Skocz do zawartości
kamyczki

Nasze 380 litrów w obiegu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Sam sie zastsnawiam czy przechodzic na AF na testach BT wyszla bardzo dobrze chyba czytaliscie a jeszcze jedno plage mielicsie na BT bo ja wlasnie przechodze dojrzewanie akwa dino cjano glony.Dajecie czosnek ryba

Edytowane przez jaro1970 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajemy Artemię z czosnkiem + do tego jeszcze wyciskamy 3 krople czosnku. Temp. w górę na 28 stopni bo korali jeszcze nie mamy same miękasy. I do tego lekarstwo takie w ampułkach nazwy nie pamiętam a w domu nie jestem żeby sprawdzić. Do tego zaciemnione światło samo niebieskie. A masz już jakieś ryby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem padly na ospe 2 blazny i wargatek przezyl tylko salarias po 30 dniach kupilem 2 czrne blazny na razie nic im nie jest co 2 dzien podaje czsnek z artemia zapobiegawczo.Dino mieliscie na BT

Edytowane przez jaro1970 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem padly na ospe 2 blazny i wargatek przezyl tylko salarias po 30 dniach kupilem 2 czrne blazny na razie nic im nie jest co 2 dzien podaje czsnek z artemia zapobiegawczo.Dino mieliscie na BT

Tak na BT, walczymy z nim na razie go nie ma ale wata na falownikach została jeszcze i nadal się na niej syf zbiera czyli jeszcze to dziadostwo pływa. Nie możemy tego odciągać teraz bo lekarstwo dajemy więc na razie zero podmian wody :(

Ale ze skał i piasku zlazło mam nadzieje, że bezpowrotnie. A masz cyjano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mam ale moze przejdzie :) wiecie od czego ospa sie zaczela .wspolczuje rybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ospę ma tylko jedna ryba heniochus acuminatus, a zdechła zupełnie inna bez oznak ospy, a przynajmniej my jej nie widzieliśmy chyba był słaby i inne ryby mu pomogły tym bardziej, że są głodne bo przy lekarstwie nie można ich karmić. A ten heniochus acuminatus dostał os[y stresowej i tak się ciągnie drugi tydzień. Niby była poprawa po kilku dniach a potem znowu nawrót. Oh... masakra.

Cyjano - podobno zawsze go trochę w baniaku jest i to jest całkiem normalne. Ale masz ślimaki na cyjano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimakow na cjano nie mam moze przejdzie albo podjade a AKWA SWIAT i kupie te leki maja brac przez 6 dni ?Nie ma na cjano slimakow

Rozmawialem z AKWA SWIAT teraz ze najlepiej odsysac albo chemia

Edytowane przez jaro1970 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taka kuracja dwa dni leki potem dzień przerwy potem jeden dzien leki znowu jeden dzień przerwy i w ostatni dzień taka ampułka BIO i podmiana 20-30% wody.

No AKWA ŚWIAT się teraz przenosi także oni chyba nic nie zamawiają już nawet.

Chemii lepiej nie dawaj im mniej chemii tym lepiej takie jest moje zdanie skromne :)

Ale jeśli chodzi o dino to super sprawdza się wata na falownikach :) taka zwykła filtracyjna na wlocie mówię Ci taki syf na niej osiada, że nawet się nie spodziewaliśmy :)

A ile Ty masz litrów baniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

290 l i taki sam sprzet co Wy :) kupowany oczywisciw w "ulubionym " sklepie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

290 l i taki sam sprzet co Wy :) kupowany oczywisciw w "ulubionym " sklepie :)

Haha no tak na nich zawsze można liczyć :p

A teraz AKWA ŚWIAT?

My jeździmy i do AKWA i do ERYBKI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz AKWA SWIAT chlopaki maja duza wiedze i zawsze sa pomocni za to ich cenie zawsze maja czas porozmawiac ide wlasnie odsysac .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz AKWA SWIAT chlopaki maja duza wiedze i zawsze sa pomocni za to ich cenie zawsze maja czas porozmawiac ide wlasnie odsysac .

Pozdrawiam

Odsysaj my jeszcze musimy wytrzymać trochę, ale może już nie będzie czego odsysać :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro a po co chcesz zmieniać sól, jechałem na bt prawie rok bez żadnych komplikacji,af używam bo akurat dostałem jak tamtej mi brakło i teraz ją kupuje żeby tak nie skakać z jednej na drugą

co do ospy to z doświadczenia ze słodkiego wiem że wszelkie lekarstwa g..o dają,jedynie podnieść temperaturę i często odmulać żeby opadłe pasożyty wyciągnąć z akwa,a czosnek to narzeczonej podaj-oczywiście pod warunkiem że to pijawka i cię strasznie doi :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro a po co chcesz zmieniać sól, jechałem na bt prawie rok bez żadnych komplikacji,af używam bo akurat dostałem jak tamtej mi brakło i teraz ją kupuje żeby tak nie skakać z jednej na drugą

co do ospy to z doświadczenia ze słodkiego wiem że wszelkie lekarstwa g..o dają,jedynie podnieść temperaturę i często odmulać żeby opadłe pasożyty wyciągnąć z akwa,a czosnek to narzeczonej podaj-oczywiście pod warunkiem że to pijawka i cię strasznie doi :yes

Z tym czosnkiem to dobre haha <lol>

Ale jak z tym odmulaniem skoro podmian robić nam nie wolno przy tym lekarstwie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro już zaczęłaś swoją kuracje to ją kontynuuj,odmuloną wodę można przepuścić przez gazę i wlać z powrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak albo przez watę filtracyjną.

na razie zobaczymy co będzie po kuracji.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf chcialem sprobowac AF ja mam dobra narzeczona kupila mi akwa bo taki mialem kaprys:)Czosnek moze byc roztwor to na wzmocnienie ryb

Edytowane przez jaro1970 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na razie ospa trochę odpuściła. Ryby głodne na maksa a tu jeszcze 36 godzin bez jedzenia przed nimi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro sól to twój wybór,tyle tego na rynku, zrobisz jak zechcesz

"dobra narzeczona'' haha... co do narzeczonych wiem co mówię - mam trzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na jednym jest z 10 kropek ale generalnie bardzo delikatnie to przechodzą najgorzej wysypany jest heniochus acuminatus :( kropka na kropce z tym że bardzo małe ale są. Jeden borsuk ma chyba z 5 kropek, ale w tym wypadku nie jestem pewna na 100% bo ona czasem z piaskiem ma do czynienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natala przygaś światło albo świeć nocnym,ryby wtedy odpoczywają i mniej się stresują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze pod wieczor mialy wiecej kropek niz rano zeby tylko przezyly a jaka padla pierwsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLECTRHINCHUS VITTATUS :( był piękny

U nas też tak właśnie jest rano jest mniej kropek niż wieczorem np. teraz Henio znowu ma więcej kropek ja zwariuje i w końcu ja ospy dostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.