Skocz do zawartości
dale

Mocowanie led w lampie i inne pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, a jak wygląda różnica pomiędzy RB i B - chciałem tylko RB, bo podchodzą bardziej pod fiolet, Tomasz też pisał że zwykłe niebieskie dają "trupi efekt" czy jakoś tak. To znaczy kolor jest bardziej "siny". Mam do dyspozycji jeszcze diory zielone, żółte, pomarańczowe...

Matrzycę diodową do środka lampy chciałem zrobić o wymiarach ok 15 cm na 55 cm. Radiator jest na 15 mm gruby (do Piekarza), chłodzenie myślałem zrealizowac dwoma wentylatorami 12 cm - jeden wdmuchujący, drugi wyciągający - na wdmuchującym filtr założyć - obecna lampa bez filtrów strasznie się kurzy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rb sa bardziej fioletowe. Ale bez B mnie się zbiornik nie podoba. Wg mieszanka 2:1 na rzecz RB jest ciekawa. Z tym,że ja mam hybrydę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę miał hybrydę, z tym że zakładam iż świetlówkami dopalę światło białe.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam T5 na środku. Rury od tyłu - ATI aquablue spec,Blue 2,Giesemann pure actynic,Giesemann lagoon blue. Do tego po bokach dwa panele led. W sumie 12 RB XTE,12 B XPE,12 bialych XPG i XTE ( xpg na tyle). Świece 4rury + białe 0,B 60%,RB 95%. Mnie się podoba,korale zadowolone. Jest jasno,piasek lekko błękitny,nie ma sinego,fluo też jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z resztą interesujących mnie zagadnień ? Jakie jeszcze barwy warto zastoswać ? Co z mocą lampy ? Czy będzie Ok ? Jak wygląda sprawa z grzaniem się takiej lampy?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze 2 UV,nic innego. Możliwe,że dołożę jeszcze 4 red.

Moja lampa sie nie przegrzewa. Led na profulu alu 6mm. 3x120 mm wiatraki non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

A jak rozwiązać zasilanie radzicie ? Mam ochotę na zasilacz 12V i łączyć po kilka nitek równolegle - pod jeden driver. Albo 24 V - tylko wtedy muszę zejść z napięciem do 12 V dla sterownika. No i nie bardzo wiem jak to zrobić dobrze.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do lampy 2 kable.

1 szy 230 V- do stateczników T5

2 gi to 24V. Zasila drivery led,poprzez 3 zasilacze jak z linka powyżej - Arduino na 10V,przekaźniki do T5 na 5V,wiatraki na 9V.

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wykrystalizowała się ostateczna wersja. Zakładam że będzie łącznie 36 ledów 3 W każdy, czyli łącznie 108 W, do tego sterownik - jakieś grosze biorący, no i dwa wentylatory 12 cm Pytanie moje brzmi, jakiej mocy zasilacz brać ? Zależy mi na pasywnie chłodzonym.

Będę szukał u Piekarza, bo stamtąd biorę inne drobiazgi. Pomożecie coś dobrać ? Myślałem początkowo o zasilaczu 12 V żeby nie kombinować ze zmiana napięcia, ale widze że nie boejdzie się bez 24 V - inaczej za dużo zabawy z diodami.

Czy zasilacz ok 150 W będzie Ok ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyznaję zasadę,że lubę mieć zapas. Dlatego kupiłem używkę MW 320 W.

Poszukaj czegoś 200W - będziesz chciał dodać sznurek led,będzie zapas. Używek sporo w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 320 W, ale z wentylatorem, więc jak by co podmienię, ale nie chciałem by mi wentylator się kręcił cały czas, nawet jak lampa nie świeci. Inna sprawa że zawsze mogę podłączyć całość do komputera, no i AMR będzie mi włączał lampę powiedzmy o 8:55 a na lampie ustawić start na 9:00...

Jak myślicie ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik *** ma sterowanie wentylatorami, zależne od temperatury :)

ps. nie wiedziałem że na forum jest cenzura - zamiast gwiazdek wpisałem nazwę firmy robiącej lampy hybrydowe i sprzedającej jej elementy...

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sorki za post pod postem, ale nie ma możliwości edycji.

Jak wygląda sprawa nagrzewania się lamp ? Chciałbym dać powiedzmy, 36 ledów 3 W. Mam radiator 550x150x15 mm, żebrowany z f-my Piekarz, na niego dojdą jeszcze 4 szt. driverów i jeden statecznik/starter t5 - wszystko w jednej obudowie, radiator będzie miał czujnik temp ze starownika led, będzie sterował wentylatorami. I tu pada moje pytanie, czy jak dam dwa wentylatory 12 cm (nadmuch z jednej strony i wyciąganie z drugiej), nie zagotuje mi się to wszystko ? Czy może wystarczył by jeden wentylator wyciągający np i otwory po bokach ?

Jak myślicie ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.