Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Walka z ślimakami, które wpieprzają mi zoa jest jak wojna z wiatrakiem. Ale pocieszam się, że zaczynam prowadzić w tym starciu.

ZBIORNICZEK zostanie baniaczkiem na kwarantannę.

NOWY PROJEKT RUSZY OD LIPCA :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami robią wycieczki, najczęściej jednak przy nocnym oświetleniu.

Przeważnie 1-3 ramiona z jakieś dziury skalnej wyzierają :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek ma już 4 miesiące. Wiele przeszliśmy, w tym dwie wpadki gdzie niestety na wieczną rafę poszła Euphyllia oraz krewetki lysmata :( Później do tej nieszczęsnej grupy dołaczył także mitrax :(

Obecnie, nie popełniając błędów, a tym samym nie słuchając się doradztwa "fachowym" w sklepie, wyszedłem z akwarium na prostą.

Można powiedzieć, że powoli dążę by osiągnąć TOTM NANO-REEF :)

Serdecznie zapraszam do oglądania nowego albumu http://nano-reef.pl/gallery/album/3484-akwarium-morskie-28vi2015/


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjątka ;)

Nowe zdjątka cz.2

nowe zdjątka cz.3

post-14824-0-42949100-1435584526_thumb.jpg

post-14824-0-69046200-1435584528_thumb.jpg

post-14824-0-06684100-1435584530_thumb.jpg

post-14824-0-00268100-1435584531_thumb.jpg

post-14824-0-14216800-1435584532_thumb.jpg

post-14824-0-54354800-1435584594_thumb.jpg

post-14824-0-60596500-1435584595_thumb.jpg

post-14824-0-42502600-1435584598_thumb.jpg

post-14824-0-84033300-1435584599_thumb.jpg

post-14824-0-37996900-1435584670_thumb.jpg

post-14824-0-21029900-1435584671_thumb.jpg

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduję, iż temat do zamknięcia.

Życie przełożone do dużego, nowego akwarium. Ilość soli wzrosła :D

Zapraszam do nowego tematu : http://nano-reef.pl/topic/75221-bombowy-zbiorniczek-vol2-760litrow/page__st__40


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki acz intensywny żywot małego baniaczka. Miejscami miałem wrażenie, że wszystko działo się za szybko.

Fajny początek i gratulacje Wojtku, że udało sie przeskoczyć na większy.

Zbiorniczek ma już 4 miesiące. Wiele przeszliśmy, w tym dwie wpadki gdzie niestety na wieczną rafę poszła Euphyllia oraz krewetki lysmata :( Później do tej nieszczęsnej grupy dołaczył także mitrax :(

Obecnie, nie popełniając błędów, a tym samym nie słuchając się doradztwa "fachowym" w sklepie, wyszedłem z akwarium na prostą.

Można powiedzieć, że powoli dążę by osiągnąć TOTM NANO-REEF :)

Serdecznie zapraszam do oglądania nowego albumu http://nano-reef.pl/...rskie-28vi2015/

A możesz jeszcze wrócić do starego tematu i napisać parę słów, jakie to popełniłeś błędy podyktowane niezbyt ogarniętym sprzedawcą?

Edytowane przez Tenshuchiyu (wyświetl historię edycji)

W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zbiorniczka już dawno nie ma, teraz sporadycznie służy jako kotnik bądź akwarium na kwarantannę.

Do do błędów w tak małym litrażu to na pewno mogę zaliczyć asteriny, z początku tak bardzo mi się podobały, lecz trafiłem na odmianę żrącą zoanthusy i miękkie koralowce.

Co do sklepu, pojechałem sobie na zakupy, gdyż miałem ciągle problemy z spadającym pH oraz kH.

O ile z tym pierwszym problemem sam się uporałem, tak kH ciągle musiałem podbijać sodą oczyszczoną.

W sklepie jak o tym powiedziałem, był pocisk że tak nie wolno, że jadę po bandzie i od tego są specjalne środki.

Otrzymałem butelkę do podnoszenia kH bez zmian w innych parametrach - nowoczesny środek niby, nawet kosztował 80zł.

Otóż po paru prawidłowych dawkach padły mi zarówno krewetki, jak trochę korali oraz ślimaki.

Z skał uciekały wężowidła oraz wieloszczety.

Było parę i mniejszych jak i większych takich sytuacji, fakt, że takie małe akwarium było doskonałym poligonem do obecnego akwarium.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do do błędów w tak małym litrażu to na pewno mogę zaliczyć asteriny, z początku tak bardzo mi się podobały, lecz trafiłem na odmianę żrącą zoanthusy i miękkie koralowce.

Tak ciężko rozpoznać poszczególne gatunki? Asterinki ładne ale faktycznie mogą narobić szkód.

Z tą chemią polecaną w sklepach czasem tak bywa. Sam się przewiozłem przy słodkim.

Tenshuchiyu mobilnie z LG G3


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, bardzo ciężko rozróżnić podgatunki asterin, są bardzo zbliżone umaszczeniem, a dochodzą jeszcze różnice w wybarwieniu - w zależności od środowiska życia.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.