Skocz do zawartości
APAP75

Jak regulować Tunze 9004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy odpieniacz z pompą - dotychczas używałem na kostkę. Tam sprawa była prosta - wyżej lub niżej. Tu mam na odpieniaczu wskaźnik poziomu i regulację dopływu powietrza. W instrukcji nic nie znalazłem.

W jaki sposób takie pienidło ustawia się na mokrą lub suchą pianę?

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba tez, caly odpieniacz "wyzej lub nizej". Poza tym, na wezyku jest pokretlo, ale szkoda tlumic ilosc podawanego powietrza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Stani góra dół.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest to mój pierwszy odpieniacz z pompą - dotychczas używałem na kostkę. Tam sprawa była prosta - wyżej lub niżej. Tu mam na odpieniaczu wskaźnik poziomu i regulację dopływu powietrza. W instrukcji nic nie znalazłem.

W jaki sposób takie pienidło ustawia się na mokrą lub suchą pianę?

pozdrawiam

Andrzej

Mam taki odpieniacz w 130L i sprawdza się dobrze, polecam zlikwidowanie zaworu na wejściu powietrza i podpięcie małej pompki akwarystycznej do napowietrzania , u mnie wydajność wrosła 2 krotnie ...

Co do głębokości zanurzenia to w moim przypadku najlepiej działa w połowie ...


7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również używam od miesiąca 9004. Próbowałem na wiele sposobów. Najlepszy efekt to przepływ na maxa i wysoko. Urobek gęsty i brak "filmu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można jego pracę i regulację porównać do Hydor SlimSkim Nano? Szukam odpieniacza pracującego w kostce 3x 35cm a nie chcę tracić miejsca na panel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.