Skocz do zawartości
jerzol_kominiarz

JAKA CHŁODZIARKA LEPSZA ?????

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nie do teoretyków lecz praktyków używających chłodziarki ,,,jak jest lepsza ?????:

TITAN AM czy Eco-Cooler 300/2 (S) Deltec.a ?????


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec ECO-Cooler to nie jest typowa chłodziarka, jej działanie polega na chłodzeniu wody poprzez jej odparowanie, dokładnie tak samo jak z wiatraczkami.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paweł ma oczywiscie racje

a tak z doświadczenia z moją AM - grzeje dookoła że ho ho więc weź pod uwagę że odebrane ciepło gdzieś chłodziarka musi wyprowadzić


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli TITAN


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze chłodziarkę Resun cl 450. Parametry: delta T 10 st. Celsjusza dla akwa 450 l, delta T 5 st. Celsjusza dla akwa 700 l.

Cena ok. 2 000 zł. Produkcja China ofkors :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej założyć splita. Komfort dla rybek i Ciebie.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z Pawel2000.

Wywalenie 2000 na chlodziarke do akwa to dla mnie jakas porazka. Jesli masz pokoj tak powiedzmy w okolicach 20m2 to za niewiele wiecej (moze z 500 zl albo i mniej) mozesz zainstalowac markowa klime (np. LG), ktora da komfort takze Tobie a nie tylko rybkom :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem w zeszłym tygodniu w całym domu bo miałem w te ciężkie dni 32-33 stopnie w domu (duże przeszklenia). Jakbym jeszcze dołożył do tego ciepło z chłodziarki akwariowej to bym zwariował. Generalnie inna jakość życia :). Jedyny minus - w pomieszczeniu gdzie jest akwarium jest podłączony split 6,5 kW do tej samej "lini prądowej" i jak się załącza to widać spadki napięcia - gołem okiem :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem Tytana 500 za dobre bo 1500zł pieniądze

@rpp bez jaj obsługuję 4 firmy z klimą i nie słyszałem aby porzadny sprzęt chłodzacy kosztował z agregatem mniej niż 1700 zł , to po prostu nie mozliwe chyba że masz na myśli jakieś jezdne badziewie z ogródka warzywnego ???


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jerzol_kominarz - split LG o mocy chlodniczej 2kW (powinien wystarczyc na pomieszenie ok. 20m2 chyba, ze masz tam oprocz akwa jeszcze 3 kompy i siedzi non-stop 5 osob) mozna kupic za 1500-1700zl. Do tego montaz ok. 600-700zl czyli powiedzmy 2300 za calosc.

I nie jest to teoria tylko mniej wiecej tyle mnie to kosztowalo (a zaplacilbym jeszcze mniej gdybym sie nie spieszyl albo gdybym to zrobil przed sezonem ale upaly tak mi daly sie we znaki, ze niestety dolozylem jakies 15% za ekspres).

Generalnie ceny klim w tym roku dosyc mocno spadly (podobno zeszly rok byl kiepski i dystrybutorzy nie chcac zostac z towarem do zimy porobili mocne promocje).

LG raczej do badziewia nie nalezy :-) wiec nie uwazam zebym zamontowal jakis nieznany wynalazek (zreszta wystarczy popatrzec jakie urzadzenia wisza przy sklepach - spora czesc to wlasnie LG).

Kazdy zreszta robi tak jak uwaza za sluszne ale jakbym mial kupic chlodziarke to mialbym to co pisal Rebciu - teraz bylo 30-31st w domu a po dolozeniu kolejnego grzejnika pewnie ponizej 32 bym nie zszedl.

Oczywiscie pozostaje kwestia w jak duzym pomieszczeniu masz akwa. Bo jesli masz sytuacje taka jak Rebciu, ze musial podpiac 6.5kW to oczywiscie koszty ida ostro w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.