Skocz do zawartości
smk

No żesz k.....!!! Inaczej tego nie moge określić!

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawiłem sobie na dzisiejsze urodziny 2 krewetki wundermanii aby mnie wyręczały w walce z apitasią. Niełatwo było je znaleźć i tanie to one nie były. Dziś rano nakarmiłem rybki i zaaklimatyzowałem krewety przez ok godziny i zadowolony wpuściłem je i...

...odonus niger w ciągu 2 minut zeżarł mi jedną a na drugą poluje. Mniejsza się ukryła w skałach tak że jak rogatnica jej nie może wyciągnąć to i ja jej nie uratuje więc tak czy siak po niej. Kur..de śniadania za 200zł to nawet ja nie jadam. Ostatkiem sił się powstrzymałem żeby jej (rogatnicy) nie wywalić do kibla. Tyle kasy i trudu! No szlag by to trafił.

A tak się ostatnio na forum chwaliłem że mam taką spokojną rogatnice. Jednak instynkt drapieżcy to instynkt drapieżcy.

Mam w akwarium kraby, languste, krewetke pistoletową, 2 krewetki czyszczące i nigdy nie było problemu z rogatnicą. Jest nimi niezainteresowana więc uznałem że nie ma się co martwić o inne krewetki. I to był mój błąd. Może tamte jej nie interesują bo się z nimi wychowała od 3cm rybki. Teraz ma ponad 10cm i się zaczynam obawiać czy jak już zasmakowała w krewetkach to nie zaczną jej się podobać pod względem pożywienia nagle moje lysmatki i pistoletowa?

Ale mi urodzinowy prezent zrobiła rogatnica - nie ma co. Chce ktoś ją kupić? Bo ją chyba zaraz ukrzyżuje.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

...odonus niger (...) A tak się ostatnio na forum chwaliłem że mam taką spokojną rogatnice.

No cóż. Niger udawał :)

Pamiętam jeszcze z dawnych czasów, jak wpadłem do Siren na rekonesans. Pływał ładny nigerek (tak ze 3-4 cm) za jakieś smieszne pieniądze (chyba 40zl). To były jeszcze czasy, gdy w Sirenie pracowali normalni ludzie i odradzili mi zakup. A przyznam, że się upierałem... Mają jeden plus :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan ja też jak kupowałem go w AM to zapłaciłem śmieszne pieniądze (chyba ze 50zł) i przyznam że sami mi odradzali - na własną odpowiedzialność kupowałem. Potem przez pół roku sobie myślałem "co oni za głupoty gadali - taka łagodna rybcia". No i dzisiaj zapłaciłem frycowe...


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK mam fajny pomysl wymien potwora w dziale targowisko na 2 krewetki wundremani albo go sprzedaj:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto na rafe wstawi sobie takiego bandyte . Ale do akwa z rybkami to piękna sprawa a i rogatnice to naturalny wróg krewetek modliszkowych więc można je nią wytepić.:)


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem dlaczego ona zmieniła ostatnio miejsce zamieszkania dokładnie na drugą stronę baniaka koło komina i lampi się na ten komin jak wół na malowane wrota

ze 2 tyg temu przeniosłem tam languste to pewnie rogatnica ma ochote na nią też. Ale tak dzisiaj przeżywałem dylemat moralny czy jej tam nie wrzucić do tej langusty do komina. Zobaczylibyśmy kto tu kogo by zeżarł.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje miałem tego morderce kilka dni byłem nim oczarowany taka spokojna rybka (czytałem co innego)

Ale przyszedł taki dzien kiedy pokazała jaka jest

wspaniala jej atak to kilka sekund, myslałem

ze jak nie wyhamuje to rozbije akwarium.

Pozbyłem sie jej ale jest sliczna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj instruktor nurkowania mi gadal ze w morzu czerwonym nigery maja na sumieniu wiecej nurkow niz rekiny. i cos w tym musi byc bo to jedyna ryba ktora pod woda omijal szerokim lukiem. takie zazarte ponoc sa ze jak ktos im spokoj gniazda zakloci to potrafia scigac nurka az na powierzchnie i tam go wykonczyc


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja byla kiedys na Meerwasseforum, podobniez Nigery sa rzeczywiscie bardzo agresywne jesli pilnuja wylegu, co ciekawe ich terytorium ma wtedy ksztalt stozka ustawionego podstawa do gory tj. idac w kierunku powierzchni powieksza sie tak ze czesto atakuja one niczego nie swiadomych snurkow (no tych z fajka). Podobno jesli sie patrzy na nie "kontem oka" (Joka oka, wie ktos o co mi chodzi? :)) to znaczy nie okazuje sie im bezposrednio zainteresowania to mozna podplynac calkiem blisko, natomist jak im sie ktos z pletwami laduje w gniazdo no to pewnie ze i ugryzc potrafia, ale zeby zabic??? No o tym jeszcze nie slyszalem... :)

@SMK a mowilem: nie wpuszczac zadnych wynalazkow :) toz to diabel wcielony, krewetek czyszczacych nie powinna ruszyc ale symbiotyczne pistoletowe to powoli maja p.......e :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak popatrzylem z calkiem bliska w paszcze i zebiska takiego na oko 60 cm nigera to jestem sklonny w to uwierzyc :)

z tym stozkiem to prawda, jak ktos wie to szybko odplywa przy dnie kawalek dalej (tam gdzie stozek jest najwezszy) i ma spokoj. jak ktos nie wie to ucieka w gore caly czas znajdujac sie w powiekszajacym sie stozku jego domostwa. wtedy sciga az do powierzchni i potrafi zagryzc na smierc


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SMK

Jako że Twoja rybka zrobiła sobie "drogi obiadek"

To Ty teraz z nia na patelnie (szkoda że wigilia tak daleko)

A tak na poważnie to też kiedys byłem w AM i pływała rogatnica (nie powiem jaki gatunek ale była ładna)

Cena chyba około 50-70 zł

Ładna i duża , oczywiście Bartek też powiedział że powinna być z dużymi rybami lub sama :)

Znajomy jednak sie zdecydował i chyba na sam początek zjadła mu błazenka.

Potem chyba dostała kropek i padła na ospę.

Daj ogłoszenie moze ktoś sie skusi na tą rybkę.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nikt nie kupi mojego akwarium w calosci to ja wezme tego nigera. Bedzie pasowal do nowej koncepcji.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harna? ma now? koncepcj? akwarium - ska?a woda i jeden niger - bo nic innego nie przezyje :)

Nie, nie, ?artuje oczywi?cie.

Cho? wczoraj najch?tniej widzia?bym moj? rogatnice w takim stanie:

818-skeleton_triggerfish.jpg

To nie mo?na demonizowa? rogatnic.

Przyznam ?e podczas "wysiadywania jaj" rogatnice s? bardzo agresywne to nie s?ysza?em o ?adnym przypadku ?eby kogo? zabi?a :) No ju? bez przesady panowie. Chyba ?e si? kto? przestraszy?, spanikowa? i wyrzuci? aparat oddechowy.

B?azenki te? broni? swoich ukwia??w i gryz? nurk?w po r?kach do?? zawzi?cie ale nie zabi?y (chyba :) ) ?adnego nurka :)

Rogatnice potrafi? pogoni? kota kilkukrotnie wi?kszym od siebie rybom, czy ?ciga? nurka do?? zawzi?cie ale tylko podczas obrony gniazda. Poza jakimi? skaleczeniami to nic wi?cej si? nie dzieje.

Na Srilance i Malediwach nurkowa?em w (bez przesady) grupach setek je?li nie tysi?cy Odonus Niger (musze w ko?cu wrzuci? filmy z aparatu podwodnego na stronke to zobaczycie) i bardziej p?ochliwej ryby nie widzia?em. Po prostu ca?e stada na widok nurka chowa?y si? mi?dzy ska?y i tylko ogon wystawa?.

Jedyna na jak? trzeba uwa?a? to to Titan Trigerfish. Ro?nie naprawd? du?a i jest najbardziej chyba agresywn? z rogatnic.

818-titan_trigerfish.jpg

Mia?em z ni? nawet spi?cie bo robi?c zdjecia podwodne nie?wiadomie kucn??em obok jej gniazda i pot??nymi z?biskami wbi?a mi si? w p?etwy i naprawd? mocno szarpa?a moj? nog?. Divemster ?mia? si? ze mnie ?e "manfred" mi tez kota pogoni?. M?wi? ?e standardowo na tym divesite'cie "manfred" tyra nurk?w ale zawsze szarpie za p?etwy. Jak mieli?my nurkowanie z lekcjami fotografii to ku mojemu przera?eniu instruktorka podp?ywa?a do gniazda czeka?a a? "manfred" podp?ynie do aparatu z rozdziawionym pyskiem i w tym momencie cyka?a fotke makro z flashem i rogatnica ucieka?a - chyba gdyby by?o jakie? realne zagro?enie ?e rogatnica gogo? porani to by si? w takie rzeczy nie bawili, nie?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK - na tej fotce to zęby ma niezłe


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem temat bo musze częściowo zwrócić honor mojej rogatnicy. Wczoraj podczas karmienia moim oczom ukazała się jedna z 2 wpuszczonych wundermani. Zdziczałem - pierwsza większa została na moich oczach rozszarpana przez rogatnice, ale druga maleńka mykneła w skały. Ale wydawało się że jej los jest przesądzony. Najwidoczniej ta pierwsza niezbyt zasmakowała mojej rogatnicy bo druga pięknie się odchowała.

Już od jakiegoś czasu zastanawiałem się że te apitasie zamiast rozrastać się to co najmniej są w tej samej ilości a właściwie wygląda na to że ich populacja się zmniejsza. Teraz już wiem dlaczego :(

A tak przy okazji - już od 2 dni paraduje w dzień mój krab-puchatek i bydle jest ogromne (ok 6cm). MeerwasserLeksikon twierdzi że on zrzera roślinki i grzybki, ale jak tak patrze w te jego czerwone ślepia i pomyśle że coś mi wykończyło 3 rozgwiazdy piaskowe to się zastanawiam nad złapaniem go do sumpa


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk a Ty nigdy nie masz czerwonych ślepiów :) i co kobieta Cię wtedy prosto do sumpa czy jadnak podaje kefirek :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) ale skąd ten krab ma kaca? Przeciez nie stosuje vodka-metode :(

550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a siara ? :(


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - to jak po winach siarkowych, "tera jasne" :(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.