Skocz do zawartości
Sider

stelaz pod akwarium 100/60/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do osób które miały lub maja styczność ze stelażem stalowym pod akwarium o wymiarach 100/60/50. Pytam ponieważ termin mnie troszkę przycisnął i ze względu na zmianę mebli muszę wykonać szybciej stelaż.Chciałbym żeby stelaż miał wysokość 90cm (spokojnie wtedy chyba wszystko schowam)

Jakie wymiary stelaża zrobić jeśli użyłbym profili 30x30x2mm.Może macie jakiś projekt w którym wyeliminowane są błędy.Ile wpuścić w głąb stelaża przednie profile tak żeby zmieściły się zawiasy.Stelaż robić ciut większy niż akwa czy na ten sam wymiar.Komin w akwa bezie wewnętrzny na środku tylnej ściany.Dajcie znać co i jak, bo mnie niespodziewanie przypiliło.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem sobie stelaż na wymiar pod akwa a obicie zachodzi mi delikatnie około 1cm na dno akwarium:

http://nano-reef.pl/topic/71280-nowy-swiat-solniczka-180l/#entry740392


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos cos jeszcze podpowie?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 98x56x88 jest z profilu 30x30x3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty mnie pytałeś ile mi poszło materiału.

Zatem materiał jak u kolegi powyżej 30x30x3mm:

4 x 100cm - 4m

6 x 76cm - 4,56m

6 x 34cm - 2,04m

razem: 10,6m materiału :)

wymiary stelaża to: 100x82x40 + nóżki regulowane do wypoziomowania :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod moim 250l stoi z takich samych profili :)

O wymiarach(wymiary stelaża) 100x50x80 (planowane pod morskie ale coś nie wyszło, plany zostały ehh)

Jeśli chcesz sam to zrobić to musisz uwzględnić:

Grubość płyty - jeśli nie chcesz żeby stelaż wystawał poza akwarium tylko był na równo.

A co do zawiasów to poszukam później i może znajdę, był gdzieś tu niedawno temat dość obszerny i ktoś tam o tym pisał.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki za odpowiedzi.Yarcio też dużo pomógł i teraz wiem co i jak.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na postępy :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.