukiwanie, parę osób ma właśnie 120. Można też pytać na grupie rec.akwarium. Sklepy nawet zaprzyjaźnione to na samym końcu. Piszesz ,że alwarium ma 2 miesiące jest jakieś życie ? parametry wody ? coś nie tak? Rozumiem,że nie masz sumpa, a panel? jakie wymiary akwa? jak filtrujesz? jakie doświadczenie z akwarystyką?

Ps witam kolejną babę - mało nas tutaj:)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw podaj prosze dokladne wymiary baniaka - w poprzednim poscie o swietle doczytalem sie 100x60x30, jesli to ten baniak o jest to 180 litrow. to pierwsze primo. drugie primo - jesli te hqi 150w z poprzedniego posta ciagle jest aktualne a akwa ma 30 cm szerokosci i 60 wysokosci to bedzie to wygladalo tak, ze 100cm na boki ladnie doswietlisz, lampa bedzie ale musiala wisiec na takiej wysokosci ze oprocz tych 30 cm szerokosci oswietlisz sobie polowe pokoju (wierz mi, hqi swiecace notorycznie w oczy wkurza :) ) a przy 60 cm glebokosci 150 bedzie za slaba na spsy. dlatego ZANIM zaczniesz cokolwiek kombinowac rozwaz moze opcje zamiany szkla na cos o wymiarach bardziej przyjaznych dla morszczaka, znaczy nizsze za to szersze. jak nie da rady zamienic to bedziemy dalej kombinowac


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"rybki ze 4-5 blazenkow "

Pogryza sie. 2 wystarcza.:)

Jest troche problemow z ukwialami dla tych blazenkow i wcale nie sa takie proste w utrzymaniu. Jezeli dasz sie namowic na akwarium z pelna gama roznych kolorowych korali, najpierw miekkich a pozniej twardych, to przemysl jeszcze sprawe blazenkow z ukwialami.

Pozdrawiam i witam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.