Skocz do zawartości
volf

temat przeniesiony

Rekomendowane odpowiedzi

specjalnie robiłem dziury w skałach otwornicami do drewna,sprawdza się w 100%bo ukwiały nie uprawiają turystyki,ale wydmuchać je graniczy z cudem

kranowy nie używam od czasu robót kanalizacyjnych w mieście, kupuje wodę w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf Możesz wytłumaczyć mi łopatologicznie w jakim celu to wiercenie w skale ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no w takim celu kolego sympatyczny,żeby ukwiały nie łaziły.otwór o średnicy powiedzmy 2 cm.głęboki na 5 cm. żeby cała noga weszła (dla ukwiała wielkości np.10/15 cm)

jak się gad zakotwiczy to go hummerem nie wytargasz,sprawdza się w 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i ze względu na ukwiały pracują dwie kaskady,które kręcą wodę w czasie mojej nieobecności.

Mam kaskadę jako podstawowy mieszacz wody :) Po dwóch dniach nieobecności męczyłem się prawie godzinę z wyciąganiem quadri z rurki FZN-3. Całkowicie stopą zatkał przepływ. Nie mam pojęcia jak się wcisnął przez tak małe otwory ale skubany trzymał szkło, skałę i rurkę od środka jednocześnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

końcówki rurek są owinięte cienką gąbką spięte recepturka, gąbki wymieniam lub płukam co kilka dni

używam filtrów Aqua Nowa NF 600,mają skimer powierzchniowy, który idealnie czyści tafle wody

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

gąbka albo siateczka .. np. z siatki po ziemniakach :p , woreczka przepływowego ... coś z małymi oczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf dzięki za wyjaśnienie tematu otworów w skale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do wody z kranu.

Glownie chodzi ze jest tam chlor i azotany dla ludzi dopuszczalne do 50 a dla ryb smiertelne.

Czy te filtry brita wylapuja to czy woda autorowi watku taka czysta plynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,krótki filmik po mojej 1,5 miesięcznej nieobecności w domu,jedyne co w tym czasie było robione to codzienne dolewanie wody.Akwarium moim nieskromnym zdaniem wygląda wyśmienicie oczywiście żadnych plag itp.,wszystko porosło,czerwone grzyby opanowały skały,naliczyłem ze dwadzieścia,rhodaktisy tłuste jak wieprze a sinularia,capnele i sarco nadają się do pocięcia.Jedyne niepokojące rzeczy jakie zauważyłem to krab paradujący w muszli babilonki i brak kilku małych ukwiałów,które podejrzewam bujają się w akwa córki.

Zielony quadri z prawej strony właśnie konsumuje słuszną porcje krewetki,w rzeczywistości ma ze 30cm po napompowaniu, jeśli w najbliższym czasie się nie podzieli będę musiał coś z tym zrobić bo skubany zasłania sporą część powierzchni.

zastanawiam się nawet czy jest sens robić podmiankę wody w najbliższym czasie,ostatnia była robiona ponad dwa miesiące temu,i widzę że wyszło to na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda :)

Pozdrawiam Łukasz

ha ha dzięki też mi się podoba

oswiecilem przed chwilą światło i szok, na szybach setki malutkich ślimaków w kręconych skorupkach

jest jakiś zwierzak który się nimi zajada?

muszę coś zrobić bo wygląda to nieciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw one wychodzą tylko nocą i są pożyteczne, też tego mam pełno .

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj po powrocie do domu taka niespodzianka

nareszcie udało się sfilmować podział ukwiału

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj po powrocie do domu taka niespodzianka

nareszcie udało się sfilmować podział ukwiału

co ciekawe ten ukwiał dwa tygodnie temu podzielił się na trzy części,czyli 5 z 1go

edyt.sorki wlazło dwa razy

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe ten ukwiał dwa tygodnie temu podzielił się na trzy części,czyli 5 z 1go

edyt.sorki wlazło dwa razy

Twoje ukwiały są dobrze wychowane i wychodzą u mnie po kilku minutach od ewentualnego stresu w akwarium :) Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie ha ha, proponował bym zastanowić się nad wkomponowaniem w oświetlenie diod RB dopiero przy ich świetle zobaczysz mieniące się kolorami tęczy ukwiały, ten "większy "powinien mieć wtedy piękny fioletowy brzuch i świecące pomarańczowo zielone polipy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ; volf czy nadal jako odpieniacza używasz tylko Resuna w kaskadzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko ; volf czy nadal jako odpieniacza używasz tylko Resuna w kaskadzie ?

Tak ale włączam go co trzy dni żeby wypienił co ma wypienic.Zawsze pieni co trzeci dzień więc nie ma potrzeby żeby się niepotrzebnie trzaskał. Tym bardziej że teraz kostka napowietrzajaca chodzi 24 na 24 więc daje mu dwa dni przerwy

Jak się jutro wyrobię to nakręce nowy filmik bo trochę się pozmieniało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stosowaleś kiedykolwiek u siebie siporax w kaskadzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, od czasu do czasu stosuje tylko węgiel i dozuje bakterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że teraz kostka napowietrzajaca chodzi 24 na 24

Chyba wcześniej nie wyłapałem motywu z kostką... zakładam, że wszystko normalnie bez udziwnień

możesz w 2-3 zdaniach o celu i efekcie?


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki napowietrzajacej używam od zawsze a w morskim od początku, czyli około trzech lat. Po prostu lubię ten efekt. Czy ma pozytywny wpływ? nie wiem, ale na pewno nie widzę negatywnego. Korale bardziej napompowane, ukwiały bardziej pulchne ,woda bez paprochow,ryby zadowolone i żadnych plag od "początku powstania " Czego chcieć więcej he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to gatunek rozgwiazdy masz?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.