Skocz do zawartości
niwre37

krabik Lybia tesselata

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mój krabik "pom pom" -Lybia tesselata

"zgubił" ukwiał z jednej "reki" ,miał ktoś taki przypadek i co to może znaczyć? kupiłem go 3 dni temu ,czy może to być oznaka stresu? choroby?

jeśli ktoś ma na ten temat wiedzę to proszę o info :)


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem co znaczy gdy ten krab gubi ukwiał, może wypowie się ktoś kto miał taki przypadek i wywnioskował czego to było skutkiem. Ja mogę na pocieszenie napisać że moja "Tesla" była kupiona z jednym ukwiałem a po około dwóch tygodniach z radością odkryłem że już trzyma w szczypcach dwa, swoją wielkośc wyrównały w przeciągu jednego miesiąca.

Pozdrawiam

Edytowane przez toja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys chyba czytalem,ze po utracie jednego z ukwialow,krabiszon robi sobie szczepke z tego,co mu pozostal :).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.jestem trochę spokojniejszy:) wprawdzie gdzieś wyczytałem ze on może na zamiane wziąć inny ukwiał(np.aptasie) nie wiej ile w tym prawdy.

zastanawiające natomiast jest to dlaczego go zrzucił? może to się wydać śmieszne ale pomyślałem ze może on na noc odkłada te ukwiały z jakiś nieokreślonych powodów.w nocy wyłączyłem cyrkulacje bo zaczęła głośno działać (buczeć ) i jak rano włączyłem to już widziałem "fruwający "ukwiał :/ może go zaskoczyłem i nie zdążył go "podnieść"?...


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On je odkłada tylko jak ma wylinkę, gdy jeden zgubi, faktycznie robi szczepkę z drugiego tak jak wspomniał Baszurek. Gdy zgubi oba, szuka w zbiorniku odpowiedniego gatunku, chociaż nie słyszałem aby korzystał z aiptasii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem to skorzystał z aiptasi ale na kródko.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i już ma dwa ukwiały :) ,nie mam pojęcia jak to się odbyło ,


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.