Skocz do zawartości
Krystian

problem z KH?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

mam KH na poziomie 5-6. Probowalem podniesc za pomoca sody oczyszczonej do pozadanego poziomu ok 10.

Niestety po niedlugim czasie poziom KH znowu obnizyl sie do 5-6. Jakie sa sposoby na podwyzszenie i utrzymanie KH na wyzszym poziomie.

P.S.

przez te niskie KH glony mi obrastaja akwarium.

z gory dzieki za podpowiedzi

Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh to parametr chyba najszybciej spadający .Poczytaj forum i wszystko znajdziesz. Jesli nic nie dozujesz na kh to spadnie ci ono w okolice 6. Podnieść i utrzymać kh można dozując systematycznie odpowiednie preparaty ( do kupienia w sklepach) , metodą bailinga , dla większych akwari reaktor wapienny.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo 10 to za duzo. 8 bedzie idealnie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem ten problem,zaczełem lać ballinga i widze same ++ więcej alg wapiennych,lepsze przyrosty korali i korale szczególnie grzybki dużo mocniej sie pompują :)

mam tylko niskie ph 7.8-8.0 ale rozważam podpięcie mixerka pod dolewke.


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem kH na poziomie 8 miałem cały czas problemy z utrzymaniem w miarę stałego pH (skakało 8,3 w dzień do 7,90 w nocy). Podwyższyłem kH do 10 i problem znikł (dzień 8,3 noc 8,20).

kH podbijam reaktorem.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak przy okazji: ile to KH powinno wedlug Was wynosić bo:

- ulotka Sera podaje 8-10

- na testach Tropicala 10-17

- w książce Skrzypeckich optimum to 14

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy poziom Kh dla zbiornika jest w przedziale 9-12 , ale równie wazne jest Ca , które towazyszy Kh.

Nie sugeruj sie samym Kh , weź pod uwage stosunek Ca/Kh to dopiera jest miarą równowagi w zbiorniku.

Jęsli masz Kh 8 przy calcium 400 to jest ok, ale gdy jest Kh 12 a Ca 390 to juz masz rozjechana równowage .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew

czyli np KH 9 i Ca 440 to dobry wynik ? :(

A tak przy okazji moglbys napisac takie stosunki na co zwracac uwage itd :) Jednak masz najwieksza wiedze w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek

jak masz Ca 440 przy Kh 9 to super, oby taki stosunek utzymywał sie jak najdłużej.

Jednak z praktyki wiem ,że takiej relacji nie da sie utrzymać przez długi okres czasu. Stopnowo zacznie spadac Ca , a bedzie rosło Kh. Musisz miec w zapasie butelke calcium concentrat i gdy ta równowaga sie rozjedzie to troszke wlejesz i znów bedzie ok .Czyli podniesiesz Ca kosztem Kh.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ndrniew

a gdy KH jest wyzsze np. KH 11 to na jakim poziomie starac sie trzymac Ca? W granicach 480?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.