Skocz do zawartości
Roman Rożek

Do użytkowników DELTEC HLP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W nowym zbiorniku mam zamiar zastosować pompę zew. Deltec HLP 4040. A

- czy jej moc "obrobi" akwa o litrażu około 400 litrów ?

- czy pompa jest cicha ?

- czy zdarzają się przecieki (mniemam że jeśli dobre są połaczenia - to nie ma przecieków) ?

- czy może skusić się na model wyższy 4745, albo zaszaleć z modelem z faalownikiem ?

- nie ukrywam że przydałobu się zdjęcia lub schemat podłączenia z sumpem

Pozdrawiam Roman

P.S. Remont trwa....


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam delteca ale mam RedDragona o podobnej mocy w 500l a do Delteca sie przymierzalem. Pompa wystarczy na 400l. Deltec jest cichy. Slychac lekki szum ale jak wyciszysz szafke to moze nie bedziesz jej slyszal. Jesli chcesz miec absolutna cisze to wez RedDragona. Nie slychac gdy pracuje.

Pompy glownej z falownikiem bym niebral. Nie wyobrazam sobie regulacji duroso/komina zeby nie siorbalo.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@harnas, na Ciebie nie będe krzyczał :) że odezwałeś się w tym wątku mimo że nie masz Delteca.

W takim razie jak cenowo wygląda RedDragon przy Deltecu.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwalem sie bo bylem bliski zakupu Delteca 52xx wiec mu sie przygladalem. Ostatecznie nie kupilem z dwoch powodow: nie mialem pewnosci, ze bedzie bezglosny (lekko szumial), dodatkowe koszty z wierceniem dziury w sumpie+srubunku.

RedDragon moze pracowac w zatopieniu (odpada problem przeciekow). Najtansza wersja 4500l kosztuje 430 euro.

Ja za mojego, uzywanego 3-4 miesiace dalem, juz nie pamietam, ale kolo 1000-1150zl - oczywiscie zakup na naszym forum :))

Generalnie wiec RedDragon to wyzsza polka i musisz liczyc 100-150 euro wiecej niz Deltec o tej samej wydajnosci...ale ktos tu niedawno kupil RD 8000 za smieszne pieniadze(jak na ta pompe), cos kolo 400e.

Pozdrawiam, Maciek


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja mam 2 delteci. Jeden z falownikiem, drugi bez - oba 4040. Jeśli chodzi o głośność, to naprawdę są bezgłośne. Po włączeniu przy otwartej szafce nic nie słychać i trzeba się schylić z uchem skierowanym na pompę aby usłyszeć delikatny szum przepływającej wody. Pod tym względem nie widzę cichszego rozwiązania. Jeśli chodzi o falownik to tak ja napisał harnaś. Moim zdaniem sprawdzi się to tylko w przypadku potraktowania jej jako pompy cyrkulacyjnej.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze o przeciekaniu - ważne aby przelotki nie były np. nibko tylko te szare np. z aquamedica i wszystko śmiga bezstresowo :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.