Skocz do zawartości
temaso

Euphilla - dziury w tkance

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem problem z moja Euphillia,dolna czesc tkanki podnosi sie i dodatkowo powstają w niej otwory, dziury w tkance.

Mam jeszcze dwie inne euphillie i nie ma z nimi tego problemu.

Czy te otwory mogą być drazone przez jakiegoś pasożyta?

Koral normalnie sie pompuje, jedyna różnica to to ze zaczęła wypuszczać bardzo długie polipy chyba jako broń a wczesniej tego nie robila.

Zauważyłem tez mala rozgwiazde ktora siedziala na jej szkielecie.

Proszę o jakies podpowiedzi, nie znalazłem zdjęć podobnie zachowującej sie euphilli- dziur w tkance.

Przemek

Dla możliwosci wykonania zdjeć pacjent lekko ( schowana ) wystraszony by odsłonił szkielet...:)

WP 20150210 006

WP 20150210 007

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i PanowieCzy naprawde nikt nie zaobserwowal u siebie takiego zachowania korala.W czym mogę ja wyplukac,po wyciągnięciu z wody zauważyłem w jednym z otworów male 2 robaczki mozliwe ze to kiełże...

Witam

Zauważyłem problem z moja Euphillia,dolna czesc tkanki podnosi sie i dodatkowo powstają w niej otwory, dziury w tkance.

Mam jeszcze dwie inne euphillie i nie ma z nimi tego problemu.

Czy te otwory mogą być drazone przez jakiegoś pasożyta?

Koral normalnie sie pompuje, jedyna różnica to to ze zaczęła wypuszczać bardzo długie polipy chyba jako broń a wczesniej tego nie robila.

Zauważyłem tez mala rozgwiazde ktora siedziala na jej szkielecie.

Proszę o jakies podpowiedzi, nie znalazłem zdjęć podobnie zachowującej sie euphilli- dziur w tkance.

Przemek

Dla możliwosci wykonania zdjeć pacjent lekko ( schowana ) wystraszony by odsłonił szkielet... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leźe chory pół przytomny ale napisze Ci tak...

Nikt Ci tutaj raczej nie pomoże odnośnie tego problemu...

Podwijająca sie tknaka z którą borykam sie od kilku miesiecy i słabo pompująca sie euphylia może być skutkiem z moich długich obserwacji niskim KH,PH,No3.

Więc jakie masz kh ?gdzie informacje o baniaku ?

Dokarmianie utrzyma ją przy życiu i to częste karmienie

Nie wyciagaj i nic nie mocz i nie stresuj korala bo Ci sie posypie bardzo szybko

Korala raczej nic nie gryzie bo traci podobnie jak u mnie tzn podwija tkanke

Euphylie czasem zaczynaja gnić i umieraja a dlaczego to kij wie..ogolnie potrafią strzelić focha tak jak zoa i odejsc na wieki

Ten koral jest bardzo delikatny i trudny i naprawdę moze Ci zajac to wiele miesiecy zanim dojdziesz dlaczego

Ludzie którzy twierdzą ,ze spsy to najwyzsza liga to są w błedzie a to dlatego,ze tam wszystko oczywiste a w takich przypadkach często nawet nie rozkminisz dlaczego?Masz świetne warunki a euphylia ci znika wraz z zoaskami.

O coś ona Cie prosi i czegoś potrzebuje ,więc musisz dojść czego ona chce.

U siebie zacząłem tak działać... podnosze kh bo było dosc niskie karmie ciagle, ciagle..Zmienilem sól na bardziej bogatą i zrobiłem wieksza podmiane i dopiero po paru miechach zaczynam coś widzieć jakas poprawe.Kto wie jak zapali sie jutro lampa czy to tylko wczoraj tak było ,nieco lepiej ?Kombinowałem z oświetleniem,cyrkulacja,zasoleniem,naprawdę sporo kombinowałem delikatnie szukając tego co ją postawi na nogi i bedzie tak jak rok temu, 5 razy bardziej napompowana była.

Pozdrawiam i działaj pisząc jak rezultaty walki.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.