Skocz do zawartości
Darekn12

jaka cyrkulacyjna?

Rekomendowane odpowiedzi

witam w pon zalewam i sole!!!najwyzsza pora po oczekiwaniach na popmpe.akwa 50*50*51h slupa wody komin posrodku 20*10*50 czyli jakies 115 l bez skaly.jaka cyrkulacj epolecacie wstepnie mysle o marea 2400.

dzieki za wszelkie sugestie i rady.obiego to aquabee2000/1-o dzowo lepiej dmucha niz aquabee3000 o or2500

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poroponowal 2 falowniki AM 1000l/h utawione po przeciwleglych krancach zbiornika.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem kupic ale ktos mi je sprzedal nie biorac pod uwage mojej rezerwacji ale mysle glownie nad 2400 lub 3200 i nie wiem co lepsze?i czy jest sens klasc 2 pompy do akwa czy ni elepiej jedna mocniejsza?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darekn12 - jak pewnie kojarzysz mam podobny zbiornik (ciut szerszy i wyzszy). Wsadzilem tam Maree 3200 i jak dla mnie (zaznaczam, ze dopiero startuje z morszczyzna) jest ok.

Marea ma taki pierscien gdzie ew. mozesz zmniejszyc prad wody w razie potrzeby.

Ja jeszcze dodatkowo dolozylem najmniejszego Atmana (201) w drugi rog tak, zeby czesciowo dmuchal pod skaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ze masz podbne tez sie troszke na nim wzorowalem i obserwowalem jakie postepy czynisz...

czyli radzisz 3200...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku wez 3200 i daj jakiegos MJ pod skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swoich 100l (jeszce do końca nie kompletne). daję 3200 tu masz fotki: http://www.aquareef.fora.pl/viewtopic.php?t=562&start=30 zrobiłem testy i lepiej chodzi gdy jest odkręcona na maxa. Gdy próbowałem na pierścieniu zmniejszyć przepływ to pompa bardziej hałasowała. Będzie to jedyna cyrkulacja. POZDRO

P.S. Jak szaleć to szaleć :) pomidorowa dla wszystkich :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jak bede mial korale grzybki i co tylko by dusza sobie zapragni enie bedzie za mocna?nie bedzi eich za mocno wyginac?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem :) wyjdzie w praniu. Ale nie powinno. Marea ma naprawdę szeroki i "delikatny" strumień w porównaniu z power headami


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem przed chwila z Tomkiem twierdzi ze z wlasnego doswiadczenia dalby do takiego akwa 2400 i dylemat nadal nie rozstrzygniety...poki co zamowilem 2400 obadam jak sie sprawuje....


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.