Skocz do zawartości
marcinos75

Węgiel FM Ultra Carb L

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników powyższego węgla, mianowicie postanowiłem przejść na ten węgiel i po zamówieniu i dostawie gdy dotarł otworzyłem go a tu ku mojemu zaskoczeniu oprócz węgla jakieś białe kuleczki w pojemniku razem z nim. Co to jet ?? czy to może jakieś pochłaniacze wilgoci czy co to ?? Czy to zostawić czy wywalić podczas wkładania do wody ?? Proszę o porady osoby używające ten węgiel.

post-22997-0-15721600-1422186465_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiam, nic sie nie dzieje. Gdyby trzeby było usunąć przed użyciem przypuszczam, że producent dałby to w osobnym woreczku .


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też doszedłem do wniosku, że to pochłaniacze wilgoci, również je zostawiam.


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam był to ultra phos dorzucany aby jeszcze bardziej zredukować i tak już słabo wykrywalne w węglu Fauny fosforany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam był to ultra phos dorzucany aby jeszcze bardziej zredukować i tak już słabo wykrywalne w węglu Fauny fosforany.

Dokładnie tak jak kolega napisał powyżej. Też stosuję ten węgiel i na początku nie wiedziałem, co z tym zrobić. Lektura zagranicznych forów rozwiała wątpliwości.

Przy okazji: są opinie, że węgiel ten lepiej jest aktywować (odgazować i przepłukać) w zimnej wodzie zamiast wrzątku bo w przypadku wrzątku może później pylić. Ja aktywuję we wrzątku, tyle że powtarzam to 3-krotnie i pylenie znika.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z dawkowaniem tego wegla?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 195 litrów w obiegu stosuję 100ml. Za przykładem p. Krzysztofa Tryca wymieniam co 21 dni (wymieniłem dopiero pierwszy raz).

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przygotowujesz wrzątek RO?

Gotuję 2 litry wody RO i zalewam wrzątkiem węgiel, kilka razy mieszam widelcem by się przepłukał i odgazował, następnie zostawiam taką "zupę węglową" aż woda zrobi się lekko ciepła, odlewam wodę i czynność powtarzam jeszcze 2 razy. Woda z trzeciego zalania pokazywała 0 na teście Saliferta na PO4. Następnym razem zbadam niskozakresową małą hanką.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz ciut wiecej wody ale zaledwie 30l.Mozna powiedziec ze musialby zaaplikowac tez 100ml :) widzisz jakies plusy stosowania go?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to w związku z węglem, a być może nie, ale od początku mam wodę kryształ. Taka sama była zresztą przy węglu Rowy, z tym, że w przypadku tego węgla teoretycznie mam spokojniejszą głowę w w związku z jego długoterminowym trzymaniem.

Oczywiście podając mój litraż mam na myśli realną, zmierzoną ilość wody.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.