Skocz do zawartości
brawos

Sole Fauna Marin do ballinga - czy to zwykłe sole, czy jakieś specjalne do wersji Light

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

parę dni temu zamówiłem sole do ballinga z Fauny Marin. Na zdjęciach ze sklepu były opakowania jednoznacznie wskazujące, że jest to:

- dwuwodny chlorek wapnia

- sześciwodny chlorek magnezu

- wodorowęglan sodu

Opakowania, które przyszły są jednak inne i zawierają:

- calcium mix

- magnesium mix

- carbonat mix

dodatkowo dopisek wskazujący, że są do wersji light

Pytanie: czy to są zwykłe sole wymienione przeze mnie powyżej, a jedynie w nowych opakowaniach, czy jednak coś innego przeznaczonego tylko do ballinga light Fauny Marin? Na opakowaniu ani stronie Fauny nie ma informacji wskazujących jednoznacznie jakie związki się w tych opakowaniach znajdują. Chodzi mi o takie opakowania:

post-24347-0-54950200-1423244198_thumb.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie na balingach sie nie wyznaje,ale na cholere Ci juz te wszystkie prochy? Przy Twojej obecnej obsadzie nie powinienes miec problemow z parametrami,podmiany na soli uniarkownie bogatej zalatwia sprawe. Ja u siebie przy obsadzie miekkie/LPS musze uzupelniac tylko KH,mysle ze to jest kosekwencja przykrycia akwarium,a z Ca i Mg przez 2 lata nie mialem problemu,ostatnio,nie wiem czemu,sporo mi polecialy,ale kilka 20% podmian wyrownalo niedobory :).

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o obsadę. Miękkich i LPS mam dosłownie kilka, większość skały zostawiam pod SPS-y w niedalekiej przyszłości. Stąd powolne przymiarki do trenowania ballinga. Sorry za stwierdzenie, ale już na samym początku zabawa z koralami miękkimi wydaje mi się lekką nudą i brakiem wyzwań, ale co kto lubi. Być może miękkie nawet z czasem same się eksmitują w warunkach SPS-owych i pożegnam je bez większego żalu. Jak widać w stopce kH już zaczyna lecieć, Ca i powoli Mg również się ruszyło. Szyba przednia i boczne po tygodniu bez czyszczenia zaczynają się robić różowo-pomarańczowe i bynajmniej nie od okrzemek, a od glonów wapiennych. Ponadto szkoda czasu na środki zastępcze w postaci różnych kH bufferów i eksperymentów z nimi w sytuacji, gdy np. trzeba podnieść spadające kH. Opieranie się wyłącznie na bogatej soli z regularnymi podmianami tak jak to proponujesz oraz ciągłe regulowanie jednego tylko parametru, który notorycznie leci w dół nie jest raczej optymalnym rozwiązaniem, ale pójściem na skróty z możliwymi tego konsekwencjami typu plagi, czy ciągłe problemy z rozjechanymi parametrami.

Wracając do tematu: podpowie ktoś czy to zwykłe sole do ballinga t.j. dwuwodny chlorek wapnia, wodorowęglan sodu oraz sześciowodny chlorek magnezu, czy może jakieś specjalne mixy do lighta?

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykle sole ,rozpuscic i lac do baniaka zgodnie z potrzeba do lighta nie potrzebyjesz soli bez soli


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie masz racje,ze jechanie na dosyc bogatej soli przy obsadzie SPS nie zastapi balinga,tylko ze jesli masz tak skonkretyzowane plany,to szkoda czasu na zabawe z miekasami,tym bardziej jesli masz swiadomosc,ze poslesz je na wieczna rafe poprzez wyzylowanie parametrow...

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest istotne co mamy w zbiorniku

Przy miekasach tez moze byc konsumpcja

Lejemy ballinga kiedy system potrzebuje ,stale dawki dzienne

Do tego momentu posilkujemy sie gotowymi plynami gdzie butelka nam starcza na kilka miesiecy

Ps

Skala potrafi zuzywac czasami nie male ilosci

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie masz racje,ze jechanie na dosyc bogatej soli przy obsadzie SPS nie zastapi balinga,tylko ze jesli masz tak skonkretyzowane plany,to szkoda czasu na zabawe z miekasami,tym bardziej jesli masz swiadomosc,ze poslesz je na wieczna rafe poprzez wyzylowanie parametrow...

bez polskich znakow/mobilnie...

Ale sporo osób z SPS-ami jednak posiada kilka sztuk miękkich, jak np. stanowiące ozdobę kolonie zoasów na dnie zbiornika etc. Warto coś wstawić, a jak się im nie będzie podobało to z czasem same się eksmitują :)

Ostatnio od kolegi "pawoj1" kupowałem zoasy i miałem okazję podziwiać jego piękny zbiornik SPS-owy z takimi właśnie kompromisami i super mu to wychodzi.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miekasy i Sps razem ,tylko w duzych zbiornik moje zdanie

W malych zbiornikach z miekasami sps nie beda sie rozwijac

Nie wspomne o pradzie wody gdzie miekasy powyrywa z korzeniami


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest istotne co mamy w zbiorniku

Przy miekasach tez moze byc konsumpcja

Lejemy ballinga kiedy system potrzebuje ,stale dawki dzienne

Do tego momentu posilkujemy sie gotowymi plynami gdzie butelka nam starcza na kilka miesiecy

Ps

Skala potrafi zuzywac czasami nie male ilosci

Szczera prawda. Na potwierdzenie zdjęcie poniżej obrazujące rozwój glonów wapiennych w moim zbiorniku, który ma dopiero 2 miesiące. Na starcie ze skał leciało wszystko odrywając się płatami i odsłaniając gołą skałę. Jeżeli coś zostało to zdychało robiąc się rude lub czarne i koniec końców też odlatywało. W chwili obecnej skały w tych miejscach pokrywają się na nowo takimi właśnie glonami. Konsumpcja makro siłą rzeczy musi więc być niezależnie od tego, co znajduje się w akwa.

Miekasy i Sps razem ,tylko w duzych zbiornik moje zdanie

W malych zbiornikach z miekasami sps nie beda sie rozwijac

Nie wspomne o pradzie wody gdzie miekasy powyrywa z korzeniami

Dlatego tak jak napisałem powyżej: jak będzie trzeba pożegnam miękkie bez żalu, a jak coś będzie żywotne i się ostanie to tylko bonus i radość.

post-24347-0-40037700-1423261667_thumb.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa zwykle prochy do ballinga :)http://erybka.pl/pro...ga-4x1000g.html

To co podałeś to właśnie stare opakowania z opisem związków więc nie było wątpliwości. Opakowania, które ja dostałem są inne. Tak, czy inaczej wątpliwości rozwiane - dodatkowo znalazłem na stronie jednego ze sklepów właśnie te nowe opakowania z opisem co znajduje się w środku. Mimo wszystko sam producent mógłby się postarać i opisać co sprzedaje, jeśli nie na opakowaniu to chociaż na swojej stronie. Samo "Calcium mix", czy "Dihydrat mix" niewiele mówi, a "mix" może wprowadzać w błąd.

Temat wyczerpany.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze sam mam jeszcze tego ballinga :) dokladnie w takich opakowaniach jak wstawiles wyzej.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja propozycja jak planujesz sps'y to pomyśl nad reaktorem. Początkowe koszty wysokie ale szybko się zwacają a dozujesz wszystko co jest potrzebne dla korali a spokój bezcenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja propozycja jak planujesz sps'y to pomyśl nad reaktorem. Początkowe koszty wysokie ale szybko się zwacają a dozujesz wszystko co jest potrzebne dla korali a spokój bezcenny.

Z pewnością, tylko trochę szkoda inwestować w dodatkowy sprzęt w tak małym zbiorniku. Dopiero zacząłem, a już bardzo żałuję, że nie zrobiłem przynajmniej 120x50x50. Pewnie nie wytrzymam i góra za dwa lata będę chciał zwiększyć litraż. Przy okazji: fajny ten Twój zbiornik.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslenie o reaktorze? nie przy takiej pojemnosci jak Brawos niema sensu

Brawos z twojego zbiorniczka mozna cukierkiereczki uzyskac

Ale musisz podjac decyzje w ktora strone idziesz


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje na szybko zasugerowałem się że 150 to długość zbiornika na nie pojemność.

Macie racje na szybko zasugerowałem się że 150 to długość zbiornika na nie pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z typu wyciagajacych jak skutecznie i szybko to rozpuścić w wodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.