Skocz do zawartości
Wtełek1

ryzyko - pęcherzyki powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Zalewać dalej czy nie ryzykować?

Zbiornik do ponownego klejenia? 100x50x50 250l


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lej śmiało miałem tak w kilku na przestrzeni kilku lat,nic się nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewać dalej czy nie ryzykować?

Zbiornik do ponownego klejenia? 100x50x50 250l

Zbiornik do rozklejenia i poklejenia od nowa.Prawdopodobnie zły silikon albo było zimno w pomieszczeniu gadzie było klejone akwarium.Mi szklarz też kleił bezbarwnym i pierwszym razem też tak mu wyszło. Kazałem rozkleić i pokleić innym silikonem (Den Braven AQ) w dobrze nagrzanym pomieszczeniu i okazało się że nawet po zalaniu akwa nie pojawił się najdrobniejszy bąbelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej nie ryzykowal zalewania... A na spodzie wygląda jak by silikon nawet odparzyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa.

A jaki silikon do tego taki dobry?

Tytana jakiegoś znalazłem albo za 21zl tubka 310ml akwarystycznego


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był już na forum ten temat i producent wyjaśniał że pęcherzyki to normalne i częste zjawisko przy klejeniu,nie ma wpływu na wytrzymałość spoiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę Ci zaufać?

Bo gwarancji nikt nie da ;)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witelek ja sam sobie nie ufam

poszukaj tematu o producencie ze szczecina, może ktoś link podrzuci,ludzie z forum u niego zamawiają akwaria

tam wyjaśnia że to normalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był już na forum ten temat i producent wyjaśniał że pęcherzyki to normalne i częste zjawisko przy klejeniu,nie ma wpływu na wytrzymałość spoiny

W to że pęcherzyki powietrza nie mają wpływu na wytrzymałość spoiny to nie uwierzę(chyba że powietrze trzyma lepiej jak silikon) a i co ma powiedzieć producent jak mu bąble wyjdą. W moim przypadku było tak że zażądałem poklejenia akwa bez bąbelków bo inaczej zmienię wykonawcę i okazało się że można skleić bez ani jednej skazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary akwarium nie zakładasz na miesiąc. Nakupisz korali i ryb za grubą kasę i pewnego dnia wrócisz do domu i znajdziesz wszystko na podłodze... Byłoby trochę szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewny, że baniak jest dobrze wypoziomowany? Miałem raz podobnie z tą różnicą, że przesadziłem z jednej strony z ilością skały... w słodkim zbiorniku. Po odciążeniu i poprawieniu poziomów problem ustąpił.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś problem z skurczem szczeliwa,lecz nigdy w takiej ilości :) . Nie winny byłem ja ,lecz producent szczeliwa . Po licznych interwencjach do Belgów silikony transparetne poprawiły się pod tym względem .

Odnosnie produktów na rynku do klejenia akwarii

-tytan słaby produkt,bardzo słaba gęstość

-den brawen słaby produkt ,duży skurcz ,niska gęstość

-soudal produkt godny polecenia

-perenator dobry ,ale nie ma go do kupienia :)

Nie ma tutaj wpływu temperatura na ten czynnik temperatura . Zwykły akwarystyczny klej posiada około 20 kg na cm2 do zerwania ,w związku z tym na odcinku 100 cm klej wytrzyma nacisk 2 ton zanim dojdzie do zerwania .Natomiast złe spasowanie oraz ogólne zapowietrzenie spoiny daje brzydkie efekt wizualny .

Ponieważ tutaj jeszcze jest faza silikonu ryzyko rozszczelnienia jest bliskie 0 na jakieś 10 lat .

Dodam jeszcze że pionowe skurcze sugerują ewidentnie że akwarium zostało za szybko podniesione z stołu.W temperaturze 20 st powinny stać minimum 4 dni ,przy szyszym zdjęciu na szczeliwie transparętnym ujawniają się takie wady lecz nie prowadzą do rozszczelnienia. .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.