Skocz do zawartości
mars79

koral milka

Rekomendowane odpowiedzi

witam miałem już dawno napisać ale myślałem ze to zbiegiem czasu samo wróci , ale okazało się ze nie . a rozchodzi mi się o to ze koral Milka od dołu jest goła a od połowy pięknie polipuje i rośnie i nie wiem o co chodzi

parametry w tej chwili to

zasolenie 1023

temp 26

CA 410

MG 1440

KH 9,6

NO3 I NO2 nie wykrywane

wlewam bakterie zeabak a dodatowo 2 razy tygodniu podaj REEFPEARLS

post-23041-0-53107900-1424358163_thumb.jpg

post-23041-0-16084600-1424358187_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest 120 w w ledach i 2x39w t5 świetlówki ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz fote ale dolnej części bo słabo widac

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego fote korala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie dochodzi światło więc idzie w biel ;) Normalne każdy koral który rośnie w ten sposób tak ma :) Nic się nie dzieje :)

Tam nie ma białej części tylko brak tkanki i nie każdy koral tak rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czemu tam nie ma tkanki , co mam zrobić żeby była ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry ci nie latają?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma białej części tylko brak tkanki i nie każdy koral tak rośnie.

Nie wiem, specjalistą nie jestem ale każdy na tyle duży koral którego widziałem, i że tak powiem jego gałęzie blokowały dostęp światła wyglądał właśnie tak, że tam gdzie nie dochodziło światło to było po prostu biało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czym podbijasz KH, że przy tak niskim zasoleniu wynosi 9,6?

Kupiłeś taką bez tkanki czy po prostu ją straciła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze parametry mi latają od pewnego czasu chce ustawić parametry wlewam ballinga a na dodatek nie mam automatycznej dolewki i wlewam normalnie może dlatego że chce ustawić tak się dzieje ale inne lps sps jest ok

KH podbijam kent marine a korala kupiłem normalnego u mnie straciła tkankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A w jakim celu podbijasz KH do takich wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę obniżał kh ,ale nie umiem na razie konkretnie ustawić parametry i mi latają , nie wiem czy to nie od zasolenia ze raz wychodzi mi mniejsze i raz większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wody podmieniasz? I jaka sol


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 20l na soli reef crystal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podmiany i sól tu nie mają znaczenia.

Zadbaj o podstawowe parametry jak stałe zasolenie i stałe KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to chce, próbuje ale jakoś to nie wychodzi coś źle robię, zacznę aby zasolenie utrzymać na jednym poziomi a później CA, MG IKH bo wydaje mi się ze to przez zasolenie , ale nie jestem pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas to powtarzam, Zasolenie i Kh.

Poza tym dopóki nie opanujesz zasolenia to tak na prawdę nie wiesz jakie masz Kh, Ca i Mg - różne zasolenie=różne wyniki


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie refraktometr i płyn kalibracyjny będziesz miał nad tym kontrolę


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok chłopaki biorę się za zasolenie a mianowicie , chce się dowiedzieć czy zasolenie rano musi być takie same , bo właśnie sprawdziłem i zasolenie mam inne niż wczoraj , po drugie jak utrzymać dokładnie zasolenie ? nie mam automatycznej dolewki mam zaznaczone na akwarium kreski i trzymam tak wodę ale widać ze coś nie jest tak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy mam dwie , lampa led jest płaska 120w a druga jest hagen glo 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze rzeczywiscie chodzi o oswietlenie ? Ledy swieca pionowo w dol i koral z czasem sie sam zacienia.

Rano masz wieksze zasolenie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przywoziłem milke to zasolenie miałem na 1,022 a podniosłem na 1,025 tylko teraz cos mi dźwigło zasolenie nie wiem od czego ale to nie od zasolenia , teraz zmieniłem sól i odstałem billiga i zobaczę co będzie się działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duże masz skoki parametrów i dlatego leci...

Wyczytałem, że wszystko lejesz z ręki... żeby utrzymać STABILNE (nie mylić z idealnymi) parametry musi być automatyczne dozowanie.

Próbujesz z spsami... a nie masz nawet dolewki...

Poza tym po co do 200l dajesz ballinga?

Zapanuj najpierw nad utrzymaniem zasolenia, a potem będziesz się martwił o ballinga.

Najgorsze dla wszystkich korali są skoki parametrów.

Możesz mieć NO3-30... Ważne, żebyś je miał takie przez CAŁY czas... A nie raz 30, potem wkładasz coś na NO3 i masz NO3-2.

Pomyśl... może głupi przykład podam, ale może zaskoczysz o co chodzi...

Jak Cię postawię na słońcu na 3h w temp 40st, a potem zamknę w lodówce w temp -5 i tak zrobię 2 razy. Jak zareaguje Twój organizm?

To samo dzieje się z koralami.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.