Skocz do zawartości
buczi82

Derytus

Rekomendowane odpowiedzi

Az boje sie tego ruszac, co podmianke odsysalem z ostatniej komory, ale i tak tego syfu przybywa o siporaxie nie wspomne, ostatnio chcialem go wyciagnac i przeplukac, ale ten caly syf i tak w jakiejs czesci trafi do akwa, zastanawiam sie czy calkiem nie wywalic tego siporaxu a w jego msce dam filterek diy z phosminus ktory mam w ostatniej komorze, filterek co chwile sie zapycha tym derytusem... Jednak sump to sump ehhh chociaz tam tez syf sie zbiera...

Cos poradzicie co z tym zrobic, chcialbym zrobic najdelikatniej jak sie da zeby jak najmnie tego syfu dostalo sie do akwa i tak mi juz cos kaleczy korale :/

post-22722-1422096738,04_thumb.jpg

post-22722-1422096744,33_thumb.jpg


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyciągnął to z worków i wpuścił wężowidło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobioną komorę na takie media (ceramikę) w ten sposób że na górze mam gąbkę, to mi wyłapuje detrytus. Tyle że ją co tydzień trzeba myć.... No i przy okazji podmianki sciągam całość...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart wezowidlo mam tylko takie jak na fotce...

Dale problem w tym ze ja mam panel z trzema komorami: pierwsza odpieniacz, pozniej idzie woda dolem przez siporax i gora do trzeciej komory, nie mam jak dac gabke :/

Moze to wezowidlo by zaradzilo...

Zapomnialem foty, a przy edycji nie moge dodac w tapatalku...

post-22722-1422104038,22_thumb.jpg


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart wezowidlo mam tylko takie jak na fotce...

Dale problem w tym ze ja mam panel z trzema komorami: pierwsza odpieniacz, pozniej idzie woda dolem przez siporax i gora do trzeciej komory, nie mam jak dac gabke :/

Moze to wezowidlo by zaradzilo...

Zapomnialem foty, a przy edycji nie moge dodac w tapatalku...

Wężowidło spoko u mnie robi robotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakis konkretny model czy masz moze ten sam co na fotce ;)

Edytowane przez agus25 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil tak

Zatrzymac obieg na godzine

Wsadzic mala pompe do komory z siporaxem ,przelewac przez skarpete az woda w komorze bedzie czysta

Nie zaszkodzi to zyciu w siporku porzadnie przemyc strumieniem i bedzie oki


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke poczytalem i nie wiem czy powinienem sie tak tym martwic:

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/40133-Detrytus

Detrytus


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakis konkretny model czy masz moze ten sam co na fotce ;)

Mam ten sam model:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trzy komory, to daj do pierwszej od góry, gąbkę, poniżej siporax, w drugiej odpieniacz i grzałkę a w trzeciej pompę :) I problem załatwiony - dodatkowo, wszystko co wpadnie do spływu będzie łatwiej wydobyć :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A woda nie powinna plynac od dolu przez siporax, bo tak gdzies wyczytalem, dlatego dalem do srodkowej... Moze jutro jak bede robil podmianke to sie pobawie... ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia - przede wszystkim, siporax nie może "robić" - jak u Ciebie - za filtrację mechaniczną, bo się szybko zapycha.

Moim zdaniem, najlepiej jak byś go w tej komorze ułożył w takiej kolejności - od góry - włóknina lub drobna gąbka, grubsza gąbka, siporax wymieszany z matrixem - ile się zmieści. Pamiętaj tylko żeby zostawić od góry ze 2-3 cm wody nad włókniną.

No i włókninę i gąbki trzeba by relatywnie często płukać. No i włókninę wymieniać. Ale przy takim układzie będziesz miał czysto w panelu. A detrutus będzie eliminowany z systemu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.