Skocz do zawartości
Darekn12

wylanczanie obiegu i cyrkulacji na 5 h w nocy

Rekomendowane odpowiedzi

moze to byc i to bo jak zatkam doplyw powietrza to tylko slychac silniczek pompki.ale potestowac mozna.moze zawsze cos si euda wyciszyc i tak mam zamiar cala szafkeod srodka jakos wygluszyc.

a kolejny problem to ilosc babelkow powietrza drobniutkich po wlaczeniu odpieniacza.dodam ze na przegrodzie sa gabki zeby udalo sie woda jakos oczyscic z pecherzykow al eto nic nei daj ea raczej malo.jakis pomysly?poza tym ze mozna dokupic cos co robi beast do tych odpieniaczy...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wylaczysz pompe obiegowa, woda w sumpie bedzie stala a to jej nie sluzy. Po kilku godzinach wlaczysz pompe i wladujesz to wszystko do akwa. Lepiej tego nie rob.:) Natomiast odpieniacz mozesz na noc wylaczac (majac spory ruch wody na powierzchni akwa), choc to tez nie jest optymalne rozwiazanie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani zdaje sobie z tego sprawe dlatego chce sprobowac to cale ustrojstwo max wyciszyc.wszelkimi sposobami jakie sa dostepne i mozliwe do zrobienia wlasnymi rekoma.w domowym warsztacie...jezeli chodzi o wylanczanie to napweno nei bedzie to obiegowa jej czeste zalanczanie jak juz si edowiedzialem i mi doradzono nie sluzy...a odnosnie odpieniacza to tylko na czas zasypiania.ale i tak chce zeby podczas czasu jaki spedzam przed akwa w ciagu dnia nie bylo one za glosne.uporalem sie z kominem i chlupotem wody to mam nadzieje z ei z tym sobie dam rade.

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Natomiast odpieniacz mozesz na noc wylaczac (majac spory ruch wody na powierzchni akwa), choc to tez nie jest optymalne rozwiazanie.

szczególnie w lato kiedy temperatura w akwarium jest wyższa niż 25


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym informuje, ze temperatura wody na Mazurach na srodku Jez.Swiecajty 3 dni temu wynosila 27,5°C.

Wiatrak nie dzialal !


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wymieniałem wirnik w aquabee up2000 bo jedna łopatka wyba wyłamana (do dzis sie zastanawiam jak to bylo mozliwe)

zalozylem nowy wirnik i zaczelo sie niezle halasowanie, juz nie mam pomyslu co tu zrobic

poprzednio bylo w miare cicho , teraz ustawienie pompy jest to samo a halas o wiele mocniejszy :)

i co tu zrobic?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.