Skocz do zawartości
Darekn12

wylanczanie obiegu i cyrkulacji na 5 h w nocy

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy moze stac sie cos zlego jesli tak to co jesli bede wylanczal na noc mam na mysli tutaj od 23 do 4 w nocy pompe obiegowa i odpieniacz albo chociaz sam odpieniacz?nie chodzi mi tu o wzgledy ekonomiczn etylko o halas.akwa w sypialni!

sorki za dziwne pyt bo pewnie mozna to porownac do sztucznego oddychania ale moze jednak nie bedzie to mialo az tak duzego wplywu gdzies kiedys cos czytalem ze wylanczla na noc i wszystko bylo w dobrej kondycji.

czekam na odp i pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie narzekajacych na halas...normalnie sie da przyzwyczaic ale jak sie trafi bezsenna noc to czlowieka K&*#$%A strzela.

jesli jeszcze inna opcja - kupic bezglosny sprzet. ponoc sa takie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to działało przez ostatnie pół roku. Na noc wyłączałem sam odpieniacz - nie zauważyłem żeby miało to wpływ na życie w akwarium. Należy jednak ocenić czy odpieniacz jest na tyle wydajny żeby załatwił oczyszczanie akwarium przez te kilka godzin mniej. Przy wydajnym odpieniaczu myślę ze mozna go wyłączać. Trochę gorzej z pompą główną - nie wiem czy zawsze poziom wody w kominie wróci do tego optymalnego a codzienna regulacja nie nalezy do przyjemności :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez testowałem wyłączanie na noc. Jednak metodą prób i błędów doszedłemdo wniosku, że nie ma sensu pozbawiać akwa filracji przez tak długi czas. Dodatkowo kilka faktów z teorii snu i już wiadomo jak go wyłączać.

Wystarczy jak dacie timer na +/- 1 h od momentu gdy najczęsciej zasypiacie - u mnie wyłacza się o 23.30 i włącza się o 1.30.

Gdy już zaśniemy i mienie 20min to nas nawet armatami nie obudzą. Po kolejnych 2 godzinach zaczynamy czuwać (choć spimy) i może nas nawet mysz obudzić. Jezeli jednak bedziemy już spali w hałasie to się nie obudzimy. A jezeli nagle, powiedzmy o 4.00 nad ranem włączy się pompa, w dodatku igiełka, która potrafi zahałaswoać przy starcie to irytaja gotowa :)

Dlatego jezeli wyłączacie odpieniacz to tylko na czas zasnięcia - sprawdzone :)

Doświadczenie: spróbujcie zasnąć przy włączonym radiu - najpierw fajnie, pozniej przewracanie się z boku na bok. lekka irytacja aż się w koncu zasnie. Ale na pewno to radio juz nas w nocy nie obudzi :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wczorj jak sobie tak lezalem to tez doszedlem do wniosku ze wyl;anczac na czas kiedy sie klade do lozka czyli kolo 23 na powiedzmy 1 h wylanczac i jak juz zasne zeby sobie zastartowalo.i ew. nad ranem jak moja lepsza polowa wstaje i mnie budzi zebym nakarmil dziecko:D:D...

pozdrawiam...

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12 - Ty karmisz ? :)

O kurde ale się porobiło... Słyszałem już o facetach na urlopach wychowawczych ale o facetach karmiących jeszcze nie :)

Popatrz co mogą hormony i prorodzinna polityka państwa... Jednak LPR to WŁADZA ABSOLUTNA (nawet nad hormonami) :)

(ps. joke)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to nie pomylić nad ranem butelki z mlekiem z butelką z planktonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na planktonie wszystko lepiej rośnie :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym wyciszyć szafkę. Wyłączanie częste pomp skraca iż zywot. Pozatym odpieniacz zaryzykowałbym wyłączać ale pompę głowna odradzam. po takim wyłączeniu szybko gromadza sie bakterie beztlenowe, póżniej odbudowywanie trwa dośc długo , co w rezultacie daję huśtawkę biologiczną. Sprawa jeszcze bardziej sie komplikuje jeśli masz refugium , wtedy zapomnij o wyłączaniu pompy obiegowej za duże ryzyko.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe:con:con zle to nazwalem ale fakt ja karmie butelka z kaszka...i wtedy przynajmniej jeszcze sobie ladnie spi do 7:30...a ten kto ma lub mial male dziecko wie jakki to plus gdy mozna sie jeszcze chwilka zdrzemnac...

butelek poki co nie pomyle chociaz nie powiem nie raz ja tez prawie spie przy lozeczka jak karmie corcie.

pozdrowka

tzn myslalem w sumie o odpieniaczu bo dzisiaj spalismy przy wlaczonej obiegowce nie bylo zle...

przetestuje kilka kombinacji i zobaczymy co sie da zrobic..szafke tez mam zamiar wyciszyc.slyszalem ze mozna nawet wytloczkami od jajek?styropianem czy cos jeszcze wchodzi w gre?

a pompa obiegowa to aquabe2000/1 ktora i tak juz jest cichsza od or 2500 i wydaje mi sie z enawet ciut wydajniejsza.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciszając musisz określić przyczynę hałasu:

czy jest to jakieś jedno konkretne urządzenie (np. warcząca pompa - igiełki lubią "terkotać") - i wtedy skoncentrować się na jej wyciszeniu, czy

są to drgania (pompy, hydraukliki itp) to wyciszenie nic nie da. Rezonans + efekt bębna pozostanie. Nic co wiruje nie może być przyklejone, przykręcone ani dotykać do sumpa/szafki itp.

Wodę plynącą w rurach można łatwo wyciszyć dając kolanka nie 90st a 2 x 45st, do tego całą rurę "opatulić" w otulinę z gąbki (są takie czerowne gotowe). Zwróc uwag czy nie hałasują zawory - tam woda lubi się spiętrzać i bulgocze.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak pompe powiesilem w wodzie za przwod na rurze od rewizji i nie jest tak zle...cos pokombinuje a jak nie to tylko odpieniac zna 2 h na noc przy zasypianiu i nie bedzi ezle w tle jakies radyjko cicho nastawione to tez inaczej slychac pompe.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekn12 nie wiem czy takjest naprawde ale jak ja robilem proby odpieniacza i zageszczalem wode octem czy tez sola kuchenna( zminiajac tym samym jej gestosc) to pompa or2500 igla przy odpieniaczu zaczynala mniej chalasowac. moze dlatego tez ze produkuje mniejsze bomble niz w slodkiej . szczerze mowiac nnie wiem czemu sie tak dzialo.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mam problem z hałasem - u mnie jest cisza do momentu kiedy odpieniacz nie zacznie działać - pompa AquaBee 2000/1 z wirnikiem igiełkowym daje naprawde nieźle i sie zastanawiam czy czasem nie jest cos z nią nie tak. Ale pomysłów do wyciszenia akurat pompy nie mam (pomagało zatopienie całości w wodzie ale w te upały taka pompa nieźle grzeje wodę). Jeśli komus sie udało wyciszyc pompę z takim wirnikiem to niech zapoda patent lub szukam kogoś kto ma Delteca AP 600 zeby skonfrontować/sprawdzić jego poziom hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w szafce or2500 igla doodpieniacza i or3500 jako obieg i jak narazie(odpukac) jest cicho jak ustawie dobrze poziom wody w kminie to wrecz nie slysze akwa


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zastanawiam się nad odłączeniem AquaBee od odpieniacza i położenie jej w sumpie w wodzie i doprowadzenie wlotu/wylotu na miękkich rurkach do odpieniacza, tylko muszę mieć pewność że to będzie działać i że sama AquaBee działa dobrze (mam tu wątpliwości po testach w wannie). Coś mi sie zdaje że ta sama pompa ze standardowym wirnikiem i wirnikiem igiełkowym pracuje zupełnie inaczej.

Patrząc na obiegowego Eheima najchętniej kupiłbym taki egzemplarz z wirnikiem igiełkowym - Grotech używa ich do swoich skimmerów tylko gdzie u nas kupić całą pompę lub sam wirnik igiełkowy do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja si ejeszcze zastanawiam poki co nad mziana weza na ciut bardziej elastyczny obecnie mam dosc sztywny i o grubych sciankach przezroczysty chyba igielitowy.jakie inne weze lub gdzie proponujecie mi szukac?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And - z tymi pompami jest różnie, trzy razy składałem reklamację na głośno pracującą pompę AquaBee 2000/1, aż trafiłem na cichutki model, tylko szum.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn nie mam zmaiaru a jak si ema wylanczanie cyrkulacyjnej na kilka h?mam tu na mysli ze na noc woda jest spokojniejsza czy moze wrecz przeciwnie?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,juz po kilku nocach z wlaczona pompa obiegowa oraz po dzisiejszej nocce z odpieniaczem....masakra!!!odpieniac zbeast 400 czy jest jakas realna szansa na wyciszenie tego ustrojstwa?wiem ze to glownie powietrze robi halas ale czy sa jakies sposoby na to lub moze cichce odpieniacze?

a co do pompy dzisiaj jade po inne wezyki kupie kilka roznych i dam wam znac czy jest cos lepiej bo wydaje mi sie ze poprzedni dosc gruby waz igielitowy powoduje przenoiszenie drgan.

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darekn12 :

wiem ze to glownie powietrze robi halas ale czy sa jakies sposoby na to lub moze cichce odpieniacze?

Zasysane powietrze ? jesli tak zrob tlumik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek ale tam w standardzie niby jest cos takiego to co sie daje ponad powierzchnie wody zeby zasysal powietrze do odpieniacza.a jesli mozna zrobic to inaczej to powiedz jak?

pozdrawiam


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquael robi takie tłumiki lub robisz sam z strzykawki 5 ml i waty


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzykawka kupiona wata rozumiem ze najzwyklejsza na swiecie?i to jakims wezykiem polaczyc do tego orginalnego czy zamiats tego co daje beast?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek jesli po oryginalnym slyszysz zasysane powietrze to masz niezly sluch, podejzewam ze slyszysz wirnik igielkowy ale tego nie wyeliminujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.